Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Marii Magdaleny
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Zajęcia rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne.

20 września 2023 r. w oddziale przedszkolnym w naszej szkole, odbyły się bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci wraz z Panią Natalią - pedagogiem specjalnym - rozmawiały na temat emocji, które towarzyszą nam na co dzień. Specjaliści poprzez takie zajęcia, podkreślają, że nie tylko dorośli, ale również dzieci narażone są na stres, problemy w funkcjonowaniu w społeczeństwie czy problemy rodzinne, którymi muszą nieświadomie się mierzyć. Dzięki zajęciom rozwijającym umiejętności społeczno - emocjonalne, przedszkolaki poznały sposoby na radzenie sobie z negatywnymi emocjami, rozróżnianie ich i mówienie o tym, dlaczego jest w nich złość, zazdrość czy smutek. Dzieci podczas zajęć mogły wytupać, wyklaskać czy wykrzyczeć swoje emocje, co również dostarczyło im dużo świetnej zabawy.

 

DZIEŃ KOBIET W PRZEDSZKOLU

W jednym marcowym dniu

słońce świeci tam i tu!

Bo to dzień szczególny jest:

Dniem Kobiet nazywa się!

Wszystkim Paniom: małym, dużym

nawet gdy się słońce chmurzy,

nasi chłopcy ślą życzenia: radości, uśmiechu i marzeń spełnienia!

 

8 MARCA  to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy w każdej grupie składali życzenia dziewczynkom i swoim paniom. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków... Z dziewczęcych buź uśmiech nie schodził przez calutki dzień, a chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentelmani, byli przemili, uczynni i sympatyczni:)

Poprawiony (niedziela, 27 marca 2022 21:13)

 

BAL KARNAWAŁOWY 2022!

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. 04.02.2022r. odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ...  Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

 

XXI Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy na Świątecznego Anioła

W tym roku odbyła się już XXI edycja  Gminnego Konkursu Bożonarodzeniowego, którego organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna. Tematem prac plastycznych był „Świąteczny Anioł”. Udział w konkursie wzięły także dzieci z naszego przedszkola. Na konkurs wpłynęło w sumie 291 aniołów.

Jest nam niezmiernie miło, że wśród laureatów znalazła się Magdalena  Rybka z grupy Biedroneczki, której anioł zdobył III miejsce. Serdecznie gratulujemy.

 

 

Warsztaty Bożonarodzeniowe

Przed Świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkole odwiedziły Panie z Muzeum Regionalnego w Łukowie i poprowadziły świąteczne warsztaty w czasie których dzieci własnoręcznie wykonały ozdobę świąteczną z opłatka. Panie opowiedziały o dawnych zwyczajach świątecznych i przypomniały te, które obowiązują do dzisiaj.  Był to wspaniale spędzony czas, który wprowadził nas w nastrój zbliżających się świąt.

 

Kartka dla obrońców granicy

Nasze przedszkole wzięło udział w ogólnopolskiej akcji " Kartka dla obrońców granicy". Dzieci z wszystkich grup: „Żabki”, „Biedroneczki” i „Słoneczka” samodzielnie wykonały kartki, które zostały dostarczone na pocztę i trafią do żołnierzy oraz funkcjonariuszy zaangażowanych w obronę wschodniej granicy naszego kraju.

 

Mikołaj w przedszkolu

Wizyta Św. Mikołaja w przedszkolu to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń  w ciągu roku. Dzieci przygotowują się do niego bardzo  starannie. 6 grudnia  od samego rana dzieci z wszystkich grup przedszkolnych z niecierpliwością oczekiwały jego przybycia. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Na powitanie Mikołaja każda grupa przedszkolna zaśpiewała piosenkę i wyrecytowała wierszyk.  Mikołaj zaprosił dzieci  do wspólnej zabawy przy piosence.  Na  zakończenie każde dziecko otrzymało wspaniały prezent i obiecało, że przez cały rok będzie grzeczne i posłuszne.

 

WSPÓLNE UBIERANIE CHOINKI W PRZEDSZKOLU

Wszystkie dzieci lubią być włączone w przygotowania do świąt. Wszystko, co robimy razem z nimi – zbliża i rodzi więź.  Z tego powodu dnia 3 grudnia 2021 r.  w grupie Żabki zostały zorganizowane rodzinne warsztaty.  Rodzice wraz z dziećmi wykonywali bożonarodzeniowe bombki wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Efektem ich pracy i zaangażowania były przepiękne, kolorowe bombeczki, które z dumą każde dziecko chciało przywiesić w szczególnym dla siebie miejscu na choince. Tego dnia  przedszkolaki zaprezentowały rodzicom również wiersze i piosenki o Mikołaju. Zajęcia  dostarczyły każdemu mnóstwo radości.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy,

Miś kudłaty,

Biały, czarny

Lub łaciaty.

Wszystkie misie

My kochamy,

Bo ich święto dzisiaj mamy!

 

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, ukochana maskotka na dobre i złe chwile.

O święcie tej postaci nie zapomniały dzieci z naszego przedszkola.

Poprawiony (niedziela, 16 stycznia 2022 12:14)

 

Światowy Dzień Życzliwości

„Dobre słowa nie kosztują dużo,

choć czynią wiele dobrego”.

Blaise Pascal

Uśmiech, dobre słowo, pomoc przy drobnych rzeczach to mało, a zarazem tak wiele. Dlaczego warto pielęgnować życzliwość? Jaka jest jej niesamowita siła? Nasze przedszkolaki już to wiedzą! Bądź życzliwy nie tylko od święta. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden kalendarzowy. Uprzejmość, życzliwość i uśmiech są zawsze na miejscu. Zacznij od dziś!

 

„Cudaki z owoców i warzyw”

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów w konkursie plastycznym „Cudaki z owoców i warzyw”. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Pamiętajmy, że czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.

 

XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moje małe wierszobranie”

27 października 2021 r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbył się XXI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Moje małe wierszobranie”.  Nasze przedszkole reprezentowali: Jakub Kiryła i Fabian Siwiak z grupy Żabki. Przedszkolaki spisały się wspaniale,  dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe.

 

Teatr Lalek Pinokio

Dnia 10 października 2021 roku w naszym przedszkolu gościł Teatr Lalek "Pinokio". Dzieci zobaczyły spektakl pt. "Kruszynka". Aktorzy - lalki na tle przepięknej scenografii bawiąc przekazały najmłodszym wartości moralne, którymi należy kierować się w życiu. Spektakl teatralny bardzo podobał się dzieciom, czego odzwierciedleniem były ich gromkie brawa.

 

„Mała Orkiestra Dni Naszych”

27 września w naszym przedszkolu odbył się fantastyczny koncert Małej Orkiestry Dni Naszych. Dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00