Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Pasowanie na przedszkolaka

Pod koniec  listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość  Pasowania na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci, które rozpoczęły w tym roku swoją przygodę z przedszkolem  zostały przyjęte do grona Krasnoludków, natomiast te trochę starsze stały się oficjalnie starszakami. Dzieci zaprezentowały przed rodzicami i zgromadzonymi gośćmi program słowno- muzyczny wypełniony wierszami i piosenkami. Wykazały się  wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w przedszkolu. Przysięgały być pilne, grzeczne i uśmiechnięte. Po świetnie zdanym egzaminie Pani Dyrektor Hanna Lisiewska dokonała uroczystego aktu pasowania każdego dziecka na przedszkolaka i starszaka. Wszystkie pasowane dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz upominki od rodziców. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólną zabawę z rodzicami i  słodki poczęstunek. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy wielu miłych chwil w przedszkolu.

 

Jesienne spacery

Zanim nastały deszczowe i zimne dni, przedszkolaki korzystały z pięknej pogody i wychodziły na świeże powietrze. Bawiły się na placu zabaw a także spacerowały. W czasie tych wypraw zbierały liście,  jesienne skarby, oraz podziwiały piękno tej kolorowej pory roku. Dodatkowo ćwiczyły przy  tym samodzielne ubieranie  i rozbieranie się z wierzchnich ubrań.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka.  Na początku przedszkolaki  poznały  historię powstania pluszowego misia a następnie każde z nich przedstawiło koleżankom i kolegom  swojego ulubieńca. Tego dnia zarówno w grupie maluszków, jak i starszaków było bardzo wesoło. Dzieci  rozpoznawały swojego pluszaka za pomocą dotyku, śpiewały piosenki o misiach, kolorowały ich portrety.  Kulminacyjnym punktem obchodów tego święta było zjedzenie tortu w kształcie misia Na koniec odbyła się misiowa dyskoteka.

 

Wycieczka do teatru

W listopadzie dzieci z przedszkola: grupa 3-4 i 5 latków  wybrały się do Siedlec do CKiS  na spektakl pt. „Baśnie polskie” przygotowany  przez Wrocławski  Teatr  In – Art. Przedstawienie teatralne składało się z trzech baśni „ Żywa woda”, „ Złota kaczka” i „Szewczyk Dratewka”. Była to podróż w różne zakątki polskich baśni, których bohaterami są zwykli ludzie  pokonujący zły los dzięki swojemu dobremu sercu. To miłość i dobre czyny  sprawiły, że Dratewka otrzymał pomoc, młodzieniec żywą wodę dla matki a ubogi czeladnik szczęśliwe życie. Spektakl przekazał przedszkolakom bardzo ważną myśl: „Nie bogactwo i dukaty czynią ciebie bogatym, lecz serce. To skarb, który trzeba cenić najwięcej”. Mamy nadzieję, że to motto będzie im towarzyszyło przez całe życie.

 

Przedszkolaki na Gminnym Przeglądzie Recytatorskim

26 listopada 2015r. odbył się w Zespole Szkół w Gołaszynie XII Gminny Przegląd Recytatorski. Tematem przeglądu była literatura, która bawi i uczy. Przedszkolaki z naszej szkoły pięknie zaprezentowały wiersze Małgorzaty Strzałkowskiej.  Gratulujemy Zuzannie Krasuskiej, Izabeli Jonczyk, Fryderykowi Pszczółkowskiemu, Amelii Pacynie wspaniałych występów i odwagi na scenie. Był to ich debiut przed tak dużą publicznością. Życzymy kolejnych sukcesów.

 

Konkurs " Jarzynowe zoo"

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 6 listopada 2015 r. w naszym przedszkolu został rozstrzygnięty konkurs " Jarzynowe zoo". Wasze piękne, kreatywne i czasem zabawne pomysły trafiły w ręce jury, które miało niezwykle trudne zadanie. Bardzo chcieliśmy docenić wszystkie pomysły i zaangażowanie dzieci i rodziców, dlatego przyznaliśmy wszystkim równorzędne pierwsze miejsce.

 

 

Poprawiony (piątek, 13 listopada 2015 11:11)

Więcej…

 

Owocowy dzień w przedszkolu.

Dzieci z grupy Zajączków wiedzą doskonale co należy jeść, aby być zdrowym i wspaniale się czuć. Dziś przygotowywały koreczki ze smacznych i soczystych owoców. Każdy się zapewne zgodzi z tym, iż takie koreczki  należą do jednych z najsmaczniejszych, dlatego uwielbiają je nie tylko dorośli, ale i dzieci. Przepis jest prosty: myjemy ręce, kroimy wszystkie owoce, jakie przynieśliśmy do przedszkola. Potem nadziewamy je na wykałaczki i... gotowe. Na koniec pozostaje najprzyjemniejsza część -  degustacja „bomby witaminowej”. To był wspaniały dzień, o czym świadczyły nasze uśmiechnięte buzie.

 

Wycieczka do Centrum Rozrywki „Arkabos"

6 października dzieci z grupy " Zajączków" wyruszyły na wycieczkę do Łukowa na  plac zabaw. Tego dnia wszystkie przedszkolaki  świętowały Dzień Chłopca. Plac zabaw to prawdziwa frajda dla dzieci. Podczas pobytu bawiliśmy się na wielkim drzewie kokosowym, nurkowaliśmy w basenie z piłeczkami, wchodziliśmy na górę krętymi schodkami, by zjechać w dół. Każdy z nas znalazł dla siebie coś ciekawego, więc żal było wracać do przedszkola. Szczęśliwi, ale zmęczeni przyjechaliśmy do naszej szkoły.

 

Jesienny spacer

Piękna jesienna pogoda zachęciła dzieci do spaceru w okolicy przedszkola. 29 września grupa  " Zajączków" podziwiała przyrodę w jesiennej szacie.  Uczyliśmy się nazw gatunków drzew i oglądaliśmy liście, które z nich opadły. Podziwiając kolory jesieni, udało się nam zebrać trochę "skarbów", które będziemy mogli wykorzystać na zajęciach w przedszkolu . Wszystkie one  trafiają do naszego kącika przyrody, a w przyszłości będą inspiracją do pięknych prac przedszkolaków. Na zakończenie nie zabrakło wspólnej zabawy na placu zabaw.

Poprawiony (piątek, 02 października 2015 17:23)

 

Bezpiecznie z prądem

18 września przedszkolaki i dzieci z klas I-III miały okazję obejrzeć edukacyjny film, dotyczący bezpiecznego użytkowania prądu. Wszyscy zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego korzystania z prądu i urządzeń elektrycznych codziennego użytku. Rozmawialiśmy o sposobach oszczędzania prądu i o wpływie  jaki to  ma na środowisko. Przedstawione zostały zagrożenia związane z prądem elektrycznym, z których nie zawsze dzieci zdają sobie sprawę. Przypomniane  były zasady postępowania w razie zagrożenia i numery alarmowe. Warto pamiętać o edukacji najmłodszych, bo jak się nie raz okazało, dzieci też potrafią ratować dorosłych, dzwoniąc pod numery alarmowe.

 

Dzień otwarty w przedszkolu

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszym przedszkolu odbył się Dzień otwarty, na który zostały zaproszone wszystkie nowoprzyjęte  dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od  wyboru szafeczek w szatni  i zrobienia wizytówek. Dzieci włączyły się do zajęć przygotowanych przez nauczycielki: uczestniczyły w zabawach integracyjnych, ozdabiały motylki, które zostały wykorzystane jako rekwizyty w opowieści ruchowej. Był też czas na zwiedzanie przedszkola i swobodne zabawy zabawkami. Dzięki spotkaniu dzieci miały okazję poznać się z rówieśnikami i oswoić  z nowym miejscem, które od września będą regularnie odwiedzać.  Wszystkie przedszkolaki opuściły przedszkole pełne wrażeń  z  własnoręcznie ozdobionymi motylkami i drobnymi upominkami.

 

Rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny

1 września rozpoczął się kolejny rok pracy naszego przedszkola. Jak co roku towarzyszyły temu ogromne emocje. Starsze dzieci śmiało i z uśmiechem  przekraczały próg przedszkola jednak niektórym maluszkom  trudno było rozstać się z mamą lub tatą. Jednak najgorsze dni mamy już za sobą. Dzieci wzajemnie się poznały, zapamiętały swoje znaczki  i chętnie uczestniczą w zajęciach i zabawach organizowanych przez nauczycieli.

 

I Gminny Konkurs Multimedialny dla przedszkolaków „TIKuś”

Pod koniec maja w naszym przedszkolu odbył się I Gminny Konkurs Multimedialny dla przedszkolaków „TIKuś”. Koordynatorem konkursu była pani Jolanta Klajda-Rubacha. Honorowym patronem Wójt Gminy Łuków pan Mariusz Osiak. Konkurs miał na celu promowanie kreatywnej i bezpiecznej zabawy z wykorzystaniem technologii informacyjno- komunikacyjnej, rozwijanie zdolności manualnych i rozbudzenie u dzieci ciekawości poznawczej o otaczającym świecie.

 

Więcej…

 

Wycieczka do kina

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że dzieci uwielbiają bajki a jeśli dodatkowo  jest to połączone z wyjazdem do kina to już niesamowita frajda. W związku z tym postanowiłyśmy zabrać nasze przedszkolaki na wycieczkę do „Kina Łuków” na film pt. „Ups! Arka odpłynęła”. Dla dzieci była to świetna zabawa i niesamowite przeżycie  dzięki któremu poznały i zrozumiały takie wartości jak: dobro, prawda, przyjaźń, oddanie drugiej osobie a także przypomniały sobie  jak należy właściwie zachowywać się w kinie. Po obejrzeniu filmu udaliśmy się na krótki spacer ulicami Łukowa. Utrwaliliśmy zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i podziwialiśmy uroki tego miasta.

 

Robimy zdrowe kanapki

W związku z tym, że w naszym parapetowym ogródku wyrósł już szczypiorek i rzeżucha postanowiliśmy zrobić w przedszkolu zdrowe kanapki. Przygotowaliśmy wszystkie potrzebne produkty, umyliśmy ręce, założyliśmy fartuszki i wszyscy z zapałem zabraliśmy się do pracy. Było to zadanie trudne zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, ponieważ musiały samodzielnie posługiwać się nożem. Jednak wszyscy doskonale sobie poradzili. Kanapki wyglądały  pięknie a przede wszystkim były smaczne, zdrowe.  Poprzez zajęcia dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00