Get Adobe Flash player

 

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gołaszynie bierze udział w konkursie „Podwórko NIVEA”. Mamy szansę wygrać plac zabaw, jeżeli cała społeczność naszej szkoły zaangażuje się w akcję. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy zarejestrować się w serwisie www.nivea.pl/podworko2016 i codziennie głosować na naszą szkołę. Glosy można oddawać codziennie od 5 maja 2016 do 30 czerwca 2016 roku. W ramach głosowania zostanie wyłonionych 40 zwycięskich szkół.

Dziękujemy za pomoc: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców.

Polska biega

To kolejny już rok kiedy w jeden weekend w całej Polsce na biegowe trasy wyruszają tysiące biegaczy. Głównym celem akcji jest popularyzacja sportu biegowego,  promocja aktywnego spędzania czasu wolnego oraz mobilizacja ludzi w różnym wieku do zadbania o swoją kondycję, wytrzymałość i szybkość. W tym roku również uczniowie Zespołu Szkół w Gołaszynie włączyli się w ogólnopolską akcję „Polska Biega”.

 

Więcej…

 

Coś dla ciała i umysłu…

Dnia 12 maja 2016 r. uczniowie klas pierwszych i drugiej z wychowawcami wybrali się do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Alicja po drugiej stronie lustra...”. To wspaniałe widowisko w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji oglądaliśmy z ogromnym zaciekawieniem. Czy można trafić do magicznej krainy, gdzie wszystko jest możliwe? Okazuje się, że tak. W takim świecie znalazła się właśnie Alicja. Od niej dowiedzieliśmy się dlaczego warto mieć przyjaciół i jak pokonać nudę nawet w najbardziej deszczowy dzień. Tak miło rozpoczęty dzień uczniowie spędzili również na miejskim placu zabaw, korzystając z huśtawek, zjeżdżalni i lin wspinaczkowych, rywalizując ze sobą, sprawdzając swe umiejętności fizyczne. Na koniec odpoczywaliśmy i delektowaliśmy się lodami w parku.

 

Rozgrywki w unihokeja w Gręzówce

Bardzo gościnna szkoła w Gręzówce zarosiła uczniów naszej szkoły z klas I-III na rozgrywki w unihokeja. Jest to bezpieczna gra, wyzwalająca wiele emocji i dająca graczom dużo przyjemności, dlatego też z miłą chęcią wybraliśmy się 13 maja na zawody. Mimo iż klasy   II-III nie wróciły z medalami, nasi najmłodsi uczniowie z kl. I a zaskoczyli nas remisem. Gra była nacechowana ogromną dynamiką i walką sportową. Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni, a organizatorzy nagrodzili nas dyplomami oraz piłkami do gry. Serdecznie dziękujemy.

 

Dzień Ziemi

W piątek, 22 kwietnia, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Tym razem przewodnie hasło brzmiało: „Będziemy dziś walczyć o lepszy świat! Nie chcemy dłużej w miejscu tak stać”. Członkowie szkolnego koła teatralnego wystawili spektakl zatytułowany „Podwórkowy happening”, w którym zaprezentowali różne pomysły na zmianę otoczenia, by wszystkim było miło i przyjemnie. Jak zawsze, doskonale wcielili się w swoje role, za co publiczność  nagrodziła ich gromkimi brawami.

 

Więcej…

 

Wizyta Biskupa Kazimierza Gurdy

We wtorek 19 kwietnia br. z okazji wizyty kanonicznej w Parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie gościliśmy w naszej szkole niezwykłego gościa, Jego Ekscelencję ks. bp. Kazimierza Gurdę – Biskupa Diecezji Siedleckiej w towarzystwie proboszcza Antoniego Pietruszki. Wizyta rozpoczęła się od spotkania z całą społecznością szkolną – dyrekcją, nauczycielami, uczniami i pracownikami. Naszego Gościa przywitaliśmy pieśnią „Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Oczywiście były też bardziej oficjalne powitania ze strony Pani Dyrektor i przedstawicieli Rady Rodziców.

 

Więcej…

 

Występ zespołu „LIMBOS”

4 kwietnia 2016r. zagościł w naszej szkole zespół „Limbos”. Przy dźwiękach  muzyki na żywo uczniowie świetnie się bawili. Solista zespołu porwał wszystkich do śpiewania. Najwięcej radości mieli  uczniowie klas młodszych.  Z zespołem spotkamy się być może za rok.

 

Wielkanocne spotkanie

Dnia 23 marca br. odbyło się uroczyste spotkanie, w którym wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie z rodzicami,  emerytowani nauczyciele oraz zaproszeni goście: z-ca Wójta Gminy Łuków Pan Wojciech Szczygieł, sołtys wsi Gołaszyn, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i przedstawiciele OSP Gołaszyn. Specjalnie na tą uroczystość  członkowie szkolnego Koła teatralnego przygotowali nowatorski spektakl obrazujący przygotowania chrześcijan do Świąt Wielkanocnych.

 

Więcej…

 

Dzień Wiosny

Jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczął się od lekcji prowadzonych przez uczniów. Dzięki temu niektórzy mogli przekonać się, jak na co dzień wygląda praca nauczyciela. Zdecydowana większość poradziła sobie znakomicie, toteż w przyszłości być może poszerzą grono pedagogiczne. Druga część miała charakter rozrywkowy. Wszyscy uczniowie  i przedszkolaki piosenką bądź okrzykiem przywitali Wiosnę. Na zakończenie odbyły się konkurencje sportowe o puchar Dyrektora Szkoły. Zawody przewidziane były dla różnych grup wiekowych. Wszyscy, którzy wzięli udział zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a na zwycięzców czekały medale i dyplomy. Słońce i dobre humory nie opuszczały uczestników do końca.

 

Dzień Kobiet w AQUAPARKU

Dzień Kobiet uczniowie klasy Ia świętowali inaczej.  Razem z wychowawczynią Martą Bąk i mamą Anną Borkowską wybrali się do parku wodnego w Siedlcach. W czasie pobytu uczniowie doskonalili swoje umiejętności pływackie, grali w piłkę, zjeżdżali na zjeżdżalniach wodnych, relaksowali się w jacuzzi. Największą jednak atrakcją była rwąca rzeka. Po sporej dawce emocji pierwszoklasiści  gościli się w McDonalds. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i odprężeni. Mamy nadzieję, że jeszcze raz w tym roku  odwiedzimy Aquapark.

Poprawiony (poniedziałek, 04 kwietnia 2016 08:54)

 

Dzień Kobiet

We wtorkowe popołudnie, 8 marca, uroczyście obchodziliśmy  święto wszystkich Kobiet, zarówno tych dorosłych jak i tych najmłodszych. W tym dniu każda kobieta lubi poczuć się szczególnie i dostać drobny upominek, dlatego też przy zastawionych ciastem stołach nie zabrakło mężczyzn, którzy chętnie obdarowali każdą z Pań symbolicznym tulipanem. Szkolne koło teatralne przygotowało humorystyczne scenki odzwierciedlające prozę naszego życia. Świat widziany oczami kobiet i mężczyzn, jak się okazało może się znacznie od siebie różnić. Świetna gra aktorska naszych uczniów sprawiła, że ani na moment nie znikał uśmiech z twarzy wspaniałej publiczności. Taki dzień jak ten okazał się doskonałą okazją do wspólnych rozmów i integracji społeczności szkolnej.

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w maju wynosi 45zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj325
mod_vvisit_counterWczoraj291