Get Adobe Flash player

Konkurs Pieśni Niepodległościowej

11 listopada 2015 r. w dniu Święta Niepodległości w świetlicy wiejskiej w Zarzecu Łukowskim odbył się II Gminny Festiwal Pieśni Niepodległościowej. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy piątej: Michał Bonikowski i Kacper Wierzejski. Wykonali piosenkę pt. „Po ten kwiat czerwony”. Uczniowie Ci za swój występ otrzymali specjalne wyróżnienie i nagrodę w postaci wejściówki do kina w Łukowie.

 

Więcej…

 

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2015 roku wszyscy uczniowie i dzieci z Zespołu Szkół w Gołaszynie spotkali się przy wspólnym „ognisku”, by uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy wtórze gitary dzieci śpiewały żołnierskie pieśni, opowiadające o losie i przeżyciach żołnierzy tamtych lat. Śpiewano Legiony, Szarą Piechotę, O mój rozmarynie oraz Białe Róże. Dzieci dowiedziały się, że pieśni te powstały w czasie I wojny światowej, czyli wtedy, kiedy polscy żołnierze walczyli o odzyskanie przez naszą ojczyznę niepodległości.

Poprawiony (poniedziałek, 16 listopada 2015 08:24)

 

„SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ”

W okresie od marca do czerwca 2015 roku klasy I – III realizowały edukacyjny projekt profilaktyczny „SMOK MĄDRAGON DAJE RADĘ”. Jest to program o ogólnopolskim zasięgu. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w najbliższym otoczeniu oraz zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem.Projekt jest realizowany w formie 13 lekcji o bezpieczeństwie, prowadzonych przez wychowawców klas I – III oraz gości - reprezentantów różnych służb ratowniczych m.in. policjantów, strażaków, pielęgniarkę szkolną. Przedstawiciele Policji opowiedzieli o zadaniach policjanta, zasadach bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym, roli znaków odblaskowych i bezpiecznym zachowaniu w drodze do szkoły i na drodze.

 

Więcej…

 

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 30 października 2015 r. w obecności nauczycieli, rodziców , starszych kolegów i koleżanek uczniowie klas pierwszych  zostali uroczyście pasowani na uczniów szkoły. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy w historii naszej szkoły są dwie pierwsze klasy. Ceremonii ślubowania przewodniczyła Pani Dyrektor Hanna Lisiewska. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną składającą się z wierszy i piosenek. Nie zabrakło również upominków od klasy drugiej i trzeciej oraz słodkiego przyjęcia przygotowanego dla pierwszaków przez rodziców. Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści  zasadzili drzewko, które będzie rosło razem  z nimi.

 

Wycieczka do lasu

Dnia 04.11.2015 r. uczniowie klas I wybrali się do Lasu Kryńszczak. Zapalili znicze przy pomniku partyzantów, minutą ciszy uczcili pamięć poległych żołnierzy. Następnie udali się do lasu, gdzie zaplanowano  „zieloną lekcję”. Wszystkich uczestników  przywitał pan podleśniczy Piotr Karwowski. Przypomniał dzieciom zasady zachowania, jakie obowiązują podczas przebywania na terenie lasu.  Pan Karwowski pokazywał różne gatunki drzew i opowiadał o przygotowaniach zwierząt i roślin do zimy. Podczas wędrówki po lesie dzieci  zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy leśnika, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Poprawiony (piątek, 06 listopada 2015 14:09)

Więcej…

 

Zaczarowane kanapki z Łmeatem Łuków

We wrześniu Zakłady Mięsne w Łukowie zorganizowały  konkurs „ Zaczarowane kanapki”.  Wzięło w nim udział aż 53 uczniów naszej szkoły. W czasie zajęć dodatkowych wykonali  kolorowe, smakowite i pożywne  kanapki. Z wędliny produkcji zakładów mięsnych w Łukowie wyczarowali ośmiorniczki, papużki, wesołe buźki, rybki, misie, a nawet motyle. Komisja konkursowa doceniła pracę naszych uczniów i  wszystkim ufundowała bilety do kina w Łukowie. Uczniowie obejrzeli film animowany pt. „Hotel Transylwania 2”, który został przez nich przyjęty z wielkim entuzjazmem. Cieszymy się, że Zakłady Mięsne w Łukowie organizują tak atrakcyjne konkursy.

 

Pamiętamy…

Jak każdego roku przed 1 listopada uczniowie naszej szkoły udali się do pomników partyzanckich  w lesie Kryńszczak. W tym roku byli to trzecioklasiści, którzy pracowicie oczyścili pomniki i teren wokół nich, a następnie zapalili znicze i oddali hołd poległym żołnierzom. Z zaciekawieniem, a nawet wzruszeniem wysłuchali historii jaka miała miejsce w naszej małej Ojczyźnie podczas II wojny światowej. Taką lekcję historii na pewno zapamiętają na dłużej.

 

XV DZIEŃ PAPIESKI

Znamienne słowa wypowiedział Ojciec Święty Franciszek w homilii kanonizacyjnej papieży Jana XXIII i Jana Pawła II, 27 kwietnia 2014 r.: „ Jan Paweł II był papieżem rodziny”. Słowa te tak ogromnie ważne dla wszystkich stały się hasłem XV Dnia Papieskiego ,, Jan Paweł II Patron Rodziny”, który w tym roku obchodziliśmy. W naszej szkole Dzień Papieski obchodzony był 19 X 2015r. Jan Paweł II wiele razy przypominał, że taki będzie świat, jakie będą rodziny – wszyscy przecież jesteśmy Bożą rodziną. W „ Liście do Rodzin” papież przekazał nam najważniejsze zadania wobec rodziny:

 

Więcej…

 

Nie wszystek umrę…

Pod takim hasłem obchodziliśmy 14 października Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość była szczególna, ponieważ przy tej okazji uczciliśmy pamięć wieloletniego dyrektora, budowniczego tej szkoły – Leona Gajo, którego portret stanie na szkolnym holu obok patrona naszej Szkoły – Kornela Makuszyńskiego. W tej wyjątkowej chwili towarzyszyła nam rodzina Pana Leona, na ręce której złożyliśmy serdeczne podziękowania za pracę, zaangażowanie i wielkie serce, które do dziś bije w wielu pokoleniach młodych ludzi, których nauczał.

 

Więcej…

 

MOJA PRZYGODA Z KSIĄŻKĄ

W dniu 12 października został rozstrzygnięty konkurs literacko-plastyczny "Moja przygoda z książką" zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną w ramach upowszechniania czytelnictwa wśród uczniów. Nagrody książkowe otrzymali: Katarzyna Wysokińska - I miejsce, Sebastian Ostrowski - II miejsce, Mateusz Buczek - III miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach czytelniczych.

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w listopadzie wynosi 47,50zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj174
mod_vvisit_counterWczoraj6426