Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Podręczniki 2017/2018
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Milena Rygiel - Soćko
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa

17 maja 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie przedstawiciela Nadleśnictwa Łuków z uczniami klas I-III. Pani leśnik przekazała dzieciom wiele informacji na temat lasu, jego mieszkańców a także zagrożeń jakie niosą niewłaściwe zachowanie człowieka i liczne szkodniki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ilustracje leśnych intruzów oraz poznać  sposoby ochrony lasu i jego mieszkańców. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Czyste środowisko-najlepsze uzdrowisko” realizowanego przy współudziale WFOŚiGW w Lublinie. Biblioteka szkolna otrzymała również książkę o najbliżej położonym rezerwacie Jata, uczniowie ubogacili się w nową wiedzę dotyczącą lasu – zielonych płuc.

 

SZKOLNY TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Głównym celem realizacji programu był wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców, ochrona przed zagrożeniami. Staraliśmy się, aby nasi uczniowie nabyli wiedzę o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz nauczyli się umiejętności niezbędnych dla kształtowania właściwych postaw i zachowań.

 

 

Poprawiony (niedziela, 10 czerwca 2018 21:00)

Więcej…

 

227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę (227 uchwalenia Konstytucji 3-Maja). Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie, oglądając krótki film, dowiedzieli się jak doszło do uchwalenia tej najważniejszej ustawy. Po wysłuchaniu historii uchwalenia Konstytucji 3-Maja, został przeprowadzony konkurs wiedzy. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą, za którą zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

Poprawiony (poniedziałek, 28 maja 2018 13:14)

 

Wycieczka do Lublina

W kwietniu uczniowie klas IV – VII wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem  było zwiedzanie letniej rezydencji Zamoyskich w Kozłówce. Pałac, którego wnętrza obejrzeliśmy, jest nie do opisania: ogromne komnaty przyozdobione złotem, setki malowideł i wiele innych cennych zabytków to tylko niewielka część tego, co można tam zobaczyć. Zwiedziliśmy również Muzeum Socrealizmu znajdujące się w wyżej wymienionym zespole pałacowym. Kolejnym, niezwykle atrakcyjnym punktem wycieczki, była wizyta w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.

 

Więcej…

 

Ziemia, to wyspa zielona…

Wiosna to nie tylko cieplejsze i dłuższe dni. To piękna rozwijająca się zieleń drzew, kolorowe kwiaty, czyste, błękitne niebo. Łatwo zburzyć tą harmonię, jeśli przestanie się dbać o środowisko. Co roku przypominamy o konieczności działań na rzecz ochrony przyrody. W br. z okazji Dnia Ziemi uczniowie biorący udział w zajęciach ekologicznych „Nasza flora i fauna” przygotowali ciekawą inscenizację, podczas której zaproponowali działania zmierzające do poprawy naszego środowiska. Przypomnieli uczniom zasady korzystania z terenów zieleni, uwrażliwili na piękno przyrody i konieczność działań rzecz jej ochrony. Ciekawe kostiumy, sugestywna gra aktorów przykuwały uwagę widowni. Na zakończenie Patrycja Pastor z klasy V podsumowała rozważania piękną piosenką „Ziemia to wyspa zielona”, za co dostała gromkie brawa.

 

W ramach ochrony środowiska

Dnia 20 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy pierwszej przedstawili inscenizację pt.”Kto ma olej w głowie” dla starszych kolegów i koleżanek z klasy II i III, dotyczącą ochrony środowiska poprzez właściwą segregację śmieci i odpowiednie zachowania prośrodowiskowe. Przedstawienie odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko” współfinansowanego przez Gminę Łuków i WFOŚiGW w Lublinie. Po inscenizacji wszyscy obejrzeli film edukacyjny dotyczący w/w tematyki, rozwiązywali interaktywne quizy oraz segregowali różne odpady do właściwych pojemników, tworząc w ten sposób tematyczną pracę plastyczną. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w tych działaniach, wzbogacając się o nowe doświadczenia i kształtując pożądane dla środowiska zachowania.

 

Misterium Paschalne

Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w kościele katolickim. Długi okres przygotowań, a później ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa skłaniają nas do refleksji. Od kilku lat członkowie Koła teatralnego wystawiają w tym okresie Misterium Paschalne, które mogą zobaczyć uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.  Tematyka tego spotkania oscyluje wokół trudnego dla nas problemu, ponieważ prezentowane przez aktorów zdarzenia i sposób postępowania bohaterów niejednokrotnie odzwierciedlają nasze postępowanie.

 

Poprawiony (czwartek, 17 maja 2018 09:06)

Więcej…

 

Warsztaty wielkanocne i nie tylko…

Nadchodzące Święta Wielkanocne były dla uczniów klasy I okazją do uczestnictwa w warsztatach zdobienia jajek techniką batikową. To piękna tradycja i jednocześnie wspaniała technika tworzenia wielkanocnych pisanek. Warsztaty odbyły się 12 marca 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Łukowie pod kierunkiem twórczyni ludowej pani Edyty Sak. Dzięki zwiedzaniu Muzeum dzieci poznały także przeszłość i inne zwyczaje nie tylko naszego regionu. Dopełnieniem atrakcji tego dnia było oglądanie filmu „Jaskiniowiec” w Kinie Łuków.

 

Witaj Wiosno!!!

Jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczął się od lekcji prowadzonych przez uczniów. Dzięki temu niektórzy mogli przekonać się, jak na co dzień wygląda praca nauczyciela. Zdecydowana większość poradziła sobie znakomicie, toteż w przyszłości być może poszerzą grono pedagogiczne. Druga część miała charakter rozrywkowy. Wszyscy uczniowie  i przedszkolaki piosenką bądź okrzykiem przywitali Wiosnę. Na zakończenie odbyły się konkurencje sportowe. Wszyscy, którzy wzięli udział zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Słońce i dobre humory nie opuszczały uczestników do końca.

 

Świat w oczach kobiet

W marcu, tradycyjnie, obchodziliśmy na wesoło Dzień Kobiet. Członkowie Szkolnego koła teatralnego dwukrotnie zaprezentowali przygotowaną na ten cel część artystyczną – raz  w świetlicy wiejskiej w Gołaszynie, korzystając z zaproszenia Radnego i Sołtysa, a następnie w rodzimej placówce, występując dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.Społeczność lokalna oprócz teatralnego repertuaru mogła uczestniczyć we Mszy Świętej dedykowanej w szczególności „płci pięknej”. Zwieńczeniem przyjemnego spotkania był słodki poczęstunek. Profesjonalna gra aktorska, scenki rodzajowe ukazujące w zabawny sposób postrzeganie świata przez kobiety i mężczyzn wprawiły  w dobry nastrój wszystkich uczestników uroczystości.

 

Narty 2018

W dniach od 28 lutego do 4 marca 2018 r. wzorem lat ubiegłych uczniowie klas III –VII wzięli udział w obozie narciarskim zorganizowanym we współpracy ze stowarzyszeniem Sportowo i Zdrowo. W tym roku swoje umiejętności narciarskie szlifowało aż 29 uczestników z naszej szkoły. Dzieci uczyły się pod czujnym okiem instruktorów narciarstwa. Dzieci po kilka godzin dziennie z zapałem szusowały na stoku Harenda w Zakopanem oraz Kozieniec i Litwinka w Czarnej Górze.

 

Więcej…

 

Zabawa choinkowa

W sobotę, 27 stycznia, przy dźwiękach muzyki disco,  w odświętnie przygotowanej sali odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział uczniowie, absolwenci , pracownicy szkoły i rodzice. W szampański nastrój wprowadzał wszystkich wodzirej, który co chwilę angażował uczestników do udziału w licznych zabawach i konkursach, podczas których można było wykazać się zwinnością, sprytem a przede wszystkim dobrym humorem.

 

Więcej…

 

UDANYCH WAKACJI


Życzą:
Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Zespołu Szkół w Gołaszynie

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj37
mod_vvisit_counterWczoraj73