Get Adobe Flash player

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

6 stycznia 2018r. już po raz czwarty mieszkańcy Łukowa wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Przemienienia Pańskiego, którą celebrował Kanclerz Kurii Siedleckiej ksiądz kanonik Jan Babik oraz ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka. Następnie na Placu Narutowicza zawiązano Orszak. Pojawili się Trzej Królowie i Święta Rodzina. Tu też odegrano pierwszą ze scen: „Edykt Cezara Augusta”. Następnie wszyscy wyruszyli w drogę do Betlejem.

 

Więcej…

 

CICHA NOC…

21 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy III. W tym roku dzieci przygotowane zostały pod kierunkiem nauczycieli pani Małgorzaty Goławskiej oraz pani Bożeny Kowalczyk. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Radny Gminy Dariusz Borkowski, sołtys Przemysław Izdebski, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Gołaszynie, emerytowani pracownicy Zespołu Szkół w Gołaszynie, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Cudowny śpiew kolęd i pastorałek przy akompaniamencie  fletu i dzwonków oraz gra aktorska w wykonaniu trzecioklasistów wprowadziły wszystkich widzów w klimat nadchodzących Świąt, zaś przepiękna scenografia dodała spotkaniu wyjątkowego charakteru. Uroczystość jasełkowa zakończyła się wzajemnym składaniem sobie świątecznych życzeń, a także wręczeniem upominków wykonanych przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

 

Andrzejki w naszej szkole

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

XIV Gminny Przegląd Recytatorski w Gołaszynie.

„Jestem pediatrą w literaturze, na receptach wypisuję uśmiech”. W sierpniu br. odeszła od nas Wanda Chotomska - jedna z najsłynniejszych polskich pisarek, która swą twórczość poświęciła wyłącznie dzieciom, dlatego  zdecydowaliśmy, że  XIV Gminny Przegląd Recytatorski będzie poświęcony właśnie tej znakomitej poetce. Zainteresowanie jej twórczością okazało się ogromne, ponieważ w uroczystości wzięło udział  aż 64 recytatorów z klas I-VII z 12  szkół naszej Gminy. W czasie recytacji mogliśmy usłyszeć 48 utworów tej poetki.

 

Więcej…

 

II EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,JESTEM POLAK MAŁY” W GRUPIE ,,SŁONECZKA”

20  listopada 2017r. w Zespole Szkół w Gołaszynie  rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Jestem Polak Mały” dla oddziału przedszkolnego, grupy ,,Słoneczka”. Wpłynęło  13 prac dzieci. Jury zakwalifikowało wszystkie prace zgodnie  z regulaminem konkursu, które zostały złożone w terminie. Celem konkursu było:  promowanie twórczości dziecięcej, zachęcanie do aktywności plastycznej oraz czerpania radości podczas tworzenia ilustracji, promowanie spędzania wolnego czasu wraz z rodzicami, promowanie postaw patriotycznych. Prace wykonane zostały różnorodną techniką. Komisja przyznała 4 nagrody  i  6 wyróżnień. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym. Gratulujemy autorom świetnych pomysłów i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udział w następnych edycjach.

Wychowawcy: M. Czerska i A. Ochmańska.

Poprawiony (czwartek, 07 grudnia 2017 09:51)

 

Święto Niepodległości

Dnia 13 listopada 2017 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Święta Niepodległości. Uczniowie z klasy VI i VII, pod kierunkiem pani Agnieszki Celińskiej, przygotowali uroczystą akademię. Na początku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami  odśpiewali nasz hymn narodowy. Potem wysłuchali patriotycznych pieśni. Wszyscy mięli okazję zapoznać się z okolicznościami utraty przez Polskę niepodległości oraz z tym jak ona została odzyskana.

 

IV Gminny Festiwal Piosenki Niepodległościowej

11 listopada 2017 r. w kościele parafialnym w Zarzeczu Łukowskim odbył się IV Gminny Festiwal Piosenki Niepodległościowej z udziałem uczniów naszej szkoły. Piosenkę pt. „Przybyli ułani pod okienko” wykonali uczniowie klasy czwartej w składzie: Anielka Krasuska, Patrycja Pastor, Natalia Ochmańska, Zuzanna Śmietanka, Szymon Celiński i Wojciech Karwowski. Podczas festiwalu zaprezentowali się również recytatorzy. Mateusz Buczek deklamował wiersz Edwarda Słońskiego „Ta, co nie zginęła”. Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny. Podczas obchodów Dnia Niepodległości obecne były władze samorządowe, powiatowe oraz poseł na sejm RP. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

 

XVII DZIEŃ PAPIESKI

Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (czyli: na początku nowego tysiąclecia) - dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II 6 stycznia 2001 roku. Dzisiaj, po 16 latach, te słowa nie straciły nic ze swej aktualności. Wydaje się nawet, że stają się aktualnym przynagleniem. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i wizyta Papieża Franciszka bez wątpienia stanowiły ubogacenie duchowe w życiu Kościoła.

 

Więcej…

 

Pasowanie na ucznia

Poniedziałek, 30 października 2017 roku był w naszej szkole szczególnie uroczystym dniem. Tego dnia odbyło się Ślubowanie i Pasowanie na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Gołaszynie.  To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

 

Poprawiony (czwartek, 09 listopada 2017 09:56)

Więcej…

 

Wycieczka do Siedlec grupy przedszkolnej 5-6 – Latków

4 października 2017r. dzieci naszej placówki  razem z grupą przedszkolną  z Zespołu Szkół w Rolach były na wycieczce w Siedlcach  z okazji Dnia Chłopaka. Opiekę nad grupą sprawowały  wychowawczynie:  Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska. Program wycieczki był ciekawy i dostosowany do wieku dzieci. Przedszkolaki  obejrzały spektakl teatralny ,,Duszek Śmieciuszek”. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Spektakl przypomniał naszym podopiecznym   o segregacji śmieci i dbaniu o czystość wokół nas.

 

Więcej…

 

Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…

Pod takim hasłem obchodziliśmy 16 października Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor zaproszonych gości, rodziców i całą społeczność szkolną. Następnie głos zabrali młodzi artyści – członkowie Koła teatralnego, którzy przygotowali część artystyczną. Tym razem śpiewająco opowiadali nam o swoich wrażeniach na temat nauczycieli  i przedmiotów nauczanych w szkole.

 

Więcej…

 

Sprzątanie świata

15 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Każde dziecko otrzymało niezbędne narzędzia pracy (rękawiczki i worki). Pod nadzorem wychowawców wyruszyliśmy w teren. Maluchy uprzątnęły teren wokół szkoły, natomiast starsze dzieci sprzątały pobocza drogi. Uczniowie zebrali dużą ilość śmieci, które zostały przygotowane do wywiezienia.

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w styczniu wynosi 50,40zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj17
mod_vvisit_counterWczoraj176