Get Adobe Flash player

Gloria, Gloria….

Na wspólne kolędowanie zaprosili całą społeczność szkolną uczniowie klasy III oraz Szkolnego Koła Caritas. 19 grudnia 2016 roku dzieci przygotowane pod kierunkiem nauczycieli pani Jolanty Bonikowskiej i pani Bożeny Kowalczyk przedstawiły całą prawdę o Bożym Narodzeniu – tzw. Jasełka. Śpiew kolęd i aktorskie wykonanie wprowadziły wszystkich widzów w klimat nadchodzących Świąt. Wśród zaproszonych na Uroczystość gości mogliśmy powitać wójta Gminy Łuków pana Mariusza Osiaka, byłych nauczycieli i pracowników naszej Szkoły oraz wiele innych osób, którzy są bliscy sercem naszej Szkole….

 

Miłośnicy łukowskich amonitów w Warszawie…

Uczniowie naszej szkoły Jakub Bonikowski, Magdalena Dołęga i Klaudia Sulej jako laureaci konkursów w ramach Festiwalu Geologicznego, który odbył się w czerwcu i jako darczyńcy skamieniałości przekazanych gminie w odpowiedzi na apel wójta dotyczący zbiórki amonitów wzięli udział 14 grudnia 2016r.,  w wyjeździe do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) w Warszawie. Po Muzeum oprowadzili grupę przewodnicy zwracając uwagę na różne zagadnienia geologiczne.

 

Więcej…

 

Warsztaty rękodzielnicze w klasie I i III

9 grudnia 2016 roku klasę III i I odwiedziła Pani Elżbieta Sadło, zrzeszona w gronie Artystów Ludowych Gminy Łuków, aby opowiedzieć Dzieciom o zwyczajach i tradycjach Bożonarodzeniowych oraz wspólnie wykonać ozdobę choinkową. Pani przygotowała Dzieciom niecodzienny materiał do pracy jakim jest słoma, odpowiednio przygotowana, prasowana, suszona i barwiona. Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do dzieła. Samodzielnie wykonana ozdobą z pewnością już wkrótce ozdobią pachnące choinki we własnych domach.

Poprawiony (środa, 21 grudnia 2016 12:45)

 

Jak w prawdziwym teatrze…

7 grudnia 2016 roku uczniowie klasy II i III oglądali widowisko teatralne „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Aktorzy Teatru wprowadzi Dzieci w fantastyczny świat baśni, z którego płynie dla wszystkich widzów bogata dewiza życiowa. Żywimy głęboką nadzieję, że  oglądający wcielą te prawdy w swoje życie…. . A wszystko to uczniowie i ich wychowawcznie pani Małgorzata Goławska i Jolanta Bonikowska, mogli podziwiać i uczyć się mądrych prawd oglądając przedstawienie w auli I LO im. T.Kościuszki  w Łukowie.

 

Odkrycie talentu…

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszej Szkoły odpowiedzieli pozytywnie na ogłoszony przez Nadleśnictwo Łuków konkurs plastyczny „Mój wymarzony las”   i przystąpili do działania. 30 listopada 2016 r. w siedzibie Nadleśnictwa Łuków odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla dzieci biorących udział   w konkursie. Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy III Filip Łukasik, który z rąk Nadleśniczego, pana Grzegorza Ussa otrzymał za swoją pracę wyróżnienie  w kategorii klas I-III. Oprócz gratulacji i uścisku dłoni Filip otrzymał nagrodę rzeczową i piękny dyplom, który z pewnością będzie zachęcał młodego artystę do kolejnych tak owocnych działań…..

 

Odwiedziny Mikołaja

Dzień 6 grudnia 2016 r. w naszej szkole był wyjątkowy,  nasi uczniowie przyszli na lekcje ubrani na czerwono i w czapkach Mikołaja. Największą atrakcją jednak była wizyta św. Mikołaja. Samorząd uczniowski zawitał do każdej klasy z Mikołajem i workiem prezentów. Było wesoło, słodko i świątecznie.

 

XIII Gminny Przegląd Recytatorski

W czwartek, 24 listopada 2016 r., po raz trzynasty w Zespole Szkół w Gołaszynie, spotkali się młodzi miłośnicy kultury żywego słowa, by podczas Gminnego Przeglądu Recytatorskiego zaprezentować  twórczość naszego noblisty - Henryka Sienkiewicza. Z uwagi, że rok 2016 ustanowiony został rokiem Henryka Sienkiewicza tematem tegorocznego przeglądu uczyniliśmy prozę tego znakomitego pisarza. I tym razem nie brakowało chętnych, by zmierzyć się z sienkiewiczowskimi dziełami, które stanowią nie tylko zabytek pięknej literackiej polszczyzny i skarbnicę wiedzy historycznej, ale są również narodowym dziełem Polaków, które podtrzymywało ich na duchu podczas zaborów, pokazując chwałę polskiego oręża.

 

Więcej…

 

SPRAWOZDANIE Z XVI POWIATOWEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 12 października 2016r. w Łukowskim Ośrodku Kultury już po raz XVI  odbył się Powiatowy Turniej  Recytatorski dla Przedszkolaków ,, Moje małe wierszobranie”. Grupę starszaków reprezentowały : Izabela Jonczyk i  Wiktoria Krasuska. Celem Turnieju było budzenie talentu dziecka, kreowanie własnego świata i świata przyrody poprzez poezję polską dla dzieci. Dziewczynki wspaniale  zaprezentowały swoje umiejętności. W przygotowaniu dzieci do występów mieli swój udział rodzice.  Wspólnie z nauczycielami wybrali  wiersze, ćwiczyli opanowanie pamięciowe tekstów. Nauczyciele przygotowali stosowne do treści przebranie. Za przygotowanie do Turnieju naszych przedszkolaków były odpowiedzialne: Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska.

Opracowała : M. Czerska

 

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 roku wszyscy uczniowie i dzieci z Zespołu Szkół w Gołaszynie spotkali się przy wspólnym świeczkowisku, by uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy wtórze gitary dzieci śpiewały żołnierskie pieśni, opowiadające o losie i przeżyciach żołnierzy tamtych lat. Śpiewano Legiony, Szarą Piechotę, O mój rozmarynie oraz Białe Róże. Dzieci dowiedziały się, że pieśni te powstały w czasie I wojny światowej, czyli wtedy, kiedy polscy żołnierze walczyli o odzyskanie przez nasza ojczyznę niepodległości.

 

Konkurs czytelniczy

28 października 2016 r. został rozstrzygnięty plastyczny konkurs czytelniczy na temat: „Bohater mojej ulubionej książki”. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów w dwóch kategoriach klas I-III i IV-VI. Jury spośród uczestników wyłoniło zwycięzców.

 

Więcej…

 

Uroczysty dzień 11 listopada…

Uroczyście obchodzono w Gminie Łuków kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku wzorem lat ubiegłych miejscem uroczystości był Zarzecz Łukowski. Jednym z wydarzeń tego dnia był III Festiwal Pieśni Niepodległościowej, który podkreślał i dopełniał klimatu tego szczególnego dnia. Naszą Szkołę muzycznie reprezentowali uczniowie klasy VI - Michał Bonikowski i Kacper Wierzejski. Uczniowie zaśpiewali w duecie piosenkę „Biały Krzyż” zespołu Czerwone Gitary. Wykonaniem bliskim oryginałowi wyśpiewali oni drugie miejsce. Naszym wykonawcom gratulujemy podium i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej.

 

Wycieczka do Siedlec grupy przedszkolnej 5-6 – latków ZS W Gołaszynie

27 września 2016r. dzieci naszej placówki były na wycieczce w Siedlcach z okazji Dnia Chłopaka. Opiekę nad grupą sprawowały  wychowawczynie:  Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska. Program wycieczki był ciekawy i dostosowany do wieku dzieci.  Wielką frajdę sprawił dzieciom plac zabaw ,, Młynek”. Całe dwie godziny upłynęłyna świetnej zabawie . Zmęczeni , ale bardzo zadowoleni  udaliśmy się na zasłużony poczęstunek do McDonald’s . Po wesołym i miłym spędzonym dniu wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do domu. Czekamy na następny tak mile spędzony czas.

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w styczniu wynosi 27,50zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj102
mod_vvisit_counterWczoraj65