Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Podręczniki 2018/2019
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Adam Wyrzykowski
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

Pełni radości i wiosennego optymizmu przystąpiliśmy do tegorocznych obchodów Dnia Wiosny. Jak co roku i tym razem nie zabrakło tańca i śpiewów, które każda klasa przygotowała specjalnie na ten cel. Nowatorskim pomysłem był konkurs na najciekawsze przebranie o tematyce przyrodniczej. Można było podziwiać przeróżne postacie zwierzęce, piękne rośliny a także naszą wspaniałą Ziemię wraz z jej nieodłącznymi elementami. Z uwagi, że 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody uczestnicy unijnego projektu zatytułowanego „Nasza fauna i flora” przygotowali i wystawili przedstawienie o tematyce ekologicznej poświęcone właśnie ratowaniu wody.

 

Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 Rocznicę Niepodległości

Pod takim hasłem gościnnie wystąpił dla nas znany już nam zespół Limbos. I tym razem mogliśmy posłuchać i pobawić się przy dźwiękach instrumentów strunowych, perkusyjnych i elektrofonów elektronicznych. Podczas tegorocznego koncertu dominowały jednak polskie pieśni patriotyczne – „Warszawianka”, „Mazurek F-dur” Fryderyka Chopina, „Polonez” z filmu pt. „Pan Tadeusz”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu pt. ,,Zapomniana melodia”, „Czarne chmury” – muzyka filmowa oraz tradycyjne melodie z repertuaru zespołów pieśni i tańca ,,Mazowsze” i ,,Śląsk”.

Poprawiony (wtorek, 07 maja 2019 13:29)

Więcej…

 

O bohaterkach marcowego święta

W dniu 8 marca, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Już od rana w każdej klasie chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek atrakcyjne niespodzianki, a Koło teatralne wystawiło zabawną inscenizację poświęconą właśnie płci żeńskiej. Po południu dołączyła do nas społeczność lokalna i zaproszeni goście. Oficjalne obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji Kobiet, na zakończenie wszyscy uczestnicy integrowali się przy słodkim poczęstunku.  Dziewczęta i panie zostały obdarowane symbolicznym kwiatkiem i szczerym uśmiechem. Szkolne koło teatralne, i tym razem, wykazało się dużym profesjonalizmem i przygotowało humorystyczną inscenizację, która wprowadziła uczestników w dobry nastrój. Dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką okazały się wręczone paniom jabłuszka będące symbolem rajskiego ogrodu, które stanowiły jeden z elementów przedstawienia. To było bardzo przyjemne popołudnie, toteż serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za pamięć i szacunek.

 

Zabawa choinkowa

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku, w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i kolorowo. Były: wróżki, księżniczki, czarownice, królewny, motyle i wiele innych baśniowych postaci. Atrakcją karnawałowej zabawy stały się liczne konkursy. Było dużo śmiechu, pozytywnych emocji i zabawy. Dzieci i młodzież chętnie tańczyli. Były korowody, tańce w kółeczkach i w parach. Uczniowie klasy III popisowo wykonali układ taneczny „Czekolada”.

Więcej…

 

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka 23.01.2019 r. gościliśmy w naszej szkole te ważne osoby w życiu każdego dziecka. Uczniowie wcielili się w role aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Na początku goście obejrzeli przygotowane przez dzieci z klasy III ,,Jasełka”. Następnie każda klasa zaprezentowała specjalnie przygotowany dla swoich dziadków program artystyczny nawiązujący do tego święta. Dzieci złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom najgorętsze życzenia oraz własnoręcznie zrobione kalendarze. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

6 stycznia 2019r. odbył się w Łukowie już po raz piąty Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie , której przewodniczył Ks. proboszcz Antoni Pietruszka. Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed Kolegiaty. Przeszedł głównymi ulicami miasta. Jak co roku w Orszaku Trzech Króli wzięło udział rzesze łukowian.

 

 

Poprawiony (środa, 23 stycznia 2019 13:32)

Więcej…

 

Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W dniu 21 grudnia 2018 roku, w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy trzeciej, którzy wraz z wychowawczynią Lidią Turska i katechetką Bożeną Kowalczyk  przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

 

Poprawiony (wtorek, 08 stycznia 2019 22:39)

Więcej…

 

XV Gminny Przegląd Recytatorski

W dniu 22 listopada br. w naszej szkole odbył się jubileuszowy XV Gminny Przegląd Recytatorski pod hasłem – „Sto lat Niepodległej”. W tym roku przypada szczególna, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak bardzo uroczyście obchodzona przez  Polaków, jako jedno z  najistotniejszych świąt państwowych upamiętniające narodową suwerenność. Nasza szkoła również dynamicznie włączyła się w te obchody, realizując kolejne działanie, które tym razem miało na celu przybliżyć uczestnikom poezję patriotyczną i największych poetów, którzy niezależnie od czasów, w których tworzyli stawiali Ojczyznę jako wartość najwyższą.

Poprawiony (poniedziałek, 07 stycznia 2019 19:12)

Więcej…

 

Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2018/2019

W niedzielę 18 listopada br. w naszej szkole odbyła się „Inauguracji Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2018/2019”.  Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, Wójt Gminy Mariusz Osiak, Z-ca Wójta Gminy Wojciech Szczygieł. W pierwszej części imprezy przedstawiona została multimedialna kronika wydarzeń kulturalnych w Gminie Łuków w 2018 roku a następnie wystąpiły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Gołaszynie. Swoje walory i umiejętności artystyczne zaprezentował również Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca” Jata”, Zespół „Zalesianki” z Zalesia i Zespół „Niezapominajki” z Dminina.

Więcej…

 

100 lat Niepodległej

Listopad to szczególny miesiąc, kiedy możemy wyrazić swój szacunek do Ojczyzny, biorąc udział w uroczystościach nie tylko szkolnych, ale i również państwowych. Bieżący rok jest rokiem jubileuszowym, ponieważ obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. My również włączyliśmy się w  te obchody z wielkim zaangażowaniem.  We wrześniu czytaliśmy literaturę patriotyczną, a w październiku odbył się szkolny konkurs plastyczno – literacki  pod hasłem „Polska moja Ojczyzna”. Na początku listopada uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w grze edukacyjnej „Droga do niepodległości”. Wybrani przedstawiciele zmagali się w czterech konkurencjach wykazując się wiedzą, zwinnością, znajomością historii i pieśni patriotycznych. Zwycięzcą została klasa VIII, tuż za nią uplasowała się klasa VII. Na wszystkich biorących udział czekały słodkie upominki.

Więcej…

 

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 25.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasisty, na która zostali zaproszeni rodzice, dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie naszej placówki. Ślubowanie na ucznia, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, dlatego święto miało charakter podniosły, a zarazem radosny. Pierwszoklasiści przygotowali z tej okazji program artystyczny złożony z piosenek oraz recytacji. Dzieci pierwszej klasy tanecznym krokiem poloneza rozpoczęły uroczystość.

 

Poprawiony (poniedziałek, 19 listopada 2018 12:24)

Więcej…

 

XVIII DZIEŃ PAPIESKI

19.10.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole  XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Apel przygotowało szkolne koło Caritas pod kierunkiem pani Bożeny Kowalczyk.  Tegoroczny Dzień Papieski łączył się z rocznicą  wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – Karola Wojtyły -  pamiętnego dnia 16 października 1978 roku. Dzień ten  przeżywaliśmy także w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. ,,Promieniowanie ojcostwa” –  dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku.

 

Poprawiony (wtorek, 13 listopada 2018 19:29)

Więcej…

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w maju wynosi 56zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki

800 – 845
855 – 940
950 – 1035
1050 – 1135
1150 – 1235
1245 – 1330
1340 – 1425
1435 – 1520

Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj158
mod_vvisit_counterWczoraj129