Get Adobe Flash player

 

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gołaszynie bierze udział w konkursie „Podwórko NIVEA”. Mamy szansę wygrać plac zabaw, jeżeli cała społeczność naszej szkoły zaangażuje się w akcję. Aby wziąć udział w głosowaniu, należy zarejestrować się w serwisie www.nivea.pl/podworko2016 i codziennie głosować na naszą szkołę. Glosy można oddawać codziennie od 5 maja 2016 do 30 czerwca 2016 roku. W ramach głosowania zostanie wyłonionych 40 zwycięskich szkół.

Dziękujemy za pomoc: Dyrektor, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców.

Występ zespołu „LIMBOS”

4 kwietnia 2016r. zagościł w naszej szkole zespół „Limbos”. Przy dźwiękach  muzyki na żywo uczniowie świetnie się bawili. Solista zespołu porwał wszystkich do śpiewania. Najwięcej radości mieli  uczniowie klas młodszych.  Z zespołem spotkamy się być może za rok.

 

Wielkanocne spotkanie

Dnia 23 marca br. odbyło się uroczyste spotkanie, w którym wzięli udział wszyscy pracownicy szkoły, uczniowie z rodzicami,  emerytowani nauczyciele oraz zaproszeni goście: z-ca Wójta Gminy Łuków Pan Wojciech Szczygieł, sołtys wsi Gołaszyn, panie z Koła Gospodyń Wiejskich i przedstawiciele OSP Gołaszyn. Specjalnie na tą uroczystość  członkowie szkolnego Koła teatralnego przygotowali nowatorski spektakl obrazujący przygotowania chrześcijan do Świąt Wielkanocnych.

 

Więcej…

 

Dzień Wiosny

Jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczął się od lekcji prowadzonych przez uczniów. Dzięki temu niektórzy mogli przekonać się, jak na co dzień wygląda praca nauczyciela. Zdecydowana większość poradziła sobie znakomicie, toteż w przyszłości być może poszerzą grono pedagogiczne. Druga część miała charakter rozrywkowy. Wszyscy uczniowie  i przedszkolaki piosenką bądź okrzykiem przywitali Wiosnę. Na zakończenie odbyły się konkurencje sportowe o puchar Dyrektora Szkoły. Zawody przewidziane były dla różnych grup wiekowych. Wszyscy, którzy wzięli udział zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, a na zwycięzców czekały medale i dyplomy. Słońce i dobre humory nie opuszczały uczestników do końca.

 

Dzień Kobiet w AQUAPARKU

Dzień Kobiet uczniowie klasy Ia świętowali inaczej.  Razem z wychowawczynią Martą Bąk i mamą Anną Borkowską wybrali się do parku wodnego w Siedlcach. W czasie pobytu uczniowie doskonalili swoje umiejętności pływackie, grali w piłkę, zjeżdżali na zjeżdżalniach wodnych, relaksowali się w jacuzzi. Największą jednak atrakcją była rwąca rzeka. Po sporej dawce emocji pierwszoklasiści  gościli się w McDonalds. Wszyscy uczestnicy wycieczki wrócili bardzo zadowoleni i odprężeni. Mamy nadzieję, że jeszcze raz w tym roku  odwiedzimy Aquapark.

Poprawiony (poniedziałek, 04 kwietnia 2016 08:54)

 

Dzień Kobiet

We wtorkowe popołudnie, 8 marca, uroczyście obchodziliśmy  święto wszystkich Kobiet, zarówno tych dorosłych jak i tych najmłodszych. W tym dniu każda kobieta lubi poczuć się szczególnie i dostać drobny upominek, dlatego też przy zastawionych ciastem stołach nie zabrakło mężczyzn, którzy chętnie obdarowali każdą z Pań symbolicznym tulipanem. Szkolne koło teatralne przygotowało humorystyczne scenki odzwierciedlające prozę naszego życia. Świat widziany oczami kobiet i mężczyzn, jak się okazało może się znacznie od siebie różnić. Świetna gra aktorska naszych uczniów sprawiła, że ani na moment nie znikał uśmiech z twarzy wspaniałej publiczności. Taki dzień jak ten okazał się doskonałą okazją do wspólnych rozmów i integracji społeczności szkolnej.

 

Na nartach w Białym Dunajcu

W dniach od 2 do 6 marca 2016 r. we współpracy ze stowarzyszeniem Sportowo i Zdrowo uczniowie klas III-VI mieli ostatnią w tym sezonie okazję do skorzystania z uroków zimy. Mali miłośnicy sportów zimowych przebywali w Białym Dunajcu, który stanowił bazą wypadową do doskonalenia umiejętności narciarskich pod okiem instruktora oraz opiekunek p. Małgorzaty Goławskiej i p. Pauliny Radzikowskiej. Dzieci po kilka godzin dziennie z zapałem szusowały na stoku Kozieniec w Czarnej Górze oraz stoku Suche Ski.

 

Więcej…

 

„ UZALEŻNIENIOM MÓWIMY S T O P ”

03 lutego 2016 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji asp. Sławomir Niedziółka i asp. szt. Krzysztof Wołoszka uczestniczyli w spotkaniu profilaktyczno-edukacyjnym z uczniami kl. V i VI naszej szkoły. Edukacja i profilaktyka to jedno z wielu zadań wykonywanych przez policjantów, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów. Podczas spotkania funkcjonariusze rozmawiali z uczniami na temat wielu uzależnień, jakim mogą ulec młodzi ludzie. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie zachowania są przejawami demoralizacji i jak powinni zachowywać się na terenie szkoły. Głównym celem tego spotkania było zwrócenie uwagi, że życie wolne od substancji psychoaktywnych i przemocy pozwala na uniknięcie kolizji z prawem i chroni przed wieloma życiowymi tragediami.

 

Zabawa choinkowa

W sobotę 30 stycznia 2016 r. w karnawałowej scenerii  odbyła się zabawa choinkowa, podczas której wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli się wspólnie pobawić.  I tym razem nie zabrakło rodziców, którzy nie tylko towarzyszyli swoim dzieciom podczas zabawy, ale przygotowali dla nich wyśmienite poczęstunki. Nad oprawą muzyczną czuwał zaprzyjaźniony już z naszą szkołą DJ, który oprócz dobrej muzyki prowadził również liczne konkursy, cieszące się ogromną popularnością.

 

Więcej…

 

Wiwat Babcie i Dziadkowie!

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka gościliśmy w naszej szkole wyjątkowe osoby, bliskie sercu każdego dziecka. Ze specjalnym repertuarem wystąpili dla nich uczniowie klas I-III oraz pięciolatki, którzy wcielili się w role aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla „dziadków”. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez radości...Dzieci złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom najgorętsze życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Poprawiony (piątek, 29 stycznia 2016 09:13)

 

JASEŁKA W KOLEGIACIE PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

„Nadeszły Święta, Bóg na świat przyszedł, zbawienia łaski dał nam obficie…
Miłość Mu do nas zstąpić kazała, więc się raduje dziś ziemia cała.
My zaś, jak polski obyczaj każe,
jasełka chcemy nieść Jemu w darze, i ofiarować Bożemu Dziecku”

 

 

 

Poprawiony (czwartek, 14 stycznia 2016 14:17)

Więcej…

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w maju wynosi 45zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj56
mod_vvisit_counterWczoraj170