Get Adobe Flash player

SPRAWOZDANIE Z POWITANIA WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca Przedszkolaki młodszej i starszej grupy zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu szkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

 

Więcej…

 

Drugoklasiści w Parku Wodnym

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Z wielkim entuzjazmem i radością korzystali z atrakcji tamtejszego Parku Wodnego. Niezapomniane chwile spędzali na zjeżdżalniach, w „rwącej rzece” , a także doskonalili swoje umiejętności pływackie oraz grali w piłkę wodną. Po dwóch godzinach zabaw i wodnego relaksu, zadowolone z aktywnego wypoczynku dzieci, udały się na posiłek do restauracji McDonald, po czym szczęśliwe wróciły do domów. Uczniowie bawili się pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Goławskiej oraz jednej z mam – p. Sylwii Wierzbickiej, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i troskę o bezpieczeństwo podczas tak atrakcyjnej dla dzieci wycieczki.

 

Bawimy się w Arkabosie z okazji Dnia Kobiet…

W poniedziałek 13 marca dzieci z klasy pierwszej i trzeciej wybrały się do Centrum Rozrywki Arkabos w Łukowie. Dzięki Rodzicom, którzy zapewnili bezpieczny dojazd i powrót do szkoły, dzieci mogły przyjemnie spędzić czas  w gronie rówieśników, bawiąc się bezpiecznie w kolorowej sali zabaw. Ponad  dwie godziny jazdy samochodzikami, szalonej zabawy w tunelach,   na zjeżdżalniach, w basenie z kolorowymi piłkami, a także wspinaczki po specjalnej ściance minęły bardzo szybko. Natomiast Trzecioklasiści  spędzili wspaniale ten czas grając w kręgle i korzystając z dostępnych gier. Była to doskonała okazja do integracji oraz aktywnego, atrakcyjnego spędzenia czasu.

 

Gwiazdy muzyki

Pod takim hasłem gościnnie wystąpił dla nas znany już nam zespół Limbos. Jak co roku mogliśmy posłuchać i pobawić się przy dźwiękach instrumentów strunowych, perkusyjnych i elektrofonów elektronicznych. Tym razem muzycy w I części zagrali utwory m.in. z filmu „Rocky”, „Różowa Pantera” czy „Stawka większa niż życie”. Nie mogło zabraknąć też wielkiej klasyki, jazzu czy klasycznego rocka. Prawdziwą ucztą dla ucha okazały się utwory wielkich artystów takich jak: Frank Sinatra, Beatlesi, Wolfgang Amadeusz Mozart. Po raz pierwszy zobaczyliśmy instrument o oryginalnej nazwie „szczęka osła”, z którego wydobywały się urocze dźwięki. W drugiej części koncertu wspólnie z wokalistą panem Leszkiem Kowalikiem śpiewaliśmy znane utwory „Pieski małe dwa”, „My jesteśmy krasnoludki”. Zwieńczeniem koncertu był utwór Natalii Nykiel „Ever”, który dźwięcznie rozbrzmiewał w tętniących życiem szkolnych murach.

 

O kobietach dla Kobiet

W dniu 8 marca uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczęta i panie zostały obdarowane symbolicznym kwiatkiem i szczerym uśmiechem. Szkolne koło teatralne, jak zawsze wykazało się dużym profesjonalizmem i tym razem przygotowało inscenizację, która wprowadziła oglądających w dobry nastrój. Gościnnie wystąpili też dla społeczności lokalnej w świetlicy wiejskiej w Gołaszynie. Oficjalna uroczystość została poprzedzona uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji wszystkich Kobiet. To było bardzo przyjemne popołudnie, gdzie przy kawie i herbatce można było porozmawiać i wspólnie spędzić czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za pamięć i szacunek.

 

Obóz narciarski 2017

W dniach od 1 do 5 marca 2017 r. we współpracy ze stowarzyszeniem Sportowo i Zdrowo uczniowie klas III-VI wzorem ubiegłych lat, mieli okazję do skorzystania z uroków zimy na obozie narciarskim. Mali miłośnicy sportów zimowych przebywali w Białym Dunajcu, który stanowił bazą wypadową do doskonalenia umiejętności narciarskich pod okiem instruktora oraz opiekunek p. Małgorzaty Goławskiej i p. Pauliny Radzikowskiej. Dzieci po kilka godzin dziennie z zapałem szusowały na stoku Kozieniec w Czarnej Górze Harenda w Zakopanem oraz stoku Suche Ski.

Poprawiony (środa, 22 marca 2017 12:25)

 

Zabawa choinkowa

Drugi semestr roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy karnawałową zabawą, w której wzięli udział dzieci, rodzice i absolwenci naszej szkoły. Oprawę muzyczną i tym razem powierzyliśmy doświadczonemu didżejowi, z którym współpracujemy już od kilku lat. Wspólnie z animatorką poprowadzili szereg konkursów i zabaw, które cieszyły się wielką popularnością. Rywalizacja wśród biorących w nich udział dzieci była ogromna. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci słodkich upominków. W czasie czterogodzinnej zabawy przyjemnie było patrzeć na bawiące się na parkiecie baśniowe postacie: wróżki, czarodziejów, piratów, księżniczki.

 

Więcej…

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017

6 stycznia 2017r. odbył się w Łukowie już po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie, której przewodniczył ksiądz biskup Piotr  Sawczuk oraz ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka. Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed Kolegiaty. Przeszedł głównymi ulicami miasta.  Jak co roku w Orszaku Trzech Króli wzięło udział rzesze łukowian. Po raz trzeci w barwnym i rozśpiewanym orszaku  wyruszyli  uczniowie z Zespołu Szkół w Gołaszynie: dzieci z klas młodszych z rodzicami oraz ze Szkolnego Koła Caritas.

 

Poprawiony (poniedziałek, 06 lutego 2017 13:10)

Więcej…

 

SPRAWOZDANIE Z I KONKURSU PLASTYCZNEGO ,, JESTEM POLAK MAŁY”

21  listopada 2016r. w Zespole Szkół w Gołaszynie  rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Jestem Polak Mały” dla oddziału przedszkolnego. Wpłynęło  15 prac dzieci. Jury zakwalifikowała wszystkie prace zgodnie  z regulaminem konkursu, które zostały złożone w terminie. Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, zachęcanie do aktywności plastycznej oraz czerpania radości podczas tworzenia ilustracji, promowanie spędzania wolnego czasu wraz z rodzicami ,promowanie postaw patriotycznych. Prace wykonane zostały różnorodną techniką. Komisja przyznała 3 nagrody i 12 wyróżnień. Gratulujemy autorom świetnych pomysłów i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w następnych edycjach. Wychowawcy: M. Czerska i A. Ochmańska.

 

XVI DZIEŃ PAPIESKI

4 listopada 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole  święto z okazji XVI  Dnia Papieskiego pod hasłem : ,, Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Nawiązując do wielkiej roli jaką Papież Jan Paweł II odegrał w dziejach Kościoła i świata należy podkreślić, że jednym z głównych wymiarów pontyfikatu Św. Jana Pawła II  było ukazanie  w jego nauczaniu Bożego Miłosierdzia. Członkowie Szkolnego Koła Caritas,  uczniowie z klas IV- VI  pod kierunkiem pani katechetki Bożeny Kowalczyk przedstawili życie i nauczanie Ojca Świętego mówiące o Bożym Miłosierdziu. Jan Paweł II- Papież Tysiąclecia- Piotr naszych czasów, Serce – serc, to postać, która w nas Polakach wywołuje szczególnie głębokie uczucia. Papież Jan Paweł II, był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Przypominając postać Papieża Jana Pawła II, jego życie, służbę Bogu i ludziom, pragniemy aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.

Więcej…

 

Gloria, Gloria….

Na wspólne kolędowanie zaprosili całą społeczność szkolną uczniowie klasy III oraz Szkolnego Koła Caritas. 19 grudnia 2016 roku dzieci przygotowane pod kierunkiem nauczycieli pani Jolanty Bonikowskiej i pani Bożeny Kowalczyk przedstawiły całą prawdę o Bożym Narodzeniu – tzw. Jasełka. Śpiew kolęd i aktorskie wykonanie wprowadziły wszystkich widzów w klimat nadchodzących Świąt. Wśród zaproszonych na Uroczystość gości mogliśmy powitać wójta Gminy Łuków pana Mariusza Osiaka, byłych nauczycieli i pracowników naszej Szkoły oraz wiele innych osób, którzy są bliscy sercem naszej Szkole….

 

Miłośnicy łukowskich amonitów w Warszawie…

Uczniowie naszej szkoły Jakub Bonikowski, Magdalena Dołęga i Klaudia Sulej jako laureaci konkursów w ramach Festiwalu Geologicznego, który odbył się w czerwcu i jako darczyńcy skamieniałości przekazanych gminie w odpowiedzi na apel wójta dotyczący zbiórki amonitów wzięli udział 14 grudnia 2016r.,  w wyjeździe do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) w Warszawie. Po Muzeum oprowadzili grupę przewodnicy zwracając uwagę na różne zagadnienia geologiczne.

 

Więcej…

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w kwietniu wynosi 40zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterWczoraj162