Get Adobe Flash player

Zwiedzamy Warszawę…

Dnia 17 czerwca 2019 roku, tuż przed zakończeniem kolejnego roku edukacji uczniowie klas I-III, pod opieką swoich wychowawczyń zwiedzali stolicę. Pogoda była wspaniała, uśmiechy dopisywały, radości było mnóstwo. Dzieci mogły podziwiać szczególne miejsca w stolicy takie jak Zamek Królewski, nowoczesny Stadion Narodowy, panoramę miasta z XXX piętra PKiN oraz samoloty różnych linii lotniczych w czasie ich startów i lądowań na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. A oto kilka pamiątkowych zdjęć…

 

SZKOLNY TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 3 – 7 czerwca 2019 r.

Głównym celem realizacji programu był wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców, ochrona przed zagrożeniami. Staraliśmy się, aby nasi uczniowie nabyli wiedzę o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz nauczyli się umiejętności niezbędnych dla kształtowania właściwych postaw i zachowań.

 

 

Poprawiony (poniedziałek, 10 czerwca 2019 18:35)

Więcej…

 

Sprawozdanie z apelu informacyjnego dla społeczności szkolnej

16.05.2019 r. w ramach działań profilaktycznych oraz w trosce o bezpieczeństwo uczniów w szkole, został zorganizowany apel, na którym zostały przypomniane procedury bezpieczeństwa uczniów, procedury zachowania w sytuacjach kryzysowych oraz poruszony został  temat bezpiecznego zachowania się w szkole. Pani pedagog przypomniała obowiązujące w naszej szkole procedury a następnie zapoznała z nowymi. Dotyczą one zachowania uczniów wobec pojawienia się obcej osoby w szkole, pojawienia się ostrego narzędzia oraz schematu zachowania wobec ataku terrorystycznego.

Poprawiony (poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:05)

Więcej…

 

Sukcesy naszych wychowanków

Dnia 6.06.2019 r. w Nadleśnictwie Puławy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Ligi Ochrony Przyrody pod tytułem ,,Mój las". Dwoje uczniów z  Zespołu Szkół w Gołaszynie otrzymało wyróżnienie w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Zuzanna Góral w kategorii klas 1-3 i Jakub Borkowski w kategorii klas 4-6. Gratulujemy sukcesu, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w  konkursach. Nasi wychowankowie oprócz nagród książkowych i dyplomów wzięli udział w leśnej ścieżce edukacyjnej,  w licznych konkursach i zabawach, a także ognisku i poczęstunku.

 

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

Pełni radości i wiosennego optymizmu przystąpiliśmy do tegorocznych obchodów Dnia Wiosny. Jak co roku i tym razem nie zabrakło tańca i śpiewów, które każda klasa przygotowała specjalnie na ten cel. Nowatorskim pomysłem był konkurs na najciekawsze przebranie o tematyce przyrodniczej. Można było podziwiać przeróżne postacie zwierzęce, piękne rośliny a także naszą wspaniałą Ziemię wraz z jej nieodłącznymi elementami. Z uwagi, że 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody uczestnicy unijnego projektu zatytułowanego „Nasza fauna i flora” przygotowali i wystawili przedstawienie o tematyce ekologicznej poświęcone właśnie ratowaniu wody.

 

Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 Rocznicę Niepodległości

Pod takim hasłem gościnnie wystąpił dla nas znany już nam zespół Limbos. I tym razem mogliśmy posłuchać i pobawić się przy dźwiękach instrumentów strunowych, perkusyjnych i elektrofonów elektronicznych. Podczas tegorocznego koncertu dominowały jednak polskie pieśni patriotyczne – „Warszawianka”, „Mazurek F-dur” Fryderyka Chopina, „Polonez” z filmu pt. „Pan Tadeusz”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu pt. ,,Zapomniana melodia”, „Czarne chmury” – muzyka filmowa oraz tradycyjne melodie z repertuaru zespołów pieśni i tańca ,,Mazowsze” i ,,Śląsk”.

Poprawiony (wtorek, 07 maja 2019 13:29)

Więcej…

 

O bohaterkach marcowego święta

W dniu 8 marca, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Już od rana w każdej klasie chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek atrakcyjne niespodzianki, a Koło teatralne wystawiło zabawną inscenizację poświęconą właśnie płci żeńskiej. Po południu dołączyła do nas społeczność lokalna i zaproszeni goście. Oficjalne obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji Kobiet, na zakończenie wszyscy uczestnicy integrowali się przy słodkim poczęstunku.  Dziewczęta i panie zostały obdarowane symbolicznym kwiatkiem i szczerym uśmiechem. Szkolne koło teatralne, i tym razem, wykazało się dużym profesjonalizmem i przygotowało humorystyczną inscenizację, która wprowadziła uczestników w dobry nastrój. Dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką okazały się wręczone paniom jabłuszka będące symbolem rajskiego ogrodu, które stanowiły jeden z elementów przedstawienia. To było bardzo przyjemne popołudnie, toteż serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za pamięć i szacunek.

 

Zabawa choinkowa

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku, w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i kolorowo. Były: wróżki, księżniczki, czarownice, królewny, motyle i wiele innych baśniowych postaci. Atrakcją karnawałowej zabawy stały się liczne konkursy. Było dużo śmiechu, pozytywnych emocji i zabawy. Dzieci i młodzież chętnie tańczyli. Były korowody, tańce w kółeczkach i w parach. Uczniowie klasy III popisowo wykonali układ taneczny „Czekolada”.

Więcej…

 

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka 23.01.2019 r. gościliśmy w naszej szkole te ważne osoby w życiu każdego dziecka. Uczniowie wcielili się w role aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Na początku goście obejrzeli przygotowane przez dzieci z klasy III ,,Jasełka”. Następnie każda klasa zaprezentowała specjalnie przygotowany dla swoich dziadków program artystyczny nawiązujący do tego święta. Dzieci złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom najgorętsze życzenia oraz własnoręcznie zrobione kalendarze. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

6 stycznia 2019r. odbył się w Łukowie już po raz piąty Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie , której przewodniczył Ks. proboszcz Antoni Pietruszka. Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed Kolegiaty. Przeszedł głównymi ulicami miasta. Jak co roku w Orszaku Trzech Króli wzięło udział rzesze łukowian.

 

 

Poprawiony (środa, 23 stycznia 2019 13:32)

Więcej…

 

Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W dniu 21 grudnia 2018 roku, w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy trzeciej, którzy wraz z wychowawczynią Lidią Turska i katechetką Bożeną Kowalczyk  przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

 

Poprawiony (wtorek, 08 stycznia 2019 22:39)

Więcej…

 

XV Gminny Przegląd Recytatorski

W dniu 22 listopada br. w naszej szkole odbył się jubileuszowy XV Gminny Przegląd Recytatorski pod hasłem – „Sto lat Niepodległej”. W tym roku przypada szczególna, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak bardzo uroczyście obchodzona przez  Polaków, jako jedno z  najistotniejszych świąt państwowych upamiętniające narodową suwerenność. Nasza szkoła również dynamicznie włączyła się w te obchody, realizując kolejne działanie, które tym razem miało na celu przybliżyć uczestnikom poezję patriotyczną i największych poetów, którzy niezależnie od czasów, w których tworzyli stawiali Ojczyznę jako wartość najwyższą.

Poprawiony (poniedziałek, 07 stycznia 2019 19:12)

Więcej…

 

Udanych wakacji!!!


życzą:
Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy
Zespołu Szkół w Gołaszynie.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki

800 – 845
855 – 940
950 – 1035
1050 – 1135
1150 – 1235
1245 – 1330
1340 – 1425
1435 – 1520

Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj107
mod_vvisit_counterWczoraj182