Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Podręczniki 2023/2024
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka

Grzegorz Lubeńczuk
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

Choinka szkolna

We wtorek, 23 stycznia, przy dźwiękach muzyki disco,  w odświętnie przygotowanej sali odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział uczniowie, absolwenci, pracownicy szkoły       i rodzice. W szampański nastrój wprowadzała wszystkich Pani wodzirej. Pełna uśmiechu i pozytywnej energii co chwilę angażowała uczestników do udziału w licznych zabawach i konkursach, podczas których można było wykazać się zwinnością, sprytem a przede wszystkim dobrym humorem. Długie korowody tańczących, różnobarwne postacie dodawały niezwykłości szkolnej zabawie. Na zmęczonych danserów czekał smakowity poczęstunek przygotowany przez troskliwych rodziców. Do ostatniej chwili na parkiecie dostrzec można było piękne księżniczki, policjantów, czy postacie z najbardziej popularnych komiksów: Spider-Man, Venom czy uroczy Kapitan Ameryka. I tak w karnawałowym nastroju bardzo szybko upłynął czas wszystkim uczestnikom. Aż przykro pomyśleć, że ten bajkowy scenariusz powtórzy się dopiero za rok!

 

Warsztaty dziennikarskie

W piątek 03.11.2023 roku w naszej szkole, odbyły się po raz kolejny warsztaty dziennikarskie. Uczniowie, którzy brali udział w poprzednim spotkaniu spisali się świetnie. Ich zaangażowanie i chęci rozwijania własnych umiejętności nie tylko czytelniczych, ale także dziennikarskich w roli recenzentów można było usłyszeć w Radiu Nowy Świat w programie „Mięta do (pop)kultury”. Zainteresowanie i zapał naszych uczniów do książek nie gaśnie, dlatego ponownie spotkaliśmy się z dziennikarką Katarzyną Oklińską, która nagrała uczniów i ich recenzje na temat przeczytanych książek. Dziękujemy wszystkim tym, którzy byli obecni na spotkaniu, daliście sobie świetnie radę! Dziękujemy również Katarzynie Oklińskiej, za możliwość rozwijania zainteresowań naszych uczniów oraz za nowe doświadczenia w obcowaniu z mikrofonem, którego efekty słyszalne będą na całą Polskę i nie tylko! Jeżeli jesteście ciekawi jak poradzili sobie w roli recenzentów, bądźcie cierpliwi z pewnością poinformujemy was wcześniej o emisji odcinka. A zainteresowanych zachęcamy do słuchania programu w każdą sobotę o godzinie 18:00 w Radiu Nowy Świat.”

 

Dzień Życzliwości

W dniu 21.11.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Zaangażowanie samorządu szkolnego wraz z pracującymi specjalistami w szkole zaowocowało nie tylko życzliwością, ale i ciekawymi zajęciami w klasach. Prócz koloru żółtego panowała również przyjemna atmosfera za sprawą prowadzących zajęcia dziewcząt z klasy 8; Mai, Zuzi, i Gabrysi. Dziewczyny pięknie pracowałyście prowadząc zajęcia i macie duży potencjał do rozwoju w przyszłości. Uczniowie tego dnia mieli możliwość wykupienia bileciku,  przekazane za to słodycze trafią do dzieci w hospicjum. Bileciki zaś trafiły do waszych adresatów, dla których pisaliście przyjemne życzenia :) Na szkolnym korytarzu powstało ogromne drzewo, a jego listki zostały ozdobione definicją życzliwości. Serdecznie dziękujemy za ten dzień każdemu kto się włączył w tą akcję i był dzisiaj z nami,

wdzięczne specjalistki: Iwona, Natalia, Kasia

 

Zbiórka kasztanów

Drodzy Rodzice

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu włączając się wspólnie z Nami do akcji charytatywnej dla podopiecznych hospicjum w Siedlcach nazbierajmy pełne kosze kasztanów.

RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO


Drodzy rodzice organizator akcji zmienił termin zbiórki kasztany przynosimy do Szkoły do 16 października.

Poprawiony (niedziela, 08 października 2023 09:29)

 

Stop nałogom

14 września 2023 roku pedagog szkolny zorganizowała warsztaty dla uczniów klas siódmych i ósmych, prowadzone przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie p. Beatę Baran. Młodzież miała okazję dowiedzieć się o symptomach uzależnienia od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Prowadząca uświadomiła uczniom szkodliwy wpływ środków psychoaktywnych na organizm człowieka, wskazała sposoby radzenia sobie z uzależnieniem oraz miejsca i instytucje, które udzielają profesjonalnej pomocy. Dzięki NARKOgoglom uczniowie mogli przekonać się o wielu skutkach używania narkotyków, m.in. dezorientacji, zaburzeniom percepcji, zniekształceniu obrazu, braku koncentracji, czy zawrotom głowy. Z kolei ALKOgogle pomogły ukazać upośledzenie zmysłów człowieka po spożyciu alkoholu np. spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu, podwójne widzenie, brak koordynacji mięśniowej, czy zmiany w ocenie odległości. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych decyzji i asertywnych zachowań w sytuacji namowy przez rówieśników.

 

Narodowe Czytanie

W piątek, 8 września, wzięliśmy udział w 12. już odsłonie Narodowego Czytania. Tym razem obcowaliśmy z utworem Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. To najbardziej znana powieść tej znakomitej pisarki. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników.

Więcej…

 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

Czwartego września powitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2023/2024. Inauguracja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, następnie Pani Dyrektor, Hanna Lisiewska, wygłosiła przemowę skierowaną do uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim wytrwałej i owocnej pracy.

 

„Wakacji nadszedł czas. Wyruszajmy w świat… ’’

Pod takim hasłem zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku.

 

Wycieczka do Torunia 19-20 czerwca 2023.

Wspomnienia...

Poprawiony (środa, 28 czerwca 2023 20:54)

 

Pierwsze dziennikarskie koty za płoty!

Dnia 2 czerwca 2023 roku w naszej szkole odbyło się niecodzienne spotkanie. Dziennikarka Radia Nowy Świat – Katarzyna Oklińska – odwiedziła naszych uczniów i opowiedziała o tym jak wygląda praca w radiu. Podczas tego wydarzenia, młodzi czytelnicy mieli wyjątkową okazję zrecenzować wybrane nowości wydawnicze oraz udzielić profesjonalnego wywiadu przed mikrofonem. Uczniowie wykazali zainteresowanie pracą dziennikarki i zadawali pytania, co więcej – z chęcią zaprosili Panią Katarzynę na kolejny raz do następnych wywiadów. Efekty spotkania będą do usłyszenia na antenie Radia Nowy Świat w autorskiej audycji naszego gościa – Katarzyny Oklińskiej „Mięta do (pop)kultury”. Bądźcie cierpliwi - o premierze odcinka z naszymi uczniami w roli recenzentów, z pewnością was poinformujemy!

Wszystkim obecnym, bardzo dziękujemy za przybycie oraz zainteresowanie wydarzeniem.”

 

Wycieczka do Torunia z programu "Poznajemy Polskę".

P R O G R A M   W Y C I E C Z K I

 

Pomaganie jest fajne.

#LaboratoriaPrzyszłości#SonyDSCHX60

Poprawiony (środa, 28 czerwca 2023 20:51)

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w lutym wynosi 70zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody