Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Podręczniki 2017/2018
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Sprzątanie świata

15 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Każde dziecko otrzymało niezbędne narzędzia pracy (rękawiczki i worki). Pod nadzorem wychowawców wyruszyliśmy w teren. Maluchy uprzątnęły teren wokół szkoły, natomiast starsze dzieci sprzątały pobocza drogi. Uczniowie zebrali dużą ilość śmieci, które zostały przygotowane do wywiezienia.

 

Całe życie jest szkołą…

Pod takim hasłem 4 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Dyrektor, Pani Hanna Lisiewska, odczytała list Pani Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, skierowany do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów, w którym zostały wyrażone słowa podziękowania dla środowiska nauczycielskiego za sprawne wdrażanie reformy edukacji i życzenia dla uczniów i rodziców, by nowy rok szkolny obfitował w  pasma licznych sukcesów. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali uczniowie prezentacji kadry pedagogicznej, która znacznie się powiększyła z uwagi na przekształcanie szkół w 8-letnie szkoły podstawowe. Dla niektórych uczniów było to pierwsze  spotkanie ze szkołą, a dla innych kolejna okazja do spotkania koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki.

 

Narodowe Czytanie „Wesela” Wyspiańskiego

W br. po raz drugi przystąpiliśmy do Akcji Narodowe Czytanie, której organizatorem jest Prezydent RP. Pomysł wspólnego czytania sięga  2012 roku. Mieliśmy już okazję posłuchać wielu wspaniałych dzieł polskich twórców m.in. „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa czy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, które zabrzmiały w 2200 miejscach m.in. w naszej szkole. W roku 2017 spośród trzech wspaniałych dzieł literatury polskiej „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, „Pamiątek Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego to „Wesele”  Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane w wyniku głosowania przez internautów jako to dzieło, które tym razem mogliśmy wspólnie przeżywać dzięki wspaniałym lektorom, którzy świetnie wcielili się w role swoich bohaterów. Serdecznie dziękujemy!

 

Zbieramy i pomagamy

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat zbierają plastikowe korki segregując ty samym odpady. Tradycją jest również, że zebrane korki w darze naszego serca przekazujemy do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Właśnie taki dar zawiozły dzieci z klasy III dnia 13 czerwca br.. Dopełnieniem tego wyjazdu była wizyta w Muzeum Zamojskich w Kozłówce. Słuchając opowiadania pani przewodnik wszyscy uczestnicy mogli przenieść się dzięki swojej wyobraźni w odległe czasy rodziny Zamojskich, poznać ich styl i sposób życia.

 

Odwiedzamy Warszawę…

8 czerwca 2017r. uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Warszawy i Konstancina –Jeziornej. To właśnie w Konstancinie dzieci poznały historię wytwarzania papieru od czasów odległych po dzisiejsze. Wszyscy osobiście doświadczyli czerpania papieru, osuszania, ozdabiania i ostatecznego suszenia. Wytwory swojej  pracy jako niepowtarzalną pamiątkę zabrały do domu. W centrum Stolicy spędziliśmy miło czas w Pijalni Czekolady słynnego E.Wedla.

 

Więcej…

 

Bawimy się w Raj – Parku…

Uczniowie klas III-VI wspólnie bawili się w położonym niedaleko szkoły Raj-Parku. To właśnie 25 maja, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wszyscy wybrali się pieszo, aby wspólnie spędzić miło czas i integrować się w zabawie. Trzeba było mieć dużo energii i sił, bo atrakcji było wiele. Dzieci poczuły się jak w prawdziwym Raju…. Na zakończenie mogły posilić się kiełbaską wprost z ogniska i napić pysznego soku. Nieco umęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Światowy Dzień Ziemi

W czwartek, 27 kwietnia, odbyły się w klasach I-III i IV-VI zajęcia poświęcone ekologicznej refleksji na temat naszej Planety. Młodsze dzieci swoje rozważania wyrażały poprzez zabawę, konkursy czy kalambury. W ten sposób dzieliły się swoją wiedzą i pomysłami, jak pomóc naszej Ziemi, by wszystkim korzystającym z jej dóbr było przyjemnie i dobrze. Starsze koleżanki i starsi koledzy zmierzyli się z przyrodniczym quizem, który składał się z czterech konkurencji: 10 pytań typu „prawda – fałsz”, inwencji twórczej uczestników, która polegała na ułożeniu humorystycznej rymowanki, mającej na celu zachęcenie do działań ekologicznych i odpowiedzi na 20 pytań z wiedzy przyrodniczej.

 

Więcej…

 

Woda źródłem życia

Światowy Dzień Wody, który przypada 22 marca, to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. I to właśnie uczynili członkowie koła teatralnego, wystawiając dla społeczności szkolnej edukacyjne przedstawienie pt. ”Woda”. W atrakcyjny i kreatywny sposób uświadomili koleżankom i kolegom, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie za sobą spadek jej zasobów. Swój występ wzbogacili piękną piosenką pt.” Świat bez wody”. W akcję promowania tego cennego surowca włączyli się również uczniowie kl. I, którzy bardzo ciekawie zaprezentowali piramidę zdrowego żywienia. Podsumowaniem tej akcji było ogłoszenie szkolnego  konkursu pt. „Woda źródłem życia”.

 

SPRAWOZDANIE Z POWITANIA WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca Przedszkolaki młodszej i starszej grupy zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu szkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

 

Więcej…

 

Drugoklasiści w Parku Wodnym

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Z wielkim entuzjazmem i radością korzystali z atrakcji tamtejszego Parku Wodnego. Niezapomniane chwile spędzali na zjeżdżalniach, w „rwącej rzece” , a także doskonalili swoje umiejętności pływackie oraz grali w piłkę wodną. Po dwóch godzinach zabaw i wodnego relaksu, zadowolone z aktywnego wypoczynku dzieci, udały się na posiłek do restauracji McDonald, po czym szczęśliwe wróciły do domów. Uczniowie bawili się pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Goławskiej oraz jednej z mam – p. Sylwii Wierzbickiej, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i troskę o bezpieczeństwo podczas tak atrakcyjnej dla dzieci wycieczki.

 

Bawimy się w Arkabosie z okazji Dnia Kobiet…

W poniedziałek 13 marca dzieci z klasy pierwszej i trzeciej wybrały się do Centrum Rozrywki Arkabos w Łukowie. Dzięki Rodzicom, którzy zapewnili bezpieczny dojazd i powrót do szkoły, dzieci mogły przyjemnie spędzić czas  w gronie rówieśników, bawiąc się bezpiecznie w kolorowej sali zabaw. Ponad  dwie godziny jazdy samochodzikami, szalonej zabawy w tunelach,   na zjeżdżalniach, w basenie z kolorowymi piłkami, a także wspinaczki po specjalnej ściance minęły bardzo szybko. Natomiast Trzecioklasiści  spędzili wspaniale ten czas grając w kręgle i korzystając z dostępnych gier. Była to doskonała okazja do integracji oraz aktywnego, atrakcyjnego spędzenia czasu.

 

Gwiazdy muzyki

Pod takim hasłem gościnnie wystąpił dla nas znany już nam zespół Limbos. Jak co roku mogliśmy posłuchać i pobawić się przy dźwiękach instrumentów strunowych, perkusyjnych i elektrofonów elektronicznych. Tym razem muzycy w I części zagrali utwory m.in. z filmu „Rocky”, „Różowa Pantera” czy „Stawka większa niż życie”. Nie mogło zabraknąć też wielkiej klasyki, jazzu czy klasycznego rocka. Prawdziwą ucztą dla ucha okazały się utwory wielkich artystów takich jak: Frank Sinatra, Beatlesi, Wolfgang Amadeusz Mozart. Po raz pierwszy zobaczyliśmy instrument o oryginalnej nazwie „szczęka osła”, z którego wydobywały się urocze dźwięki. W drugiej części koncertu wspólnie z wokalistą panem Leszkiem Kowalikiem śpiewaliśmy znane utwory „Pieski małe dwa”, „My jesteśmy krasnoludki”. Zwieńczeniem koncertu był utwór Natalii Nykiel „Ever”, który dźwięcznie rozbrzmiewał w tętniących życiem szkolnych murach.

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w październiku wynosi 61,60zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1
mod_vvisit_counterWczoraj74