Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Podręczniki 2023/2024
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

golaszyn@gzolukow.pl

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka

Grzegorz Lubeńczuk
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl


Festyn Rodzinny z Geologią w Gołaszynie.

 

DZIEŃ ZIEMI

W środę 24 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. W tym dniu dla przedszkolaków i uczniów z klas I- VIII odbył się apel przygotowany przez Samorząd szkolny i uczniów klasy VII.  Uczniowie klasy siódmej przez kilka lekcji plastyki realizowali Projekt edukacyjny poświęcony ekologii. Napisali scenariusz i nakręcili film, była to scenka na korytarzu szkolnym- rozłożyli puste butelki, papierki, obserwowali reakcję naszych uczniów, kto podniesie pozostawione śmieci i wrzuci do odpowiednich pojemników. Zaskoczeniem było to, iż jeden uczeń pozbierał śmieci i odniósł do pojemników. Brawa dla ucznia i to pierwszoklasisty. Na lekcjach plastyki w ramach projektu siódmoklasiści wykonali plakaty o recyklingu i segregacji odpadów.

 

Poprawiony (czwartek, 16 maja 2024 21:28)

Więcej…

 

Misterium Paschalne

Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w kościele katolickim. Długi okres przygotowań, a później ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa skłaniają nas do refleksji. Od kilku lat członkowie Koła teatralnego wystawiają w tym okresie Misterium Paschalne, które mogą zobaczyć uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.  Tematyka tego spotkania oscyluje wokół trudnego dla nas problemu, ponieważ prezentowane przez aktorów zdarzenia i sposób postępowania bohaterów niejednokrotnie odzwierciedlają nasze postępowanie.

 

Pierwszy Dzień Wiosny

Wiosna, wiosna wesoła

Uśmiechy rozdaje dookoła

 

Dzień Kobiet

W Dzień Kobiet w naszej szkole było świątecznie, wesoło i kwieciście. Gościliśmy Panie z naszej lokalnej społeczności, które przybyły na zaproszenie radnego gminnego - pana Jarosława Skrzyszewskiego oraz sołtysa wsi Gołaszyn - pana Przemysława Izdebskiego. Święto Kobiet uświetnili członkowie koła teatralnego, którzy w humorystyczny sposób przedstawili publiczności rolę kobiety w różnych historycznych epokach. Od Panów każda z Pań otrzymała tulipany. Nie zabrakło kawy i słodkiego poczęstunku. Z serca dziękujemy wszystkim, którzy umilili nam ten szczególny dzień.

 

Dzień Babci i Dziadka

W przedszkolach i szkołach tradycją obchodzenia dni Babci i Dziadka jest organizacja występów artystycznych i przedstawień. Dzieci z entuzjazmem i radością angażują się w recytowanie wierszy, śpiewanie piosenek i prezentowanie układów tanecznych. Organizując tego typu imprezy uczymy dzieci  szacunku do starszych pokoleń. Również i w tym roku uczciliśmy święto naszych ukochanych dziadków. Występy na Dzień Babci i Dziadka to wspaniała okazja do rozwijania talentów i zainteresowań dzieci, a także do budowania pozytywnych wspomnień, które zostaną z nimi na długie lata.

 

Choinka szkolna

We wtorek, 23 stycznia, przy dźwiękach muzyki disco,  w odświętnie przygotowanej sali odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział uczniowie, absolwenci, pracownicy szkoły       i rodzice. W szampański nastrój wprowadzała wszystkich Pani wodzirej. Pełna uśmiechu i pozytywnej energii co chwilę angażowała uczestników do udziału w licznych zabawach i konkursach, podczas których można było wykazać się zwinnością, sprytem a przede wszystkim dobrym humorem. Długie korowody tańczących, różnobarwne postacie dodawały niezwykłości szkolnej zabawie. Na zmęczonych danserów czekał smakowity poczęstunek przygotowany przez troskliwych rodziców. Do ostatniej chwili na parkiecie dostrzec można było piękne księżniczki, policjantów, czy postacie z najbardziej popularnych komiksów: Spider-Man, Venom czy uroczy Kapitan Ameryka. I tak w karnawałowym nastroju bardzo szybko upłynął czas wszystkim uczestnikom. Aż przykro pomyśleć, że ten bajkowy scenariusz powtórzy się dopiero za rok!

Poprawiony (wtorek, 18 czerwca 2024 18:20)

 

Warsztaty dziennikarskie

W piątek 03.11.2023 roku w naszej szkole, odbyły się po raz kolejny warsztaty dziennikarskie. Uczniowie, którzy brali udział w poprzednim spotkaniu spisali się świetnie. Ich zaangażowanie i chęci rozwijania własnych umiejętności nie tylko czytelniczych, ale także dziennikarskich w roli recenzentów można było usłyszeć w Radiu Nowy Świat w programie „Mięta do (pop)kultury”. Zainteresowanie i zapał naszych uczniów do książek nie gaśnie, dlatego ponownie spotkaliśmy się z dziennikarką Katarzyną Oklińską, która nagrała uczniów i ich recenzje na temat przeczytanych książek. Dziękujemy wszystkim tym, którzy byli obecni na spotkaniu, daliście sobie świetnie radę! Dziękujemy również Katarzynie Oklińskiej, za możliwość rozwijania zainteresowań naszych uczniów oraz za nowe doświadczenia w obcowaniu z mikrofonem, którego efekty słyszalne będą na całą Polskę i nie tylko! Jeżeli jesteście ciekawi jak poradzili sobie w roli recenzentów, bądźcie cierpliwi z pewnością poinformujemy was wcześniej o emisji odcinka. A zainteresowanych zachęcamy do słuchania programu w każdą sobotę o godzinie 18:00 w Radiu Nowy Świat.”

 

Dzień Życzliwości

W dniu 21.11.2023r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Zaangażowanie samorządu szkolnego wraz z pracującymi specjalistami w szkole zaowocowało nie tylko życzliwością, ale i ciekawymi zajęciami w klasach. Prócz koloru żółtego panowała również przyjemna atmosfera za sprawą prowadzących zajęcia dziewcząt z klasy 8; Mai, Zuzi, i Gabrysi. Dziewczyny pięknie pracowałyście prowadząc zajęcia i macie duży potencjał do rozwoju w przyszłości. Uczniowie tego dnia mieli możliwość wykupienia bileciku,  przekazane za to słodycze trafią do dzieci w hospicjum. Bileciki zaś trafiły do waszych adresatów, dla których pisaliście przyjemne życzenia :) Na szkolnym korytarzu powstało ogromne drzewo, a jego listki zostały ozdobione definicją życzliwości. Serdecznie dziękujemy za ten dzień każdemu kto się włączył w tą akcję i był dzisiaj z nami,

wdzięczne specjalistki: Iwona, Natalia, Kasia

 

Zbiórka kasztanów

Drodzy Rodzice

Zachęcamy do aktywnego spędzania czasu ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu włączając się wspólnie z Nami do akcji charytatywnej dla podopiecznych hospicjum w Siedlcach nazbierajmy pełne kosze kasztanów.

RAZEM MOŻEMY WSZYSTKO


Drodzy rodzice organizator akcji zmienił termin zbiórki kasztany przynosimy do Szkoły do 16 października.

Poprawiony (niedziela, 08 października 2023 09:29)

 

Stop nałogom

14 września 2023 roku pedagog szkolny zorganizowała warsztaty dla uczniów klas siódmych i ósmych, prowadzone przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Łukowie p. Beatę Baran. Młodzież miała okazję dowiedzieć się o symptomach uzależnienia od alkoholu, narkotyków i dopalaczy. Prowadząca uświadomiła uczniom szkodliwy wpływ środków psychoaktywnych na organizm człowieka, wskazała sposoby radzenia sobie z uzależnieniem oraz miejsca i instytucje, które udzielają profesjonalnej pomocy. Dzięki NARKOgoglom uczniowie mogli przekonać się o wielu skutkach używania narkotyków, m.in. dezorientacji, zaburzeniom percepcji, zniekształceniu obrazu, braku koncentracji, czy zawrotom głowy. Z kolei ALKOgogle pomogły ukazać upośledzenie zmysłów człowieka po spożyciu alkoholu np. spowolnienie czasu reakcji, zniekształcenie widzianego obrazu, podwójne widzenie, brak koordynacji mięśniowej, czy zmiany w ocenie odległości. Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych decyzji i asertywnych zachowań w sytuacji namowy przez rówieśników.

 

Narodowe Czytanie

W piątek, 8 września, wzięliśmy udział w 12. już odsłonie Narodowego Czytania. Tym razem obcowaliśmy z utworem Elizy Orzeszkowej Nad Niemnem. To najbardziej znana powieść tej znakomitej pisarki. Powstawała w latach 1886–1887, a w formie książki ukazała się w 1888 roku. Ze względu na barwne opisy, wyrazistych bohaterów i odwołania historyczne dzieło porównywano do Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza. Żadna inna książka pisarki nie została tak entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów. Chwalono m.in. sprawne połączenie dydaktyzmu z walorami artystycznymi i przemyślaną kompozycję całości. Nad Niemnem cieszyło się popularnością i uznaniem kolejnych pokoleń czytelników.

Więcej…

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 75zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody