Get Adobe Flash player

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2017

6 stycznia 2017r. odbył się w Łukowie już po raz trzeci Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie, której przewodniczył ksiądz biskup Piotr  Sawczuk oraz ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka. Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed Kolegiaty. Przeszedł głównymi ulicami miasta.  Jak co roku w Orszaku Trzech Króli wzięło udział rzesze łukowian. Po raz trzeci w barwnym i rozśpiewanym orszaku  wyruszyli  uczniowie z Zespołu Szkół w Gołaszynie: dzieci z klas młodszych z rodzicami oraz ze Szkolnego Koła Caritas.

 

Poprawiony (poniedziałek, 06 lutego 2017 13:10)

Więcej…

 

SPRAWOZDANIE Z I KONKURSU PLASTYCZNEGO ,, JESTEM POLAK MAŁY”

21  listopada 2016r. w Zespole Szkół w Gołaszynie  rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Jestem Polak Mały” dla oddziału przedszkolnego. Wpłynęło  15 prac dzieci. Jury zakwalifikowała wszystkie prace zgodnie  z regulaminem konkursu, które zostały złożone w terminie. Celem konkursu było promowanie twórczości dziecięcej, zachęcanie do aktywności plastycznej oraz czerpania radości podczas tworzenia ilustracji, promowanie spędzania wolnego czasu wraz z rodzicami ,promowanie postaw patriotycznych. Prace wykonane zostały różnorodną techniką. Komisja przyznała 3 nagrody i 12 wyróżnień. Gratulujemy autorom świetnych pomysłów i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w następnych edycjach. Wychowawcy: M. Czerska i A. Ochmańska.

 

XVI DZIEŃ PAPIESKI

4 listopada 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole  święto z okazji XVI  Dnia Papieskiego pod hasłem : ,, Jan Paweł II - Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Nawiązując do wielkiej roli jaką Papież Jan Paweł II odegrał w dziejach Kościoła i świata należy podkreślić, że jednym z głównych wymiarów pontyfikatu Św. Jana Pawła II  było ukazanie  w jego nauczaniu Bożego Miłosierdzia. Członkowie Szkolnego Koła Caritas,  uczniowie z klas IV- VI  pod kierunkiem pani katechetki Bożeny Kowalczyk przedstawili życie i nauczanie Ojca Świętego mówiące o Bożym Miłosierdziu. Jan Paweł II- Papież Tysiąclecia- Piotr naszych czasów, Serce – serc, to postać, która w nas Polakach wywołuje szczególnie głębokie uczucia. Papież Jan Paweł II, był niezwykłym człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie, pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów. Przypominając postać Papieża Jana Pawła II, jego życie, służbę Bogu i ludziom, pragniemy aby zawsze pozostał w naszych myślach i sercach.

Więcej…

 

Gloria, Gloria….

Na wspólne kolędowanie zaprosili całą społeczność szkolną uczniowie klasy III oraz Szkolnego Koła Caritas. 19 grudnia 2016 roku dzieci przygotowane pod kierunkiem nauczycieli pani Jolanty Bonikowskiej i pani Bożeny Kowalczyk przedstawiły całą prawdę o Bożym Narodzeniu – tzw. Jasełka. Śpiew kolęd i aktorskie wykonanie wprowadziły wszystkich widzów w klimat nadchodzących Świąt. Wśród zaproszonych na Uroczystość gości mogliśmy powitać wójta Gminy Łuków pana Mariusza Osiaka, byłych nauczycieli i pracowników naszej Szkoły oraz wiele innych osób, którzy są bliscy sercem naszej Szkole….

 

Miłośnicy łukowskich amonitów w Warszawie…

Uczniowie naszej szkoły Jakub Bonikowski, Magdalena Dołęga i Klaudia Sulej jako laureaci konkursów w ramach Festiwalu Geologicznego, który odbył się w czerwcu i jako darczyńcy skamieniałości przekazanych gminie w odpowiedzi na apel wójta dotyczący zbiórki amonitów wzięli udział 14 grudnia 2016r.,  w wyjeździe do Muzeum Geologicznego Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego (PIG-PIB) w Warszawie. Po Muzeum oprowadzili grupę przewodnicy zwracając uwagę na różne zagadnienia geologiczne.

 

Więcej…

 

Warsztaty rękodzielnicze w klasie I i III

9 grudnia 2016 roku klasę III i I odwiedziła Pani Elżbieta Sadło, zrzeszona w gronie Artystów Ludowych Gminy Łuków, aby opowiedzieć Dzieciom o zwyczajach i tradycjach Bożonarodzeniowych oraz wspólnie wykonać ozdobę choinkową. Pani przygotowała Dzieciom niecodzienny materiał do pracy jakim jest słoma, odpowiednio przygotowana, prasowana, suszona i barwiona. Dzieci z zaangażowaniem przystąpiły do dzieła. Samodzielnie wykonana ozdobą z pewnością już wkrótce ozdobią pachnące choinki we własnych domach.

Poprawiony (środa, 21 grudnia 2016 12:45)

 

Jak w prawdziwym teatrze…

7 grudnia 2016 roku uczniowie klasy II i III oglądali widowisko teatralne „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu Teatru Współczesnego z Krakowa. Aktorzy Teatru wprowadzi Dzieci w fantastyczny świat baśni, z którego płynie dla wszystkich widzów bogata dewiza życiowa. Żywimy głęboką nadzieję, że  oglądający wcielą te prawdy w swoje życie…. . A wszystko to uczniowie i ich wychowawcznie pani Małgorzata Goławska i Jolanta Bonikowska, mogli podziwiać i uczyć się mądrych prawd oglądając przedstawienie w auli I LO im. T.Kościuszki  w Łukowie.

 

Odkrycie talentu…

Uczniowie klasy drugiej i trzeciej naszej Szkoły odpowiedzieli pozytywnie na ogłoszony przez Nadleśnictwo Łuków konkurs plastyczny „Mój wymarzony las”   i przystąpili do działania. 30 listopada 2016 r. w siedzibie Nadleśnictwa Łuków odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień dla dzieci biorących udział   w konkursie. Naszą Szkołę reprezentował uczeń klasy III Filip Łukasik, który z rąk Nadleśniczego, pana Grzegorza Ussa otrzymał za swoją pracę wyróżnienie  w kategorii klas I-III. Oprócz gratulacji i uścisku dłoni Filip otrzymał nagrodę rzeczową i piękny dyplom, który z pewnością będzie zachęcał młodego artystę do kolejnych tak owocnych działań…..

 

Odwiedziny Mikołaja

Dzień 6 grudnia 2016 r. w naszej szkole był wyjątkowy,  nasi uczniowie przyszli na lekcje ubrani na czerwono i w czapkach Mikołaja. Największą atrakcją jednak była wizyta św. Mikołaja. Samorząd uczniowski zawitał do każdej klasy z Mikołajem i workiem prezentów. Było wesoło, słodko i świątecznie.

 

XIII Gminny Przegląd Recytatorski

W czwartek, 24 listopada 2016 r., po raz trzynasty w Zespole Szkół w Gołaszynie, spotkali się młodzi miłośnicy kultury żywego słowa, by podczas Gminnego Przeglądu Recytatorskiego zaprezentować  twórczość naszego noblisty - Henryka Sienkiewicza. Z uwagi, że rok 2016 ustanowiony został rokiem Henryka Sienkiewicza tematem tegorocznego przeglądu uczyniliśmy prozę tego znakomitego pisarza. I tym razem nie brakowało chętnych, by zmierzyć się z sienkiewiczowskimi dziełami, które stanowią nie tylko zabytek pięknej literackiej polszczyzny i skarbnicę wiedzy historycznej, ale są również narodowym dziełem Polaków, które podtrzymywało ich na duchu podczas zaborów, pokazując chwałę polskiego oręża.

 

Więcej…

 

SPRAWOZDANIE Z XVI POWIATOWEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 12 października 2016r. w Łukowskim Ośrodku Kultury już po raz XVI  odbył się Powiatowy Turniej  Recytatorski dla Przedszkolaków ,, Moje małe wierszobranie”. Grupę starszaków reprezentowały : Izabela Jonczyk i  Wiktoria Krasuska. Celem Turnieju było budzenie talentu dziecka, kreowanie własnego świata i świata przyrody poprzez poezję polską dla dzieci. Dziewczynki wspaniale  zaprezentowały swoje umiejętności. W przygotowaniu dzieci do występów mieli swój udział rodzice.  Wspólnie z nauczycielami wybrali  wiersze, ćwiczyli opanowanie pamięciowe tekstów. Nauczyciele przygotowali stosowne do treści przebranie. Za przygotowanie do Turnieju naszych przedszkolaków były odpowiedzialne: Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska.

Opracowała : M. Czerska

 

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 roku wszyscy uczniowie i dzieci z Zespołu Szkół w Gołaszynie spotkali się przy wspólnym świeczkowisku, by uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy wtórze gitary dzieci śpiewały żołnierskie pieśni, opowiadające o losie i przeżyciach żołnierzy tamtych lat. Śpiewano Legiony, Szarą Piechotę, O mój rozmarynie oraz Białe Róże. Dzieci dowiedziały się, że pieśni te powstały w czasie I wojny światowej, czyli wtedy, kiedy polscy żołnierze walczyli o odzyskanie przez nasza ojczyznę niepodległości.

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w lutym wynosi 50zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj223
mod_vvisit_counterWczoraj196