Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2014 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Święta Niepodległości. Uczniowie z klasy Vi i V, pod kierunkiem pani Agnieszki Celińskiej, przygotowali uroczystą akademię. Na początku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami  odśpiewali nasz hymn narodowy. Potem wysłuchali patriotycznych recytacji i pieśni. Wszyscy mięli okazję zapoznać się z okolicznościami utraty przez Polskę niepodległości oraz z tym jak ona została odzyskana.

 

Dzieci z Gołaszyna biły rekord Guinnessa

W piątek , 7 listopada, punktualnie o godzinie 10.00  w Zespole Szkół w Gołaszynie, podobnie jak w wielu szkołach w Polsce,  dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami i rodzicami  przystąpili do próby bicia rekordu Guinnessa „Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania – wiele lokalizacji”. Ogólnopolska próba bicia rekordu Guinnessa przeprowadzana była w ramach programu "Śniadanie daje Moc", którego celem jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

 

Więcej…

 

Powiatowe zawody tenisa stołowego

7 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Wojcieszkowie odbyły się powiatowe zawody indywidualnego tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Z naszej szkoły zakwalifikowali się na szczebel powiatowy Kacper Wierzejski kl. IV i Bartosz Góral kl. IV. Rywalizacja wśród uczniów była bardzo zacięta, zgłosiło się na zawody 18 uczestników z całego powiatu łukowskiego. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali naszą szkołę. Życzymy Im sukcesów na zawodach drużynowych.

 

W trosce o pamiątki narodowe…

W dniach 1-2 listopada uczniowie z klasy V i VI po raz drugi wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Nasze Dziedzictwo. Dochód z kwesty przeznaczony zostanie na renowację i konserwację kolejnych zabytkowych grobów znajdujących się na Cmentarzu Parafialnym św. Rocha, które stanowią nasze dziedzictwo kulturowe.

Poprawiony (wtorek, 18 listopada 2014 12:04)

Więcej…

 

Wesołe kanapki do szkoły

Dzień 3 listopada był dla uczniów klasy trzeciej Zespołu Szkół w Gołaszynie wyjątkowy. W tym dniu odwiedziła szkołę przedstawicielka Zakładów Mięsnych w Łukowie Pani Monika Karwowska, która przywiozła dzieciom mnóstwo nagród. We wrześniu uczniowie z wychowawczynią Lidią Turską wzięli udział w konkursie organizowanym przez zakłady „Wesołe kanapki do szkoły”. Przygotowali kolorowe, smakowite kanapki z wędlinami z Łmeat- Łuków, a ich zdjęcia przesłali na konkurs.

 

Poprawiony (środa, 12 listopada 2014 12:29)

Więcej…

 

Zawody tenisa stołowego

30 października 2014 r. w Zespole Szkół w Zalesiu odbyły się gminne zawody indywidualnego tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali :  Kacper Wierzejski kl. IV, Bartosz Góral kl. IV, Weronika Goławska kl. V, Marta Izdebska kl. V, Krystian Karwowski kl. V, Michał Galiński kl. VI.  W kategorii klas czwartych i młodszych  II miejsce wywalczył Kacper Wierzejski oraz III miejsce Bartosz Góral. Chłopcy dzięki zajętym pozycjom zakwalifikowali się do udziału w zawodach powiatowych . Wszystkim uczestnikom dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Zielona lekcja

29 października 2014 r. uczniowie klas drugiej i trzeciej wraz ze swymi wychowawczyniami panią Lidią Turską i Małgorzatą Goławską wybrali się do Lasu Kryńszczak, gdzie zaplanowano  „Zieloną lekcję” . Na miejscu wszystkich przywitali  Pan leśniczy Marek Lemieszek oraz pan podleśniczy Piotr Karwowski. Najpierw dzieci odbyły praktyczną  lekcję historii- oczyściły z liści pomniki poległych w 1944 roku partyzantów, wysłuchały pogadanki nauczycielki, zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły pamięć partyzantów AK.

 

Poprawiony (piątek, 31 października 2014 11:51)

Więcej…

 

Dzień papieski w świetlicy wiejskiej

Dnia 25 X 2014r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół w Gołaszynie oraz opiekun Koła, pani Bożena Kowalczyk, uczestniczyli  w różańcu w Wiejskiej Świetlicy  w Gołaszynie, w którym brali udział także mieszkańcy wioski. Spotkanie uwieńczone było akademią z okazji  XIV Dnia Papieskiego ,,Jan Paweł II- Świętymi  Bądźcie.”Były to mile spędzone chwile zarówno dla mieszkańców jak i uczniów z Zespołu Szkół w Gołaszynie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali  ,,Barkę”- ukochaną pieśń Jana Pawła II.

Poprawiony (wtorek, 28 października 2014 11:51)

 

Dyniowe bułeczki

W poniedziałek 20.10.2014r. członkowie klubu „Wiem co jem” piekli dyniowe bułeczki. Smakowity zapach zwabiał do kuchni wszystkich, którzy przechodzili obok. Ciągle zaglądaliśmy do piekarnika, czy już można nasze wypieki wyjmować. Bułeczki wspaniale wyrosły i upiekły się na złocisty kolor. Jeszcze nie zdążyły ostygnąć, a już ich nie było.

 

 

Więcej…

 

XIV Dzień Papieski

Dnia 17 X 2014r. w Zespole Szkól w Gołaszynie odbyła się akademia z okazji XIV Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II- Świętymi bądźcie”. Uroczystość miała na celu ukazanie świętości życia Ojca Świętego Jana Pawła II oraz świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Papieża, naszego rodaka. Akademia była połączona z inauguracją powołania Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół w Gołaszynie. Przewodniczył jej Ks. Marcin Gochnio -Wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Więcej…

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w listopadzie wynosi 45zł za miesiąc.

Linki
Szukaj na stronie
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
ZEGAR
Ulti Clocks content
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj153