Get Adobe Flash player

Odwiedziny Mikołaja

Dzień 6 grudnia 2016 r. w naszej szkole był wyjątkowy,  nasi uczniowie przyszli na lekcje ubrani na czerwono i w czapkach Mikołaja. Największą atrakcją jednak była wizyta św. Mikołaja. Samorząd uczniowski zawitał do każdej klasy z Mikołajem i workiem prezentów. Było wesoło, słodko i świątecznie.

 

XIII Gminny Przegląd Recytatorski

W czwartek, 24 listopada 2016 r., po raz trzynasty w Zespole Szkół w Gołaszynie, spotkali się młodzi miłośnicy kultury żywego słowa, by podczas Gminnego Przeglądu Recytatorskiego zaprezentować  twórczość naszego noblisty - Henryka Sienkiewicza. Z uwagi, że rok 2016 ustanowiony został rokiem Henryka Sienkiewicza tematem tegorocznego przeglądu uczyniliśmy prozę tego znakomitego pisarza. I tym razem nie brakowało chętnych, by zmierzyć się z sienkiewiczowskimi dziełami, które stanowią nie tylko zabytek pięknej literackiej polszczyzny i skarbnicę wiedzy historycznej, ale są również narodowym dziełem Polaków, które podtrzymywało ich na duchu podczas zaborów, pokazując chwałę polskiego oręża.

 

Więcej…

 

SPRAWOZDANIE Z XVI POWIATOWEGO TURNIEJU RECYTATORSKIEGO DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 12 października 2016r. w Łukowskim Ośrodku Kultury już po raz XVI  odbył się Powiatowy Turniej  Recytatorski dla Przedszkolaków ,, Moje małe wierszobranie”. Grupę starszaków reprezentowały : Izabela Jonczyk i  Wiktoria Krasuska. Celem Turnieju było budzenie talentu dziecka, kreowanie własnego świata i świata przyrody poprzez poezję polską dla dzieci. Dziewczynki wspaniale  zaprezentowały swoje umiejętności. W przygotowaniu dzieci do występów mieli swój udział rodzice.  Wspólnie z nauczycielami wybrali  wiersze, ćwiczyli opanowanie pamięciowe tekstów. Nauczyciele przygotowali stosowne do treści przebranie. Za przygotowanie do Turnieju naszych przedszkolaków były odpowiedzialne: Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska.

Opracowała : M. Czerska

 

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada 2016 roku wszyscy uczniowie i dzieci z Zespołu Szkół w Gołaszynie spotkali się przy wspólnym świeczkowisku, by uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy wtórze gitary dzieci śpiewały żołnierskie pieśni, opowiadające o losie i przeżyciach żołnierzy tamtych lat. Śpiewano Legiony, Szarą Piechotę, O mój rozmarynie oraz Białe Róże. Dzieci dowiedziały się, że pieśni te powstały w czasie I wojny światowej, czyli wtedy, kiedy polscy żołnierze walczyli o odzyskanie przez nasza ojczyznę niepodległości.

 

Konkurs czytelniczy

28 października 2016 r. został rozstrzygnięty plastyczny konkurs czytelniczy na temat: „Bohater mojej ulubionej książki”. Do konkursu przystąpiło 22 uczniów w dwóch kategoriach klas I-III i IV-VI. Jury spośród uczestników wyłoniło zwycięzców.

 

Więcej…

 

Uroczysty dzień 11 listopada…

Uroczyście obchodzono w Gminie Łuków kolejną Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym roku wzorem lat ubiegłych miejscem uroczystości był Zarzecz Łukowski. Jednym z wydarzeń tego dnia był III Festiwal Pieśni Niepodległościowej, który podkreślał i dopełniał klimatu tego szczególnego dnia. Naszą Szkołę muzycznie reprezentowali uczniowie klasy VI - Michał Bonikowski i Kacper Wierzejski. Uczniowie zaśpiewali w duecie piosenkę „Biały Krzyż” zespołu Czerwone Gitary. Wykonaniem bliskim oryginałowi wyśpiewali oni drugie miejsce. Naszym wykonawcom gratulujemy podium i życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej.

 

Wycieczka do Siedlec grupy przedszkolnej 5-6 – latków ZS W Gołaszynie

27 września 2016r. dzieci naszej placówki były na wycieczce w Siedlcach z okazji Dnia Chłopaka. Opiekę nad grupą sprawowały  wychowawczynie:  Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska. Program wycieczki był ciekawy i dostosowany do wieku dzieci.  Wielką frajdę sprawił dzieciom plac zabaw ,, Młynek”. Całe dwie godziny upłynęłyna świetnej zabawie . Zmęczeni , ale bardzo zadowoleni  udaliśmy się na zasłużony poczęstunek do McDonald’s . Po wesołym i miłym spędzonym dniu wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się do domu. Czekamy na następny tak mile spędzony czas.

 

Pamiętamy...

W Dzień Zaduszny 2 listopada  2016 r. uczniowie klasy I z wychowawczynią Lidią Turską odwiedzili miejsce pamięci narodowej w lesie Kryńszczak. W czasie II wojny światowej lasy łukowskie były schronieniem, ale też miejscem walk partyzantów Armii Krajowej. W tragicznej walce 20 lipca 1944 roku za Gołaszynem, między Gręzówką a gajówką „Kryńszczak” poległo 25 partyzantów. Na pamiątkę tych wydarzeń na skraju lasu, przy szosie Łuków – Siedlce, ustawiono dwa kamienne obeliski. Uczniowie oczyścili pomniki z liści, zapalili znicze i złożyli kwiaty. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych partyzantów. W ten sposób dzieci poznają historię swojego regionu oraz uczą się patriotyzmu.

 

Jemy warzywa i owoce

Warzywa i owoce są cennym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika. Należą do podstawowych elementów prawidłowo zbilansowanej diety dziecka i nie da się ich niczym zastąpić. Zapewniają organizmowi naturalną ochronę przed infekcjami, co jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym. Uczniowie klasy pierwszej samodzielnie przygotowali podczas zajęć surówkę z marchewki i jabłka, z dodatkiem rodzynek, orzechów i soku z cytryny. Dzieci były zaskoczone efektem swojej pracy. Okazało się, że własnoręcznie wykonana surówka jest o wiele smaczniejsza, niż podana przez mamę! Mali kucharze postanowili włączyć się w przygotowanie domowych obiadów i robić zdrowe surówki razem z rodzicami.

 

Ślubujemy

W piątek 28 października nadszedł długo oczekiwany przez troje pierwszoklasistów dzień - uroczystość Ślubowania. Obecni byli rodzice pierwszoklasistów, Dyrektor Szkoły pani Hanna Lisiewska, nauczyciele i wszyscy uczniowie. Część artystyczną, przygotowaną pod kierunkiem wychowawczyni Lidii Turskiej, zaprezentowali wszyscy uczniowie klasy pierwszej. Natomiast do ślubowania przystąpiło trzech uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli naukę. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, mimo dużej tremy wszystko wypadło znakomicie.

 

 

Poprawiony (poniedziałek, 14 listopada 2016 13:58)

Więcej…

 

Zaczarowane kanapki

We wrześniu uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w konkursie pod hasłem „Zaczarowane kanapki” zorganizowanym przez Zakłady Mięsne w Łukowie. W klasie I i w przedszkolu dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały bajecznie kolorowe kanapki ze  smakowitej łukowskiej wędliny. Natomiast dzieci z klas starszych według własnych pomysłów komponowały swoje „zaczarowane” drugie śniadanie. Dzięki wykonanej pracy dzieci przekonały się, że nie tylko słodycze mogą być atrakcyjne, ale i zwykła kanapka do szkoły  może być z pomysłem, kolorowa, apetyczna, ale przede wszystkim zdrowa. Efekty pracy zaskoczyły nie tylko samych wykonawców, ale także Komisję konkursową, która doceniając kreatywność naszych uczniów ufundowała w nagrodę bilety do kina. Sądzimy, że dzięki tego typu konkursom dzieci chętniej sięgną po zdrową kanapkę niż po słodki batonik.

 

Spotkanie z policjantem

W dniu 17 października uczniowie klas IV - VI spotkali się z policjantem z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Łukowie – Jarosławem Modrzewskim. Tematem spotkania było przypomnienie dzieciom  zasad ruchu drogowego, prawidłowego przechodzenia przez ulicę oraz zapoznanie z pracą policjanta.

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w grudniu wynosi 37,50zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj290
mod_vvisit_counterWczoraj253