Get Adobe Flash player

Zbieramy i pomagamy

Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat zbierają plastikowe korki segregując ty samym odpady. Tradycją jest również, że zebrane korki w darze naszego serca przekazujemy do Hospicjum Małego Księcia w Lublinie. Właśnie taki dar zawiozły dzieci z klasy III dnia 13 czerwca br.. Dopełnieniem tego wyjazdu była wizyta w Muzeum Zamojskich w Kozłówce. Słuchając opowiadania pani przewodnik wszyscy uczestnicy mogli przenieść się dzięki swojej wyobraźni w odległe czasy rodziny Zamojskich, poznać ich styl i sposób życia.

 

Odwiedzamy Warszawę…

8 czerwca 2017r. uczniowie klas I-III pojechali na wycieczkę do Warszawy i Konstancina –Jeziornej. To właśnie w Konstancinie dzieci poznały historię wytwarzania papieru od czasów odległych po dzisiejsze. Wszyscy osobiście doświadczyli czerpania papieru, osuszania, ozdabiania i ostatecznego suszenia. Wytwory swojej  pracy jako niepowtarzalną pamiątkę zabrały do domu. W centrum Stolicy spędziliśmy miło czas w Pijalni Czekolady słynnego E.Wedla.

 

Więcej…

 

Bawimy się w Raj – Parku…

Uczniowie klas III-VI wspólnie bawili się w położonym niedaleko szkoły Raj-Parku. To właśnie 25 maja, z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka wszyscy wybrali się pieszo, aby wspólnie spędzić miło czas i integrować się w zabawie. Trzeba było mieć dużo energii i sił, bo atrakcji było wiele. Dzieci poczuły się jak w prawdziwym Raju…. Na zakończenie mogły posilić się kiełbaską wprost z ogniska i napić pysznego soku. Nieco umęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

 

Światowy Dzień Ziemi

W czwartek, 27 kwietnia, odbyły się w klasach I-III i IV-VI zajęcia poświęcone ekologicznej refleksji na temat naszej Planety. Młodsze dzieci swoje rozważania wyrażały poprzez zabawę, konkursy czy kalambury. W ten sposób dzieliły się swoją wiedzą i pomysłami, jak pomóc naszej Ziemi, by wszystkim korzystającym z jej dóbr było przyjemnie i dobrze. Starsze koleżanki i starsi koledzy zmierzyli się z przyrodniczym quizem, który składał się z czterech konkurencji: 10 pytań typu „prawda – fałsz”, inwencji twórczej uczestników, która polegała na ułożeniu humorystycznej rymowanki, mającej na celu zachęcenie do działań ekologicznych i odpowiedzi na 20 pytań z wiedzy przyrodniczej.

 

Więcej…

 

Woda źródłem życia

Światowy Dzień Wody, który przypada 22 marca, to dobry moment, by przypomnieć, że wodę trzeba szanować. I to właśnie uczynili członkowie koła teatralnego, wystawiając dla społeczności szkolnej edukacyjne przedstawienie pt. ”Woda”. W atrakcyjny i kreatywny sposób uświadomili koleżankom i kolegom, jak wielką rolę odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie za sobą spadek jej zasobów. Swój występ wzbogacili piękną piosenką pt.” Świat bez wody”. W akcję promowania tego cennego surowca włączyli się również uczniowie kl. I, którzy bardzo ciekawie zaprezentowali piramidę zdrowego żywienia. Podsumowaniem tej akcji było ogłoszenie szkolnego  konkursu pt. „Woda źródłem życia”.

 

SPRAWOZDANIE Z POWITANIA WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca Przedszkolaki młodszej i starszej grupy zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu szkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

 

Więcej…

 

Drugoklasiści w Parku Wodnym

Z okazji obchodzonego niedawno Dnia Kobiet uczniowie klasy II wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Z wielkim entuzjazmem i radością korzystali z atrakcji tamtejszego Parku Wodnego. Niezapomniane chwile spędzali na zjeżdżalniach, w „rwącej rzece” , a także doskonalili swoje umiejętności pływackie oraz grali w piłkę wodną. Po dwóch godzinach zabaw i wodnego relaksu, zadowolone z aktywnego wypoczynku dzieci, udały się na posiłek do restauracji McDonald, po czym szczęśliwe wróciły do domów. Uczniowie bawili się pod opieką wychowawczyni p. Małgorzaty Goławskiej oraz jednej z mam – p. Sylwii Wierzbickiej, której serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i troskę o bezpieczeństwo podczas tak atrakcyjnej dla dzieci wycieczki.

 

Bawimy się w Arkabosie z okazji Dnia Kobiet…

W poniedziałek 13 marca dzieci z klasy pierwszej i trzeciej wybrały się do Centrum Rozrywki Arkabos w Łukowie. Dzięki Rodzicom, którzy zapewnili bezpieczny dojazd i powrót do szkoły, dzieci mogły przyjemnie spędzić czas  w gronie rówieśników, bawiąc się bezpiecznie w kolorowej sali zabaw. Ponad  dwie godziny jazdy samochodzikami, szalonej zabawy w tunelach,   na zjeżdżalniach, w basenie z kolorowymi piłkami, a także wspinaczki po specjalnej ściance minęły bardzo szybko. Natomiast Trzecioklasiści  spędzili wspaniale ten czas grając w kręgle i korzystając z dostępnych gier. Była to doskonała okazja do integracji oraz aktywnego, atrakcyjnego spędzenia czasu.

 

Gwiazdy muzyki

Pod takim hasłem gościnnie wystąpił dla nas znany już nam zespół Limbos. Jak co roku mogliśmy posłuchać i pobawić się przy dźwiękach instrumentów strunowych, perkusyjnych i elektrofonów elektronicznych. Tym razem muzycy w I części zagrali utwory m.in. z filmu „Rocky”, „Różowa Pantera” czy „Stawka większa niż życie”. Nie mogło zabraknąć też wielkiej klasyki, jazzu czy klasycznego rocka. Prawdziwą ucztą dla ucha okazały się utwory wielkich artystów takich jak: Frank Sinatra, Beatlesi, Wolfgang Amadeusz Mozart. Po raz pierwszy zobaczyliśmy instrument o oryginalnej nazwie „szczęka osła”, z którego wydobywały się urocze dźwięki. W drugiej części koncertu wspólnie z wokalistą panem Leszkiem Kowalikiem śpiewaliśmy znane utwory „Pieski małe dwa”, „My jesteśmy krasnoludki”. Zwieńczeniem koncertu był utwór Natalii Nykiel „Ever”, który dźwięcznie rozbrzmiewał w tętniących życiem szkolnych murach.

 

O kobietach dla Kobiet

W dniu 8 marca uroczyście obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Wszystkie dziewczęta i panie zostały obdarowane symbolicznym kwiatkiem i szczerym uśmiechem. Szkolne koło teatralne, jak zawsze wykazało się dużym profesjonalizmem i tym razem przygotowało inscenizację, która wprowadziła oglądających w dobry nastrój. Gościnnie wystąpili też dla społeczności lokalnej w świetlicy wiejskiej w Gołaszynie. Oficjalna uroczystość została poprzedzona uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji wszystkich Kobiet. To było bardzo przyjemne popołudnie, gdzie przy kawie i herbatce można było porozmawiać i wspólnie spędzić czas. Serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za pamięć i szacunek.

 

Obóz narciarski 2017

W dniach od 1 do 5 marca 2017 r. we współpracy ze stowarzyszeniem Sportowo i Zdrowo uczniowie klas III-VI wzorem ubiegłych lat, mieli okazję do skorzystania z uroków zimy na obozie narciarskim. Mali miłośnicy sportów zimowych przebywali w Białym Dunajcu, który stanowił bazą wypadową do doskonalenia umiejętności narciarskich pod okiem instruktora oraz opiekunek p. Małgorzaty Goławskiej i p. Pauliny Radzikowskiej. Dzieci po kilka godzin dziennie z zapałem szusowały na stoku Kozieniec w Czarnej Górze Harenda w Zakopanem oraz stoku Suche Ski.

Poprawiony (środa, 22 marca 2017 12:25)

 

Zabawa choinkowa

Drugi semestr roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęliśmy karnawałową zabawą, w której wzięli udział dzieci, rodzice i absolwenci naszej szkoły. Oprawę muzyczną i tym razem powierzyliśmy doświadczonemu didżejowi, z którym współpracujemy już od kilku lat. Wspólnie z animatorką poprowadzili szereg konkursów i zabaw, które cieszyły się wielką popularnością. Rywalizacja wśród biorących w nich udział dzieci była ogromna. Na zwycięzców czekały nagrody w postaci słodkich upominków. W czasie czterogodzinnej zabawy przyjemnie było patrzeć na bawiące się na parkiecie baśniowe postacie: wróżki, czarodziejów, piratów, księżniczki.

 

Więcej…

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady w czerwcu wynosi 35zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj99