Get Adobe Flash player

W ogrodzie botanicznym…

W czwartek 2.06. br., wczesnym rankiem,  w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w placówkach Gminy Łuków”, wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy, by na własne oczy zobaczyć wspaniałości Ogrodu Botanicznego i ZOO. To, co ujrzeliśmy na miejscu wprawiło nas w zachwyt. Niezwykle imponująca kolekcja roślin czyni to miejsce magicznym i niepowtarzalnym. Można tu zobaczyć zarówno najprostsze rośliny, które każdy z nas ma w przydomowym ogródku czy na parapecie swojego okna, ale również i te, dla których musielibyśmy odbyć odległą podróż do egzotycznych krajów. Przepiękne barwy, różnorodne kształty i okazałe rozmiary przyciągały niczym magnes nie tylko wszelakie owady, ale i nas – zwiedzających.

Więcej…

 

Festyn w Naszej Szkole

W niedzielę 6 czerwca 2016 r. na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Impreza rozpoczęła się uroczystą mszą świętą, w której udział wzięli dzieci, rodzice i mieszkańcy gminy Łuków. Dla naszych gości zaplanowano mnóstwo atrakcji- część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły- wiersze i piosenki dla rodziców, scenki humorystyczne odzwierciedlające codzienną rzeczywistość oraz tańce przy muzyce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, która została zorganizowana dzięki ofiarności naszych darczyńców.

 

Więcej…

 

Wspomnienia z indiańskiej wioski….

Dzieci z klasy drugiej i oddziału zerowego postanowiły poznać życie i zwyczaje Indian. I nawet się udało…. . 6 czerwca wszyscy udali się do wioski indiańskiej GRALA. Tam przywitał dzieci Indianin. W atmosferze zabawy dzieci miło spędziły czas. Bawiąc się z Wodzem Indian, każdy bez względu na wiek mógł poczuć się jak prawdziwy Indianin. Dzięki usytuowaniu wioski w zacisznej okolicy, wśród lasów, pól i łąk można odpocząć i przenieść się nieco w czasie i miejscu. Nie zabrakło też zawodów zręcznościowych, strzelania z łuku, własnoręcznego wykonywania pióropuszy. Dzięki gościnności tubylców wszyscy został ugoszczeni pysznym ciastem, napojami i wspaniałą pizzą. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. A oto kilka pamiątkowych zdjęć…

 

Wycieczka do stadniny

W dniu 6 czerwca uczniowie z klasy 1b wraz z wychowawczynią i mamusiami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Sulejach.  Tam dzieci dowiedziały się, jak nazywają się poszczególni członkowie rodziny koni. Z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadania na temat sposobu opiekowania się końmi: karmienia ich, czyszczenia, ujeżdżania. Po obejrzeniu koni nastąpił najbardziej oczekiwany  moment – przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą i odwagą siadały na koniu i próbowały jazdy konnej. Było również dużo pytań do właściciela stadniny. Następną atrakcją była  przejażdżka bryczką po okolicy. Pogoda sprzyjała radosnym zabawom i psotom. Dla dzieci, mamy przygotowały smakowity poczęstunek oraz kiełbaskę z grilla. Wycieczka dostarczyła wszystkim radości oraz wielu niezapomnianych chwil.

 

WYCIECZKA SKC DO SIEDLEC

Dnia 30.05.2016r. uczniowie z klas IV-VI ze Szkolnego Koła Caritas  wraz  z opiekunem  Panią Bożeną Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Siedlec. Podczas wycieczki wolontariusze obejrzeli w ,, Nowym Kinie” pełen fantazji, magii i przygód film pt. ,, Alicja po drugiej stronie lustra”. Następnie odwiedzili Katedrę Siedlecką i Katolickie Radio Podlasie, gdzie w studiu nagrań dokonali próby emisji głosu.  Odwiedzili także Caritas Diecezji Siedleckiej. Swój pobyt w Siedlcach zakończyli w Galerii Siedleckiej, w której zjedli obfity posiłek w McDonalds. Wszyscy dobrze się bawili, panowała miła atmosfera. Na pewno nie zapomnimy tych niesamowitych emocji  i wrażeń z naszego wspólnego wyjazdu.

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników weszła na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W dniu 9 czerwca, w  bibliotece naszej szkoły, odbyło się pasowanie na czytelnika  uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli w klasach prezentację o historii książki.

 

Więcej…

 

Niezapomniany Dzień Dziecka

Klasa IA 1 czerwca 2016 r. spędziła Dzień Dziecka w aquaparku w Siedlcach. Z pomocą doskonałej kadry instruktorów i trenerów pływania, w  ten wyjątkowy dzień czuliśmy się bezpiecznie. Na basenie były organizowane  zajęcia związane z nabywaniem i doskonaleniem nauki pływania oraz zabawy wpływające na ogólny rozwój fizyczny dzieci.  Była to niesamowita frajda  przy  wspólnie spędzonym czasie w gronie kolegów i koleżanek, która daje możliwość integracji z rówieśnikami.

 

Więcej…

 

Trzecioklasiści w lubelskim Hospicjum oraz w Magicznych Ogrodach

Delegacja naszej szkoły składająca się z dzieci z klasy III odwiedziła Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia celem przekazania fundacji nakrętek, które zbierali uczniowie naszej szkoły przez kolejny już  rok. Nakrętki te hospicjum oddaje do firmy, która zajmuje się ich utylizacją, a za uzyskane pieniądze finansowane jest spełnianie marzeń oraz zakup prezentów dla podopiecznych tej placówki. Trzecioklasiści w nagrodę za dar serca mogli mile spędzić czas na zabawie w „Magicznych ogrodach”. Wyjazd zorganizowany został przez szkolną pedagog p. Joannę Mironowicz-Dyszpit oraz wychowawczynię p. Małgorzatę Goławską, a rodzice sfinansowali atrakcje w ramach obchodów Dnia Dziecka, za co serdecznie im Dziękujemy.

 

Festiwal „Mamo moja”

25 maja 2016 roku w świetlicy wiejskiej w Wólce Świątkowej odbył się III Gminny Festiwal „Mamo moja”. Naszą szkołę reprezentowali: uczeń klasy IV Mateusz Buczek z recytacją wiersza „Życie rodzisz kwitnąc” oraz uczennica klasy V Daria Goławska wykonując piosenkę „Dla mamy”. Gratulujemy uczniom odwagi i wspaniałych występów oraz życzymy sukcesów w przyszłym roku.

 

Rodzice szkole

Podczas kolejnych dwóch sobót majowych Rodzice uczniów Zespołu Szkół w Gołaszynie pomagali przy malowaniu ogrodzenia. Prace polegały na czyszczeniu a potem malowaniu płotu. Zgrana grupa rodziców szybko uporała się z zadaniem. Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie wyraża serdeczne podziękowania za okazaną pomoc.

Poprawiony (środa, 08 czerwca 2016 10:58)

 

Moja ekologiczna miejscowość

Dnia 25 maja 2016 roku rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moja ekologiczna miejscowość" w ramach projektu "Edukacja ekologiczna w placówkach Gminy Łuków". Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce - Weronika Goławska kl. VI; II miejsce - Daria Goławska i Bartosz Sosnowski kl. V; III miejsce - Igor Okliński kl. VI i Katarzyna Wysokińska kl. V; IV miejsce - Gabriela Celińska kl. V; V miejsce - Anna Siwiak kl. VI; VI miejsce - Magdalena Dołęga kl. IV. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe.

 

Wycieczka do lasu

Dnia 23 maja 2016 roku uczniowie klas IV - VI pojechali na wycieczkę do lasu "Kryńszczak". Wyjazd odbył się w ramach projektu "Edukacja ekologiczna w placówkach Gminy Łuków. Po lesie oprowadzała nas Pani Magdalena Kryska - leśniczy Nadleśnictwa Łuków. Podczas wędrówki opowiadała nam o różnych rodzajach lasów i ich mieszkańcach. Ponadto uczniowie zwiedzili szkółkę leśną. Na zakończenie zielonej lekcji dzieci piekły kiełbaski przy ognisku.

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w czerwcu wynosi 42,50zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj345
mod_vvisit_counterWczoraj1522