Get Adobe Flash player

XIV Dzień Papieski

Dnia 17 X 2014r. w Zespole Szkól w Gołaszynie odbyła się akademia z okazji XIV Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II- Świętymi bądźcie”. Uroczystość miała na celu ukazanie świętości życia Ojca Świętego Jana Pawła II oraz świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Papieża, naszego rodaka. Akademia była połączona z inauguracją powołania Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół w Gołaszynie. Przewodniczył jej Ks. Marcin Gochnio -Wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października to data szczególna. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. W tym roku święto to obchodziliśmy nieco wcześniej, ale równie wyjątkowo. Na uroczystą akademię, której głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski, zaproszone  zostało całe grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Spotkanie rozpoczęto od części artystycznej przygotowanej przez szkolne koło teatralne.

 

 

Poprawiony (wtorek, 14 października 2014 11:36)

Więcej…

 

Wycieczka do Siedlec

W dniu 3 października 2014 r. klasa IV i V wyruszyła na wycieczkę do Siedlec. W pierwszej kolejności złożyliśmy wizytę w Radiu Podlasie, gdzie naocznie zapoznaliśmy się z pracą spikera, realizatora i prezentera radiowego. Wiele radości sprawiło dzieciom sprawdzenie własnego głosu nagranego w profesjonalnym studiu. Z wielką uwagą przysłuchiwały się dzieci opowieści ks. dr Roberta Mirończuka, który żywo opowiadał o muzealnych zbiorach Muzeum Diecezjalnego, które udało się nam odwiedzić.

 

Więcej…

 

Dzień Chłopaka na kółkach

Dzień Chłopaka, to radosny dzień nie tylko dla chłopców. Państwo Łukasikowie sprawili niespodziankę wszystkim uczniom kl. I i III przejażdżką quadem po boisku szkolnym. Dziękujemy za atrakcyjną zabawę.

 

W „Deskajparku” było super!

Tymi słowami dzieci z klasy II i III podsumowały pobyt w łukowskim parku linowym zlokalizowanym przy ulicy Zapowiednik. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodzonego Dnia Chłopaka. Wszystkie dzieci bawiły się tam wyśmienicie. Kilkakrotnie pokonywały linowy tor przeszkód, zjeżdżały tyrolką, a przy asekuracji instruktorki spacerowały po linie.

 

 

Poprawiony (piątek, 03 października 2014 12:54)

Więcej…

 

Drugie śniadania z klasą

Coraz częściej zdarza się, że dzieci nie jedzą śniadania, a przecież jest to bardzo ważny posiłek  w ciągu dnia. Badania naukowców z Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego dowiodły, że dzieci, które jedzą śniadania uczą się lepiej, są zdrowsze i szczuplejsze.  Jeśli nie zjedzą nic wartościowego rano, sięgną po śmieciowe jedzenie, które odbije się nie tylko na wadze, ale i na wynikach w nauce. A właśnie teraz kształtują się nawyki żywieniowe dziecka: to, czego nauczy się w szkole, będzie procentowało w przyszłości.

 

 

Poprawiony (poniedziałek, 29 września 2014 09:38)

Więcej…

 

Sprzątanie świata

19 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Każde dziecko otrzymało niezbędne narzędzia pracy (rękawiczki i worki). Pod nadzorem wychowawców wyruszyliśmy w teren. Maluchy uprzątnęły teren wokół szkoły, natomiast starsze dzieci sprzątały pobocza drogi. Uczniowie zebrali dużą ilość śmieci, które zostały przygotowane do wywiezienia.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

W poniedziałek, 1 września, w Zespole Szkół w Gołaszynie, odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego  2014/2015. Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie Pan Jarosław Skrzyszewski przywitał uczniów, rodziców i nauczycieli, życzył wszystkim owocnej pracy i przedstawił założenia na nadchodzący nowy rok szkolny.

 

Zakończenie roku szkolnego

27 czerwca 2014 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie i nauczyciele, ale również licznie zgromadzeni rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od przekazania sztandaru szkoły przez odchodzącą klasę szóstą klasie piątej. Następnie szóstoklasiści ślubowali na sztandar, że będą godnie reprezentowali imię naszej szkoły, po czym nastąpiła część artystyczna, którą przygotowali pod kierunkiem wychowawczyni, p. Moniki Skrzyszewskiej. Skecz słowno-muzycznym, zaprezentowany przez uczniów wywołał wiele radości i został nagrodzony gromkimi brawami.

 

Więcej…

 

Wycieczka do parku linowego

Dnia 18.06.2014 r. uczniowie klasy  IV wybrali się na wycieczkę do Stoczka Łukowskiego, aby spędzić miło czas w parku linowym ,,Izydory”. Wszyscy bawili  się świetnie ,  było mnóstwo  atrakcji takich jak: trampoliny , szachy dla olbrzyma, talerze do zjeżdżania i najważniejsze - trasa linowa, która początkowa budziła wielką grozę. Jednak, jak mówi stare przysłowie „strach ma wielkie oczy” i tym razem okazało się, że nowe wyzwania nie stanowią dla nas żadnego problemu. Dużym powodzeniem cieszyła się wśród nas tratwa, którą pływaliśmy po jeziorze. Po zabawie wszyscy z wielkim apetytem upiekli sobie przy ognisku pyszną kiełbaskę. Gdy wróciliśmy do szkoły, wszyscy byli szczęśliwi i zadowoleni.

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w październiku wynosi 52,50zł za miesiąc.

Linki
Szukaj na stronie
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
ZEGAR
Ulti Clocks content
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj131
mod_vvisit_counterWczoraj327