Get Adobe Flash player

Zielona lekcja

29 października 2014 r. uczniowie klas drugiej i trzeciej wraz ze swymi wychowawczyniami panią Lidią Turską i Małgorzatą Goławską wybrali się do Lasu Kryńszczak, gdzie zaplanowano  „Zieloną lekcję” . Na miejscu wszystkich przywitali  Pan leśniczy Marek Lemieszek oraz pan podleśniczy Piotr Karwowski. Najpierw dzieci odbyły praktyczną  lekcję historii- oczyściły z liści pomniki poległych w 1944 roku partyzantów, wysłuchały pogadanki nauczycielki, zapaliły znicze i minutą ciszy uczciły pamięć partyzantów AK.

 

Więcej…

 

Dzień papieski w świetlicy wiejskiej

Dnia 25 X 2014r. uczniowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół w Gołaszynie oraz opiekun Koła, pani Bożena Kowalczyk, uczestniczyli  w różańcu w Wiejskiej Świetlicy  w Gołaszynie, w którym brali udział także mieszkańcy wioski. Spotkanie uwieńczone było akademią z okazji  XIV Dnia Papieskiego ,,Jan Paweł II- Świętymi  Bądźcie.”Były to mile spędzone chwile zarówno dla mieszkańców jak i uczniów z Zespołu Szkół w Gołaszynie. Na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewali  ,,Barkę”- ukochaną pieśń Jana Pawła II.

Poprawiony (wtorek, 28 października 2014 11:51)

 

Dyniowe bułeczki

W poniedziałek 20.10.2014r. członkowie klubu „Wiem co jem” piekli dyniowe bułeczki. Smakowity zapach zwabiał do kuchni wszystkich, którzy przechodzili obok. Ciągle zaglądaliśmy do piekarnika, czy już można nasze wypieki wyjmować. Bułeczki wspaniale wyrosły i upiekły się na złocisty kolor. Jeszcze nie zdążyły ostygnąć, a już ich nie było.

 

 

Więcej…

 

XIV Dzień Papieski

Dnia 17 X 2014r. w Zespole Szkól w Gołaszynie odbyła się akademia z okazji XIV Dnia Papieskiego – „Jan Paweł II- Świętymi bądźcie”. Uroczystość miała na celu ukazanie świętości życia Ojca Świętego Jana Pawła II oraz świętych i błogosławionych, wyniesionych na ołtarze przez Papieża, naszego rodaka. Akademia była połączona z inauguracją powołania Szkolnego Koła Caritas w Zespole Szkół w Gołaszynie. Przewodniczył jej Ks. Marcin Gochnio -Wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

 

Więcej…

 

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień 14 października to data szczególna. W tym dniu świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany Dniem Nauczyciela. W tym roku święto to obchodziliśmy nieco wcześniej, ale równie wyjątkowo. Na uroczystą akademię, której głównym organizatorem był Samorząd Uczniowski, zaproszone  zostało całe grono pedagogiczne, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni. Spotkanie rozpoczęto od części artystycznej przygotowanej przez szkolne koło teatralne.

 

 

Poprawiony (wtorek, 14 października 2014 11:36)

Więcej…

 

Wycieczka do Siedlec

W dniu 3 października 2014 r. klasa IV i V wyruszyła na wycieczkę do Siedlec. W pierwszej kolejności złożyliśmy wizytę w Radiu Podlasie, gdzie naocznie zapoznaliśmy się z pracą spikera, realizatora i prezentera radiowego. Wiele radości sprawiło dzieciom sprawdzenie własnego głosu nagranego w profesjonalnym studiu. Z wielką uwagą przysłuchiwały się dzieci opowieści ks. dr Roberta Mirończuka, który żywo opowiadał o muzealnych zbiorach Muzeum Diecezjalnego, które udało się nam odwiedzić.

 

Więcej…

 

Dzień Chłopaka na kółkach

Dzień Chłopaka, to radosny dzień nie tylko dla chłopców. Państwo Łukasikowie sprawili niespodziankę wszystkim uczniom kl. I i III przejażdżką quadem po boisku szkolnym. Dziękujemy za atrakcyjną zabawę.

 

W „Deskajparku” było super!

Tymi słowami dzieci z klasy II i III podsumowały pobyt w łukowskim parku linowym zlokalizowanym przy ulicy Zapowiednik. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodzonego Dnia Chłopaka. Wszystkie dzieci bawiły się tam wyśmienicie. Kilkakrotnie pokonywały linowy tor przeszkód, zjeżdżały tyrolką, a przy asekuracji instruktorki spacerowały po linie.

 

 

Poprawiony (piątek, 03 października 2014 12:54)

Więcej…

 

Drugie śniadania z klasą

Coraz częściej zdarza się, że dzieci nie jedzą śniadania, a przecież jest to bardzo ważny posiłek  w ciągu dnia. Badania naukowców z Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego dowiodły, że dzieci, które jedzą śniadania uczą się lepiej, są zdrowsze i szczuplejsze.  Jeśli nie zjedzą nic wartościowego rano, sięgną po śmieciowe jedzenie, które odbije się nie tylko na wadze, ale i na wynikach w nauce. A właśnie teraz kształtują się nawyki żywieniowe dziecka: to, czego nauczy się w szkole, będzie procentowało w przyszłości.

 

 

Poprawiony (poniedziałek, 29 września 2014 09:38)

Więcej…

 

Sprzątanie świata

19 września 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Każde dziecko otrzymało niezbędne narzędzia pracy (rękawiczki i worki). Pod nadzorem wychowawców wyruszyliśmy w teren. Maluchy uprzątnęły teren wokół szkoły, natomiast starsze dzieci sprzątały pobocza drogi. Uczniowie zebrali dużą ilość śmieci, które zostały przygotowane do wywiezienia.

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w październiku wynosi 52,50zł za miesiąc.

Linki
Szukaj na stronie
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
ZEGAR
Ulti Clocks content
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj105
mod_vvisit_counterWczoraj280