Get Adobe Flash player

Zabawa choinkowa

W sobotę 30 stycznia 2016 r. w karnawałowej scenerii  odbyła się zabawa choinkowa, podczas której wszyscy uczniowie naszej szkoły mogli się wspólnie pobawić.  I tym razem nie zabrakło rodziców, którzy nie tylko towarzyszyli swoim dzieciom podczas zabawy, ale przygotowali dla nich wyśmienite poczęstunki. Nad oprawą muzyczną czuwał zaprzyjaźniony już z naszą szkołą DJ, który oprócz dobrej muzyki prowadził również liczne konkursy, cieszące się ogromną popularnością.

 

Więcej…

 

Wiwat Babcie i Dziadkowie!

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka gościliśmy w naszej szkole wyjątkowe osoby, bliskie sercu każdego dziecka. Ze specjalnym repertuarem wystąpili dla nich uczniowie klas I-III oraz pięciolatki, którzy wcielili się w role aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla „dziadków”. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez radości...Dzieci złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom najgorętsze życzenia oraz wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Poprawiony (piątek, 29 stycznia 2016 09:13)

 

JASEŁKA W KOLEGIACIE PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

„Nadeszły Święta, Bóg na świat przyszedł, zbawienia łaski dał nam obficie…
Miłość Mu do nas zstąpić kazała, więc się raduje dziś ziemia cała.
My zaś, jak polski obyczaj każe,
jasełka chcemy nieść Jemu w darze, i ofiarować Bożemu Dziecku”

 

 

 

Poprawiony (czwartek, 14 stycznia 2016 14:17)

Więcej…

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2016

6 stycznia 2016 r. już po raz drugi odbył się w Łukowie Orszak Trzech Króli. W wydarzeniu tym udział brały rzesze łukowian. Orszak Trzech Króli rozpoczął się Mszą Świętą w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego, celebrowaną przez Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Po Eucharystii na Palcu Narutowicza odegrano pierwszą z sześciu scen: odczytanie edyktu Cezara Augusta. Pojawili się Trzej Królowie oraz Święta Rodzina. To oni poprowadzili głównymi ulicami miasta Orszak, w którym uczestniczyły dzieci, młodzież i dorośli.

 

Więcej…

 

„Nie dla czadu”

W grudniu 2015 r. przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie bryg.  Szczepan Goławski i  Zbigniew Dąbrowski  przeprowadzili w ramach kampanii profilaktyczno – pedagogicznej „Nie dla czadu” prelekcję mającą na celu poinformowanie uczniów o zagrożeniach  związanych z zatruciami wywołanymi  tlenkiem węgla. Jak wszyscy wiemy, najwięcej ofiar tego „cichego zabójcy” przypada na okres zimowy, kiedy rozpoczyna się okres grzewczy.

 

 

Poprawiony (czwartek, 14 stycznia 2016 13:29)

Więcej…

 

Z wizytą w muzeum

W ramach zajęć edukacyjnych z jęz. polskiego o tematyce regionalnej klasa piąta odwiedziła Muzeum Regionalne w Łukowie. Dla większej liczby uczniów była to pierwsza wizyta w lokalnej „skarbnicy pamięci”. Uczniowie mieli możliwość  poznania historii powstania tego miejsca, pani kustosz w bardzo interesujący sposób opowiadała o zbiorach, którymi może się pochwalić ta placówka. Dzieci z zainteresowaniem przysłuchiwały się opowieściom na temat życia ludzi na przełomie XIX i XX w., poznały narzędzia rolnicze, którymi posługiwali się nasi przodkowie. Duże wrażenie zrobiły na nich rzeźby ludowe, dzieła lokalnych artystów, a także należące do stałej ekspozycji  amonity. Wielu estetycznych doznań dostarczyły piątoklasistom pokonkursowe fotografie, których tytuł brzmiał „Las wokół nas”. Na zakończenie uczniowie dokonali pamiątkowego wpisu do księgi gości.

 

Jasełka Bożonarodzeniowe

Maleńka miłość w żłobie śpi,
Maleńka Miłość przy Matce Świętej.
Dziś cała ziemia i niebo lśni
Dla tej Miłości Maleńkiej.

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy dla wszystkich czas, w którym na świat przyszła Boża Dziecina – Jezus Chrystus.  Są one najbardziej rodzinnymi i ciepłymi świętami, pozwalającymi poczuć otaczającą nas miłość i serdeczność. Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli z niecierpliwością oczekują ich nadejścia. W naszej szkole 18 grudnia 2015r. z okazji Świąt Bożego Narodzenia Szkolne Koło Caritas pod kierunkiem pani katechetki Bożeny Kowalczyk wystawiło Jasełka.

Więcej…

 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2015

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Rodzice i uczniowie z Zespołu Szkół w Gołaszynie oraz Szkolne Koło Caritas przygotowali ozdoby świąteczne (bombki, choinki, stroiki ) i ciasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i sprzedaż na kiermaszu. Ceny wyrobów były tak atrakcyjne, że bardzo szybko znalazły swoich nabywców. Dochód ze sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców.

 

Mikołajki w szkole

Dzień 7 grudnia 2015 r. w naszej szkole był wyjątkowy,  nasi uczniowie przyszli na lekcje ubrani na czerwono i w czapkach Mikołaja. Największą atrakcją jednak była wizyta św. Mikołaja. Samorząd uczniowski zawitał do każdej klasy z Mikołajem i workiem prezentów. Uczniowie i to nie tylko ci najmłodsi, bardzo cieszyli się z podarków. Dzieci z klas I-IV chętnie recytowały wiersze, śpiewały pastorałki i zadawały pytania, dowiedziały się skąd pochodzi i jaka jest jego historia. Było wesoło, słodko i świątecznie.

Do zobaczenia za rok!

 

Zabawa andrzejkowa 2015

Dnia 26 października 2015 r. w naszej szkole samorząd uczniowski wraz z opiekunkami zorganizował dyskotekę andrzejkową. Nad oprawą muzyczną czuwali uczniowie klasy VI, a nad przebiegiem całej imprezy członkowie samorządu oraz panie J. Bonikowska, M. Bąk,  i J. Mironowicz-Dyszpit. Jak zawsze nie zabrakło ciekawych andrzejkowych wróżb i konkursów,  podczas których można było zdobyć drobne nagrody. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc rodzicom i uczniom,  którzy zapewnili poczęstunek, przynosząc coś słodkiego na wspólny stół.

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w styczniu wynosi 42,50zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj436
mod_vvisit_counterWczoraj917