Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków


Drużynowy tenis stołowy

15 grudnia 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach drużynowego tenisa stołowego, który odbył się w Zespole Szkół w Zalesiu. W zawodach brali udział uczniowie klasy V i VI: Marta Izdebska i Julia Zdanikowska oraz Krystian Karwowski i Michał Galiński. Nasi zawodnicy uplasowali się tuż za podium zajmując IV miejsca.

 

Gminne zawody „3” siatkarskich

10 grudnia 2014 r.  w naszej szkole odbyły się gminne zawody „3” siatkarskich chłopców. Na zawody zgłosiło się 5 drużyn z gminy Łuków. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Karwowski, Hubert Rola,  Kacper Chmielewski, Kacper Wierzejski, Michał Bonikowski  i Bartosz Góral. Chłopcy w ogólnej klasyfikacji zajęli IV miejsce.

 

Gminne zawody „4” siatkarskich

4 grudnia 2014 r.  w naszej szkole odbyły się gminne zawody „4” siatkarskich chłopców. Dwie drużyny, które zajęły czołowe miejsce w grupie spotkały się na finale w Zespole Szkół w Gręzówce. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Goławski,  Michał Galiński, Damian  Klębowski, Mateusz Kondracki, Łukasz Bonikowski,  Dawid  Wysokiński,  Hubert Rola, Igor Okniński,  Kacper Chmielewski, Kacper Wierzejski i Bartosz Góral. Chłopcy w ogólnej klasyfikacji zajęli IV miejsce.

 

Mamy prawo czuć się bezpiecznie…

W środę, 3 grudnia 2014 r., w ramach programu profilaktycznego  członkowie koła teatralnego składającego się z uczniów klas IV-VI i przedstawiciele klasy „0” wystawili przedstawienie, którego celem było uświadomienie koleżankom i kolegom, że każdy z nich ma prawo do czystego powietrza, wolnego od dymu nikotynowego. Inne zaprezentowane scenki odzwierciedlały codzienne problematyczne sytuacje, z którymi musi zmierzyć się niejeden młody człowiek. Bardzo profesjonalna gra naszych szkolnych aktorów i umiejętność wczucia się w sytuację, pozytywnie wpłynęły na odbiorców, którzy z uwagą i skupieniem obserwowali rozgrywające się na scenie wydarzenia. Mamy nadzieję, że każda z prezentowanych scenek skłoni niejedną osobę do refleksji i  nauczy  trudnej sztuki jaką jest  asertywność.

 

Andrzejki w Gręzówce

W czwartek, 27 listopada, 2014 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w integracyjnej zabawie andrzejkowej zorganizowanej przez nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół w Gręzówce. Przyjemna atmosfera, jaka panowała podczas tanecznych pląsów sprzyjała wzajemnej integracji. Wiele radości dostarczyły uczestnikom wróżby, które odbywały się w specjalnie przygotowanych na ten cel pracowniach. Profesjonalne wróżki i wróżbici przepowiadali wszystkim chętnym przyszłość. W trakcie zabawy odbył się też konkurs na najciekawsze przebranie. Barwny korowód kilkakrotnie przemierzał taneczną salę, by w końcu wyłonić zwycięzców. Wśród nagrodzonych znalazła się również nasza uczennica, Julia Dołęga. Brawo za kreatywność i odwagę!

 

Święto Niepodległości

Dnia 12 listopada 2014 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Święta Niepodległości. Uczniowie z klasy Vi i V, pod kierunkiem pani Agnieszki Celińskiej, przygotowali uroczystą akademię. Na początku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami  odśpiewali nasz hymn narodowy. Potem wysłuchali patriotycznych recytacji i pieśni. Wszyscy mięli okazję zapoznać się z okolicznościami utraty przez Polskę niepodległości oraz z tym jak ona została odzyskana.

 

Dzieci z Gołaszyna biły rekord Guinnessa

W piątek , 7 listopada, punktualnie o godzinie 10.00  w Zespole Szkół w Gołaszynie, podobnie jak w wielu szkołach w Polsce,  dzieci z klas 0-III wraz z wychowawcami i rodzicami  przystąpili do próby bicia rekordu Guinnessa „Największa lekcja gotowania zdrowego śniadania – wiele lokalizacji”. Ogólnopolska próba bicia rekordu Guinnessa przeprowadzana była w ramach programu "Śniadanie daje Moc", którego celem jest zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce.

 

Więcej…

 

Powiatowe zawody tenisa stołowego

7 listopada 2014 r. w Zespole Szkół w Wojcieszkowie odbyły się powiatowe zawody indywidualnego tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Z naszej szkoły zakwalifikowali się na szczebel powiatowy Kacper Wierzejski kl. IV i Bartosz Góral kl. IV. Rywalizacja wśród uczniów była bardzo zacięta, zgłosiło się na zawody 18 uczestników z całego powiatu łukowskiego. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali naszą szkołę. Życzymy Im sukcesów na zawodach drużynowych.

 

W trosce o pamiątki narodowe…

W dniach 1-2 listopada uczniowie z klasy V i VI po raz drugi wzięli udział w akcji charytatywnej organizowanej przez Stowarzyszenie Nasze Dziedzictwo. Dochód z kwesty przeznaczony zostanie na renowację i konserwację kolejnych zabytkowych grobów znajdujących się na Cmentarzu Parafialnym św. Rocha, które stanowią nasze dziedzictwo kulturowe.

Poprawiony (wtorek, 18 listopada 2014 12:04)

Więcej…

 

Wczoraj przedszkolaczek, dziś pierwszaczek….

W dniu 30 października 2014 r. uczniowie klasy pierwszej zostali pełnoprawnymi uczniami. W obecności nauczycieli, rodziców i starszych kolegów i koleżanek zostali uroczyście pasowani na uczniów szkoły. Tej ceremonii przewodniczył Pan Dyrektor Jarosław Skrzyszewski. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną składającą się z wierszy, piosenek oraz tańca. Uroczyste ślubowanie złożyli także Rodzice uczniów, którzy zapewnili, że będą otaczać swe dzieci wielką miłością, cieszyć się z ich sukcesów i być razem w chwili porażki. Nie zabrakło również upominków od klasy drugiej i trzeciej oraz słodkiego upominku przygotowanego dla Pierwszaków przez Trójkę klasową. Na pamiątkę tego wydarzenia Pierwszaki zasadziły drzewko, które zdobiąc teren szkoły będzie rosło wraz z nimi.

Poprawiony (poniedziałek, 24 listopada 2014 09:07)

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w grudniu wynosi 37,50zł za miesiąc.

Linki
Szukaj na stronie
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
ZEGAR
Ulti Clocks content
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj294