Get Adobe Flash player

Narodowe czytanie

W sobotę 3. września w całej Polsce odbyła się 5. edycja akcji pod honorowym patronatem Pary Prezydenckiej „Narodowe Czytanie”. Nasza szkoła przystąpiła do niej po raz pierwszy  i wzięli w niej udział uczniowie, rodzice i nauczyciele. W br. czytaliśmy fragmenty powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. To właśnie ta książka spośród pięciu propozycji zyskała największe uznanie wśród internautów. W świat pięknej historii o miłości, trudnych wyborach i wierze, która pomaga czasem góry przenosić  opowiadali nam lektorzy: pani Hanna Lisiewska, pani Małgorzata Krasuska, pani Marta Wierzejska, pani Jolanta Klajda-Rubacha, pani Małgorzata Goławska i pan Andrzej Zaremba. Dziewczęta z klasy VI Katarzyna Wysokińska, Klaudia Sulej i Anna Izdebska wprowadziły nas w historię tego wydarzenia.

 

Po nową przygodę…

W czwartek, 1 września, odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2016/2017. Zarówno młodszym wychowankom jak i tym, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły towarzyszyli rodzice. Po wystąpieniu pani Dyrektor, Hanny Lisiewskiej, która powitała zebranych, przedstawiła wychowawców poszczególnych klas i nowych nauczycieli, głos zabrał zastępca Wójta, pan Mariusz Szczygieł.  W swoich słowach skierowanych do uczniów  życzył im wielu sukcesów, i odwagi w podejmowaniu  nowych wyzwań.  Na zakończenie został odczytany list Rzecznika Praw Dziecka, pana Marka Michalaka,  w którym pisał m.in.: „Nie bójcie się myśleć oraz wyrażać własnych opinii i emocji. Nie wstydźcie się własnego „JA”, pamiętając jednocześnie o szacunku do drugiej osoby oraz podstawowych zasadach demokracji, które obowiązują również w szkole”.

 

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016.Wzięli w nim udział nauczyciele, uczniowie i towarzyszący im rodzice. Szczególne miejsce zajęli szóstoklasiści, którzy od przyszłego roku szkolnego rozpoczną naukę w gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła od przywitania przez panią dyrektor, Hannę Lisiewską, wszystkich zainteresowanych, a następnie swoje ślubowanie złożyli nasi absolwenci. Dużej dawki humoru dostarczyli nam nasi koledzy i koleżanki z klasy szóstej, którzy w zabawnej scence, wcielając się w rolę swoich nauczycieli, przedstawili nam wspomnienia z przeżytych lat szkolnych. W drugiej części uroczystości nastąpiło rozdanie świadectw i nagród dla uczniów wyróżniających się w nauce, sporcie lub innych organizacjach szkolnych. Na zakończenie szczególne podziękowania wręczyła pani Dyrektor rodzicom, którzy swoim wsparciem i zaangażowaniem pomagali w każdym przedsięwzięciu podejmowanym na rzecz naszej szkoły.

 

Na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej

W dniach 6-8 czerwca odbyliśmy wspaniałą podróż do przepięknej krainy o urozmaiconym krajobrazie. Naszą turystyczną wędrówkę rozpoczęliśmy już pierwszego dnia zaglądając do Muzeum Archeologicznego „Krzemionki” znajdującego się niedaleko Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie mogliśmy zobaczyć okazały zbiór  zabytków związanych z górnictwem i przetwórstwem kamienia w neolicie i wczesnej epoce brązu. Długa, bo 1,5 km trasa  prowadziła nas przez oryginalne wyrobiska neolitycznych kopalń,  zagłębienia poszybowe. Najciekawszą wędrówkę odbyliśmy w części podziemnej, gdzie niektórzy z nas dostawali gęsiej skórki. Pomimo tak odległego czasu doskonale zachowały się wyrobiska pradziejowych kopalń krzemienia pasiastego.

Więcej…

 

Wycieczka do Warszawy

We wtorek 21 czerwca odbyła się długo oczekiwana wycieczka do Warszawy. Wyjechaliśmy o godzinie 8.00, a w stolicy zjawiliśmy się po 10. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Na początek wybraliśmy się do ZOO, gdzie podziwialiśmy: małpy, żyrafy, słonie, zebry, misie i wiele innych ciekawych zwierząt.  Następnie udaliśmy się mijając po drodze rzekę Wisłę i Stadion Narodowy na Stare Miasto z Zamkiem Królewskim i Kolumną Zygmunta. Spacerując wąskimi uliczkami podziwialiśmy Pałac Pod Blachą,  Barbakan, kolorowe kamienice i pomniki: Syrenki Warszawskiej, Małego Powstańca i Jana Kilińskiego. Hitem dnia było jednak Lotnisko Chopina, gdzie podziwialiśmy starty i lądowania samolotów z tarasu widokowego. Polecamy wszystkim, którzy nie byli to magiczne miejsce. Wycieczka ta, na długo pozostanie w naszej pamięci ze względu na doborowe towarzystwo, humory i sprzyjającą zwiedzaniu pogodę.

 

W ogrodzie botanicznym…

W czwartek 2.06. br., wczesnym rankiem,  w ramach projektu „Edukacja ekologiczna w placówkach Gminy Łuków”, wyruszyliśmy na wycieczkę do Warszawy, by na własne oczy zobaczyć wspaniałości Ogrodu Botanicznego i ZOO. To, co ujrzeliśmy na miejscu wprawiło nas w zachwyt. Niezwykle imponująca kolekcja roślin czyni to miejsce magicznym i niepowtarzalnym. Można tu zobaczyć zarówno najprostsze rośliny, które każdy z nas ma w przydomowym ogródku czy na parapecie swojego okna, ale również i te, dla których musielibyśmy odbyć odległą podróż do egzotycznych krajów. Przepiękne barwy, różnorodne kształty i okazałe rozmiary przyciągały niczym magnes nie tylko wszelakie owady, ale i nas – zwiedzających.

Więcej…

 

Festyn w Naszej Szkole

W niedzielę 6 czerwca 2016 r. na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Rodzinny. Impreza rozpoczęła się uroczystą mszą świętą, w której udział wzięli dzieci, rodzice i mieszkańcy gminy Łuków. Dla naszych gości zaplanowano mnóstwo atrakcji- część artystyczną przygotowaną przez uczniów naszej szkoły- wiersze i piosenki dla rodziców, scenki humorystyczne odzwierciedlające codzienną rzeczywistość oraz tańce przy muzyce. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, która została zorganizowana dzięki ofiarności naszych darczyńców.

 

Więcej…

 

Wspomnienia z indiańskiej wioski….

Dzieci z klasy drugiej i oddziału zerowego postanowiły poznać życie i zwyczaje Indian. I nawet się udało…. . 6 czerwca wszyscy udali się do wioski indiańskiej GRALA. Tam przywitał dzieci Indianin. W atmosferze zabawy dzieci miło spędziły czas. Bawiąc się z Wodzem Indian, każdy bez względu na wiek mógł poczuć się jak prawdziwy Indianin. Dzięki usytuowaniu wioski w zacisznej okolicy, wśród lasów, pól i łąk można odpocząć i przenieść się nieco w czasie i miejscu. Nie zabrakło też zawodów zręcznościowych, strzelania z łuku, własnoręcznego wykonywania pióropuszy. Dzięki gościnności tubylców wszyscy został ugoszczeni pysznym ciastem, napojami i wspaniałą pizzą. Pełni wrażeń wróciliśmy do domu. A oto kilka pamiątkowych zdjęć…

 

Wycieczka do stadniny

W dniu 6 czerwca uczniowie z klasy 1b wraz z wychowawczynią i mamusiami wybrali się na wycieczkę do stadniny koni w Sulejach.  Tam dzieci dowiedziały się, jak nazywają się poszczególni członkowie rodziny koni. Z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadania na temat sposobu opiekowania się końmi: karmienia ich, czyszczenia, ujeżdżania. Po obejrzeniu koni nastąpił najbardziej oczekiwany  moment – przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą i odwagą siadały na koniu i próbowały jazdy konnej. Było również dużo pytań do właściciela stadniny. Następną atrakcją była  przejażdżka bryczką po okolicy. Pogoda sprzyjała radosnym zabawom i psotom. Dla dzieci, mamy przygotowały smakowity poczęstunek oraz kiełbaskę z grilla. Wycieczka dostarczyła wszystkim radości oraz wielu niezapomnianych chwil.

 

WYCIECZKA SKC DO SIEDLEC

Dnia 30.05.2016r. uczniowie z klas IV-VI ze Szkolnego Koła Caritas  wraz  z opiekunem  Panią Bożeną Kowalczyk pojechali na wycieczkę do Siedlec. Podczas wycieczki wolontariusze obejrzeli w ,, Nowym Kinie” pełen fantazji, magii i przygód film pt. ,, Alicja po drugiej stronie lustra”. Następnie odwiedzili Katedrę Siedlecką i Katolickie Radio Podlasie, gdzie w studiu nagrań dokonali próby emisji głosu.  Odwiedzili także Caritas Diecezji Siedleckiej. Swój pobyt w Siedlcach zakończyli w Galerii Siedleckiej, w której zjedli obfity posiłek w McDonalds. Wszyscy dobrze się bawili, panowała miła atmosfera. Na pewno nie zapomnimy tych niesamowitych emocji  i wrażeń z naszego wspólnego wyjazdu.

 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika

Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników weszła na stałe do kalendarza szkolnych wydarzeń. W dniu 9 czerwca, w  bibliotece naszej szkoły, odbyło się pasowanie na czytelnika  uczniów klas I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli w klasach prezentację o historii książki.

 

Więcej…

 

Niezapomniany Dzień Dziecka

Klasa IA 1 czerwca 2016 r. spędziła Dzień Dziecka w aquaparku w Siedlcach. Z pomocą doskonałej kadry instruktorów i trenerów pływania, w  ten wyjątkowy dzień czuliśmy się bezpiecznie. Na basenie były organizowane  zajęcia związane z nabywaniem i doskonaleniem nauki pływania oraz zabawy wpływające na ogólny rozwój fizyczny dzieci.  Była to niesamowita frajda  przy  wspólnie spędzonym czasie w gronie kolegów i koleżanek, która daje możliwość integracji z rówieśnikami.

 

Więcej…

 

OGŁOSZENIE


Cena za obiady we wrześniu wynosi 50zł za miesiąc.

Ulti Clocks content
Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj305
mod_vvisit_counterWczoraj1206