Get Adobe Flash player

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe święto,  jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych świąt w kalendarzu. Szkolne Koło Caritas uczciło to wydarzenie 23 stycznia 2015r. zapraszając  swoje babcie i dziadków oraz mieszkańców Gołaszyna do świetlicy wiejskiej, żeby podziękować im za ciepło i dobroć, które otrzymują od nich każdego dnia. Członkowie koła pod kierunkiem opiekuna pani Bożeny Kowalczyk przygotowali z okazji ich święta wspaniałe przedstawienie pt. ,, Nawrócenie wnuczki ‘’.

 

Więcej…

 

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2015r. w Łukowie ulicami miasta przeszedł po raz pierwszy Orszak Trzech Króli.  Uroczystość rozpoczęła  się od Mszy Świętej odprawionej w Kolegiacie Przemieniania Pańskiego. Eucharystii przewodniczył ksiądz biskup Piotr Sawczuk. Po mszy, na Placu Narutowicza zawiązany został Orszak. Odegrano tu też pierwszą ze scen: odczytanie edyktu Cezara Augusta o zarządzeniu spisu.

 

Więcej…

 

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dnia 21 grudnia 2014 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Na Placu Wolności i Solidarności usytuowane były kramy różnych organizacji i szkół, które oferowały wyroby cukiernicze i rękodzieła: stroiki świąteczne, choinki z makaronu, szyszek, orzechów a nawet z kawy oraz inne niezwykle oryginalne ozdoby choinkowe. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez uczniów i ich rodziców, którzy pełnili też role sprzedawców, za co serdecznie dziękujemy. Ceny wyrobów były na tyle atrakcyjne, że bardzo szybko znalazły swoich nabywców. Dochód ze sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców.

Poprawiony (poniedziałek, 05 stycznia 2015 09:27)

 

Caritas na Jarmarku

Po raz pierwszy Szkolne Koło Caritas wzięło udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym . Członkowie koła wraz z opiekunką panią Bożeną Kowalczyk przygotowali atrakcyjne ozdoby choinkowe oraz pięknie opakowane sianko na wigilijny stół. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby członków koła.

 

15 – ta AKCJA POLACY – RODAKOM

Nasza społeczność uczniowska i tym razem odpowiedzialnie podjęła się  akcji zbiórki paczek świąteczno-noworocznych dla polskich dzieci mieszkających na Białorusi i Ukrainie. Akcji patronował pan Senator RP – Stanisław Gogacz, natomiast Koordynatorem Akcji na terenie powiatu łukowskiego był Burmistrz Miasta Łuków – Dariusz Szustek. Zebrane produkty zostały odwiezione do biura senatora w Łukowie. Odpowiedzialny za zorganizowanie zbiórki żywności na terenie naszej szkoły był Samorząd Uczniowski.

 

Pójdźmy wszyscy do stajenki...

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Tradycją naszej szkoły jest pielęgnowanie świątecznych obrzędów. Dlatego nie mogło zabraknąć klasowych spotkań przy wigilijnym stole, dzielenia się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania i uroczystych jasełek. 19 grudnia 2014 r. dzieci z klasy II wprowadziły w klimat świąt Bożego Narodzenia zaproszonych gości, rodziców, pracowników i uczniów naszej szkoły.

 

 

Poprawiony (piątek, 02 stycznia 2015 10:29)

Więcej…

 

Drużynowy tenis stołowy

15 grudnia 2014 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w gminnych zawodach drużynowego tenisa stołowego, który odbył się w Zespole Szkół w Zalesiu. W zawodach brali udział uczniowie klasy V i VI: Marta Izdebska i Julia Zdanikowska oraz Krystian Karwowski i Michał Galiński. Nasi zawodnicy uplasowali się tuż za podium zajmując IV miejsca.

 

Gminne zawody „3” siatkarskich

10 grudnia 2014 r.  w naszej szkole odbyły się gminne zawody „3” siatkarskich chłopców. Na zawody zgłosiło się 5 drużyn z gminy Łuków. Naszą szkołę reprezentowali: Krystian Karwowski, Hubert Rola,  Kacper Chmielewski, Kacper Wierzejski, Michał Bonikowski  i Bartosz Góral. Chłopcy w ogólnej klasyfikacji zajęli IV miejsce.

 

Gminne zawody „4” siatkarskich

4 grudnia 2014 r.  w naszej szkole odbyły się gminne zawody „4” siatkarskich chłopców. Dwie drużyny, które zajęły czołowe miejsce w grupie spotkały się na finale w Zespole Szkół w Gręzówce. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Goławski,  Michał Galiński, Damian  Klębowski, Mateusz Kondracki, Łukasz Bonikowski,  Dawid  Wysokiński,  Hubert Rola, Igor Okniński,  Kacper Chmielewski, Kacper Wierzejski i Bartosz Góral. Chłopcy w ogólnej klasyfikacji zajęli IV miejsce.

 

Mamy prawo czuć się bezpiecznie…

W środę, 3 grudnia 2014 r., w ramach programu profilaktycznego  członkowie koła teatralnego składającego się z uczniów klas IV-VI i przedstawiciele klasy „0” wystawili przedstawienie, którego celem było uświadomienie koleżankom i kolegom, że każdy z nich ma prawo do czystego powietrza, wolnego od dymu nikotynowego. Inne zaprezentowane scenki odzwierciedlały codzienne problematyczne sytuacje, z którymi musi zmierzyć się niejeden młody człowiek. Bardzo profesjonalna gra naszych szkolnych aktorów i umiejętność wczucia się w sytuację, pozytywnie wpłynęły na odbiorców, którzy z uwagą i skupieniem obserwowali rozgrywające się na scenie wydarzenia. Mamy nadzieję, że każda z prezentowanych scenek skłoni niejedną osobę do refleksji i  nauczy  trudnej sztuki jaką jest  asertywność.

 

UWAGA!!!


Cena za obiady w styczniu wynosi 45zł za miesiąc.

Linki
Szukaj na stronie
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
ZEGAR
Ulti Clocks content
Dzwonki
  1. 800 – 845
  2. 850 – 935
  3. 950 – 1035
  4. 1050 – 1135
  5. 1140 – 1225
  6. 1230 – 1315
  7. 1320 – 1405
Prognoza pogody
Licznik odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj832
mod_vvisit_counterWczoraj1173