Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Dla nauczycieli
Podręczniki 2022/2023
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Nina Zacharska
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019

6 stycznia 2019r. odbył się w Łukowie już po raz piąty Orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Łukowie , której przewodniczył Ks. proboszcz Antoni Pietruszka. Orszak Trzech Króli wyruszył sprzed Kolegiaty. Przeszedł głównymi ulicami miasta. Jak co roku w Orszaku Trzech Króli wzięło udział rzesze łukowian.

 

 

Poprawiony (środa, 23 stycznia 2019 13:32)

Więcej…

 

Jasełka

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku. W dniu 21 grudnia 2018 roku, w świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy trzeciej, którzy wraz z wychowawczynią Lidią Turska i katechetką Bożeną Kowalczyk  przygotowali przedstawienie jasełkowe. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

 

Poprawiony (wtorek, 08 stycznia 2019 22:39)

Więcej…

 

XV Gminny Przegląd Recytatorski

W dniu 22 listopada br. w naszej szkole odbył się jubileuszowy XV Gminny Przegląd Recytatorski pod hasłem – „Sto lat Niepodległej”. W tym roku przypada szczególna, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, tak bardzo uroczyście obchodzona przez  Polaków, jako jedno z  najistotniejszych świąt państwowych upamiętniające narodową suwerenność. Nasza szkoła również dynamicznie włączyła się w te obchody, realizując kolejne działanie, które tym razem miało na celu przybliżyć uczestnikom poezję patriotyczną i największych poetów, którzy niezależnie od czasów, w których tworzyli stawiali Ojczyznę jako wartość najwyższą.

Poprawiony (poniedziałek, 07 stycznia 2019 19:12)

Więcej…

 

Inauguracja Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2018/2019

W niedzielę 18 listopada br. w naszej szkole odbyła się „Inauguracji Roku Kulturalnego w Gminie Łuków 2018/2019”.  Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Poseł na Sejm RP Krzysztof Głuchowski, Wójt Gminy Mariusz Osiak, Z-ca Wójta Gminy Wojciech Szczygieł. W pierwszej części imprezy przedstawiona została multimedialna kronika wydarzeń kulturalnych w Gminie Łuków w 2018 roku a następnie wystąpiły dzieci z przedszkola i szkoły podstawowej w Gołaszynie. Swoje walory i umiejętności artystyczne zaprezentował również Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca” Jata”, Zespół „Zalesianki” z Zalesia i Zespół „Niezapominajki” z Dminina.

Więcej…

 

100 lat Niepodległej

Listopad to szczególny miesiąc, kiedy możemy wyrazić swój szacunek do Ojczyzny, biorąc udział w uroczystościach nie tylko szkolnych, ale i również państwowych. Bieżący rok jest rokiem jubileuszowym, ponieważ obchodzimy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. My również włączyliśmy się w  te obchody z wielkim zaangażowaniem.  We wrześniu czytaliśmy literaturę patriotyczną, a w październiku odbył się szkolny konkurs plastyczno – literacki  pod hasłem „Polska moja Ojczyzna”. Na początku listopada uczniowie z klas IV-VI wzięli udział w grze edukacyjnej „Droga do niepodległości”. Wybrani przedstawiciele zmagali się w czterech konkurencjach wykazując się wiedzą, zwinnością, znajomością historii i pieśni patriotycznych. Zwycięzcą została klasa VIII, tuż za nią uplasowała się klasa VII. Na wszystkich biorących udział czekały słodkie upominki.

Więcej…

 

Ślubowanie klasy pierwszej

Dnia 25.10.2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Ślubowanie Pierwszoklasisty, na która zostali zaproszeni rodzice, dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy uczniowie naszej placówki. Ślubowanie na ucznia, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, dlatego święto miało charakter podniosły, a zarazem radosny. Pierwszoklasiści przygotowali z tej okazji program artystyczny złożony z piosenek oraz recytacji. Dzieci pierwszej klasy tanecznym krokiem poloneza rozpoczęły uroczystość.

 

Poprawiony (poniedziałek, 19 listopada 2018 12:24)

Więcej…

 

XVIII DZIEŃ PAPIESKI

19.10.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole  XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Apel przygotowało szkolne koło Caritas pod kierunkiem pani Bożeny Kowalczyk.  Tegoroczny Dzień Papieski łączył się z rocznicą  wyboru na Stolicę Piotrową metropolity krakowskiego – Karola Wojtyły -  pamiętnego dnia 16 października 1978 roku. Dzień ten  przeżywaliśmy także w radosnej atmosferze związanej z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. ,,Promieniowanie ojcostwa” –  dramatu Karola Wojtyły z 1964 roku.

 

Poprawiony (wtorek, 13 listopada 2018 19:29)

Więcej…

 

Szkolne Hollywood

Szkoła to miejsce, w którym rozgrywają się różne historie, na ich podstawie można by nakręcić bardzo interesujący film. Dzień Edukacji Narodowej to doskonały preteksty, by ukazać w skrócie to, z czym zmagamy się na co dzień. I tym razem podeszliśmy do tematu bardzo humorystycznie. Artyści szkolnego Koła teatralnego podczas udziału w Radzie Uczniowskiej ocenili działalność nauczycieli i wystawili im notę punktową. Niespełnione uczniowskie postulaty odzwierciedlały marzenia naszych wychowanków o skróconych lekcjach, wydłużonych dniach wolnych i ograniczonym programie nauczania.

Poprawiony (niedziela, 28 października 2018 08:52)

Więcej…

 

Dzień Chłopaka na sportowo

Z okazji Dnia Chłopaka dla klas VI-VIII została zorganizowana wycieczka do Siedlec. Już o godzinie 9.00 odwiedziliśmy park trampolin JUMPOUT, gdzie uczniowie korzystali z różnorodnych trampolin: konwencjonalnych, przy basenie z gąbkami, sportowych, rozbiegowych itp. Popisy akrobatyczne naszych uczniów rozpoczęły się od treningu pod okiem wykwalifikowanego trenera. Następnie każdy z uczestników mógł korzystać z dowolnie wybranego przez siebie stanowiska, by sprawdzić swoje umiejętności.

Poprawiony (niedziela, 28 października 2018 08:46)

Więcej…

 

Zabawa z artystami cyrku „Luna”

W poniedziałek, 24.09.2018 r., gościliśmy w naszej szkole artystów z cyrku „Luna”. Podczas występów mogliśmy podziwiać niezwykłą zręczność i kreatywność wykonawców. Oprócz żywych zwierząt: posłusznego kota i groźnego węża zabawiał publiczność dość nietypowych rozmiarów słoń, który wykonywał nie lada akrobacje.  Wiele emocji dostarczyły nam też popisy komików, akrobatyczne wyczyny z szarfami, obręczami, linami, jazda na rowerze i ćwiczenia zręcznościowe z piłkami. Dzieci czynnie brały udział w pokazach cyrkowych i wygrywały nagrody za zręczność, siłę i pomysłowość. Było wiele śmiechu i radości wśród spragnionej wrażeń, miłej publiczności.

 

25 – jubileuszowa akcja Sprzątanie Świata

Po raz kolejny przystąpiliśmy do ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata, tym razem pod hasłem „Akcja – segregacja! 2x więcej, 2x czyściej”  i tym razem powróciliśmy z workami śmieci, które zalegały w pobliżu pasa drogowego i szkoły. W akcji wzięły udział klasy I-VI. Wszyscy uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem na rzecz ochrony środowiska i z pełną świadomością odpowiednio segregowali śmieci do poszczególnych worków. Podsumowując tegoroczną akcję, należy przyznać, że w porównaniu z poprzednimi latami stajemy się coraz bardziej odpowiedzialni za czystość i dbałość  o nasze otoczenie. Ilość śmieci zdecydowanie zmalała.

 

Narodowe Czytanie

Już po raz trzeci przystąpiliśmy do organizowanej przez Prezydenta RP Akcji Narodowe Czytanie. Celem naszych działań jest propagowanie wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej czytelnictwa poprzez wspólne przeżywanie dzieł z kanonu literatury polskiej oraz uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym niecodziennym wydarzeniu wzięli udział uczniowie nauczyciele, rodzice i mieszkańcy Gołaszyna. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych przez Panią Dyrektor i odczytania listu Prezydenta RP ze szczególnym zwróceniem uwagi na rangę i znaczenie wspólnego spotkania. Wybrani uczniowie wprowadzili uczestników wydarzenia w odpowiedni klimat, przybliżając na wstępie życiorys Stefana Żeromskiego i krótką genezę „Przedwiośnia”. Następnie chętni lektorzy odczytali przygotowane na ten cel fragmenty powieści.

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w czerwcu wynosi 52,50zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody