Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Podręczniki 2022/2023
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl


Dobrze cię widzieć

Dobrze cię widzieć” to ogólnopolska kampania społeczna – realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga” – której celem jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży. W ramach projektu w naszej szkole wszyscy uczniowie otrzymali od organizatorów kamizelki odblaskowe, została przeprowadzona wśród uczniów pogadanka oraz wyświetlony film uwrażliwiający na problem odpowiedzialnego korzystania z dróg przez dzieci.

 

Poprawiony (poniedziałek, 11 listopada 2019 17:53)

Więcej…

 

XIX Dzień Papieski

21 października 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji XIX Dnia Papieskiego pod hasłem: ,,Wstańcie, chodźmy!”. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem Pani Bożeny Kowalczyk  przypomnieli osobę wielkiego i  drogiego nam sercu Polaka Papieża Jana Pawła II.  W piękną atmosferę tego dnia wprowadziły nas pieśni papieskie  w wykonaniu  uczniów: ,, Dzielmy wiarą jak chlebem”, ,,Lolek”, ,,Fundament”, ,,Abba Ojcze”, ,,Sutanna”, ,,Barka”. Hasło Dnia Papieskiego nawiązuje do książki – Św. Jana Pawła II ,,Wstańcie, chodźmy!,” Kraków 2004r.

Więcej…

 

Bajka do zjedzenia

W dniu 30 listopada dzieci z klasy pierwszej oglądały w Łukowskim Ośrodku Kultury spektakl  teatralny „Bajka do zjedzenia”. Bilety na przedstawienie ufundował pierwszoklasistom radny pan Jarosław Skrzyszewski z okazji ślubowania na ucznia. To był bardzo udany i atrakcyjny dla dzieci prezent. „Bajka do zjedzenia” to smaczna opowieść o tym co warto jeść, a czego się wystrzegać. Pod szatą dowcipnej fabuły ukryto wiele ważnych zasad dotyczących prawidłowego żywienia.

 

Poprawiony (poniedziałek, 04 listopada 2019 20:19)

Więcej…

 

Podwójne święto

W czwartek, 17 października 2019 roku, w naszej szkole obchodziliśmy podwójne święto -Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie pierwszoklasistów. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy ósmej- Magdalena Dołęga i Mateusz Buczek, którzy przywitali wszystkich gości- nauczycieli emerytów, pana radnego Jarosława Skrzyszewskiego oraz pracowników szkoły. Złożyli pedagogom serdeczne życzenia, a Patrycja Pastor wyśpiewała nauczycielom podziękowania za ich trudną pracę. Następnie uczniowie klas starszych recytowali zabawne rymowanki dedykowane nauczycielom poszczególnych przedmiotów. Na zakończenie wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły zostali obdarowani kwiatami, a pani Dyrektor złożyła podziękowania pedagogom za ich pracę i wręczyła nagrody.

 

Poprawiony (poniedziałek, 04 listopada 2019 20:03)

Więcej…

 

To był dzień pełen wrażeń…

Dnia 3.10. 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII w ramach Dnia Chłopaka wybrali się na wycieczkę do Siedlec. Tym razem celem ich wspólnej przygody była wizyta w niedawno otwartym salonie wirtualnej rzeczywistości VR TOUCH. „To istny świat magii” – głosili uczestnicy i rzeczywiście, wirtualne doświadczenie jest czymś niepowtarzalnym, gdzie można nie tylko czynić, ale i przeżywać cuda, pokonać własne bariery i  lęki. Przeżyć przygodę, na którą w realnym świecie nie zawsze można sobie pozwolić.

 

Poprawiony (niedziela, 20 października 2019 11:17)

Więcej…

 

DZIEN CHŁOPAKA W SALI ZABAW

2 października 2019r. Grupa „ Słoneczka ” wspólnie z klasami I-II  wybrała się do sali zabaw Wystrzałowy Poligon. Celem naszej wycieczki było przede wszystkim rozwijanie motoryki dużej i małej dzieci,  kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie rówieśniczej poprzez wspólną zabawę oraz stworzenia możliwości radosnego spędzenia czasu. Dwie godziny  zabawy w sali, w której znajdowały się różnorodne przeszkody i miejsca do aktywności, minęły nam bardzo szybko.

Poprawiony (piątek, 18 października 2019 08:07)

Więcej…

 

Święto w klasie III

Wspólne świętowanie było w klasie III w poniedziałek, 30 września. Okazją był Dzień Chłopaka. Dziewczynki wyśpiewały swoim kolegom życzenia, piosenkę oraz wręczyły odznakę SUPER CHŁOPAK. Było także coś dla podniebienia, czyli ulubiona przez dzieci pizza, żelki, cukierki, napoje, ciasto, a także coś dla ducha czym było wspólne obejrzenie filmu „Epoka lodowcowa 4”. Będziemy miło wspominać ten radosny dzień.

 

Jesteśmy w teatrze…

W poniedziałek, 23 września uczniowie klas I-III pod opieką wychowawczyń udali się do I LO w Łukowie, aby tam na auli móc obejrzeć przedstawienie teatralne „Dzieci z Bullerbyn”. Wypełnioną po brzegi widzami aulę rozbawiali aktorzy Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Uczniowie  klasy III szczególnie mogli poznać bliżej bohaterów lektury, z którymi w klasie III będą spotykać się kilkakrotnie. A oto kilka spojrzeń na scenę…

 

Narodowe czytanie

Narodowe  Czytanie  to  zainicjowana  w  2012 r.  przez  Prezydenta  Rzeczypospolitej  ogólnopolska  akcja  publicznej  lektury  największych  polskich  dzieł  literackich. W  tym  roku  odbyła  się  kolejna  edycja  akcji,  której  podstawowym  celem  jest  popularyzacja  czytelnictwa,  zwrócenie  uwagi  na  bogactwo  polskiej  literatury  oraz  wzmacnianie  poczucia  tożsamości  narodowej. Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w tej akcji. Tegoroczna odbyła się pod hasłem „Nowele polskie”. Uczniowie i nauczyciele prezentowali utwór Bolesława Prusa "Katarynka".

 

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Drugiego września powitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2019/2020. Inauguracja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, następnie Pani Dyrektor, Hanna Lisiewska, wygłosiła przemowę skierowaną do uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim wytrwałej i owocnej pracy, po czym przedstawiła kadrę pedagogiczną. Tegoroczna inauguracja połączona była z akcją „Przerwany Marsz…”, której inicjatorem była Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy ministrze edukacji narodowej. Stąd wizyta jednego z najstarszych mieszkańców wsi Gołaszyn, byłego pracownika naszej szkoły, który opowiedział o trudnej sytuacji sprzed 80 lat, kiedy to wszystkich Polaków zaskoczyła wojna. Była to niezwykle interesująca lekcja historii, która poruszyła serca niejednego ucznia, za co serdecznie dziękujemy.

 

Viva Espana

Uczniowie z Zespołu Szkół w Gołaszynie  wypoczywali w wakacje w Hiszpanii na Costa Brava. Po drodze do Lloret de Mar zwiedzili Paryż, korzystali z atrakcji w Disneylandzie, a na miejscu zwiedzili piękną Barcelonę oraz popłynęli na rejs do miasteczka Tossa. W drodze powrotnej natomiast zwiedzili Monte Carlo i Monaco oraz korzystali z parku rozrywki Gardaland nad jeziorem Garda we Włoszech.

 

Festyn Rodzinny z Geologią

Animacje z dinozaurem, ekspozycje skamieniałości, występy dzieci i młodzieży szkolnej, warsztaty artystyczne, czy koło fortuny z licznymi nagrodami to tylko niektóre z propozycji oferowanych podczas Festynu Rodzinnego z Geologią. Odbył się on w niedzielne popołudnie 9 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Gołaszynie. Wydarzenie poprzedziła plenerowa msza św., w której uczestniczyli mieszkańcy oraz osoby przybyłe na Festyn. Każdy kto zdecydował się przyjechać tego dnia na Festyn, znalazł dla siebie atrakcyjne propozycje. Najmłodsi z wielką pasją wykonywali z gliny miseczki, amonity oraz różne postaci ludzi i zwierząt, drewnianee wykonywali amonity oraz chętnie fotografowali się z przechadzającym się po placu szkolnym dinozaurem.

 

Więcej…

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w marcu wynosi 115zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody