Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Podręczniki 2022/2023
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl


Drogi ósmoklasisto zapraszamy na wirtualny spacer po ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie

Szanowni Państwo,

w rozbudowanym i zmodernizowanym budynku ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie na tegorocznych absolwentów szkół podstawowych czekają nowoczesne pracownie i nowe kierunki kształcenia. Zapraszamy na wirtualną wizytę w naszej szkole http://zs1.lukow.pl/index.php/oferta

Pozdrawiamy serdecznie.

ZS nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Łukowie

Poprawiony (piątek, 08 maja 2020 15:02)

 

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

informuję, że do 24 maja br. została przedłużona przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty. Regulacje w tym zakresie zostały ujęte w nowelizacji rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej. Dodatkowo opublikowano harmonogram egzaminów. Egzamin ósmoklasisty zostanie przeprowadzony od 16 do 18 czerwca br. Zachęcam również do śledzenia informacji publikowanych na  stronie internetowej www.gov.pl/edukacja.

 

Z poważaniem Hanna Lisiewska – dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie

Poprawiony (sobota, 25 kwietnia 2020 18:09)

 

Harmonogram egzaminów i rekrutacji.

W związku z przedłużeniem kształcenia na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, a także przesunięciu terminu egzaminów – zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. harmonogramu egzaminów, rekrutacji, zadań dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz zespołów egzaminacyjnych. 10 kwietnia Minister Edukacji Narodowej podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

https://www.gov.pl/web/edukacja/harmonogram-egzaminow-i-rekrutacji--nowe-rozwiazania

Poprawiony (poniedziałek, 20 kwietnia 2020 12:01)

 

List MEN dotyczący przerwy świątecznej

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że od 9 do 14 kwietnia br. w szkołach będzie trwać wiosenna przerwa świąteczna. W czwartek, 9 kwietnia i piątek, 10 kwietnia br. szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość, ani zajęć opiekuńczych (świetlicowych) dla uczniów.

Natomiast przedszkola, jako placówki nieferyjne, do 10 kwietnia br. prowadzą swoją działalność z dziećmi zgodnie z przepisami prawa o czasowym ograniczeniu funkcjonowania jednostek systemu oświaty.

Poprawiony (poniedziałek, 06 kwietnia 2020 08:10)

Więcej…

 

ZASADY ZDALNEGO NAUCZANIA OBOWIĄZUJĄCE OD 25 MARCA 2020 r. DO ODWOŁANIA W ZESPOLE SZKÓŁ W GOŁASZYNIE

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie
W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania placówek oświatowych realizacja zajęć odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Zmiana techniki uczenia się i nauczania nie zwalnia ucznia z obowiązku nauki, określonego w art. 35 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe.
Uczeń ma obowiązek wykonywania zadań zleconych przez nauczyciela. Praca ucznia może być oceniana.

 

Poprawiony (piątek, 17 kwietnia 2020 10:33)

Więcej…

 

Próbny egzamin ósmoklasisty

W dniach 30.03 - 01.04.2020 przeprowadzony zostanie próbny egzamin ósmoklasisty.

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

  • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;
  • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;
  • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Ósmoklasiści dostaną od nauczycieli poszczególnych przedmiotów więcej informacji. Można je również zobaczyć w tym miejscu:

https://www.gov.pl/web/edukacja/probny-egzamin-osmoklasisty

Życzymy wszystkim powodzenia.

Poprawiony (piątek, 27 marca 2020 11:52)

 

Spotkanie z policjantem w Szkole Podstawowej w Gołaszynie

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci 27 lutego br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Gołaszynie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszami policji p. Eweliną Izdebską, pracującą na co dzień w Wydziale ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz z dzielnicowym p. Krzysztofem Wołoszką. Podczas spotkania z funkcjonariuszami policji uczniowie dowiedzieli się jak unikać zagrożeń związanych z wiekiem dorastania, co to są czyny karalne, jakie są obowiązki świadka czynów zabronionych oraz jak dbać o własne bezpieczeństwo. Omawiane były również następujące zagadnienia: kiedy odpowiadamy za swoje postępowanie, przejawy oraz przykłady demoralizacji, czyny karalne, korzystanie z internetu i portali społecznościowych, użytkowanie telefonów komórkowych, zamieszczanie informacji i pobieranie plików z internetu. Ponadto uczniowie zostali uświadomieni o tym, że od 13 roku życia odpowiadają za swoje czyny i ponoszą ich konsekwencje.

Więcej…

 

Choinka

W czwartek, 6 lutego 2020 roku, w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie szkoły, rodzice i nauczyciele. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i kolorowo. Były: wróżki, księżniczki, czarownice, królewny, motyle i wiele innych baśniowych postaci. Atrakcją karnawałowej zabawy stały się liczne konkursy. Było dużo śmiechu, pozytywnych emocji i zabawy. Dzieci i młodzież chętnie tańczyli. Były korowody, tańce w kółeczkach i w parach. Dziewczyny z klasy VII zaprezentowały i poprowadziły taniec belgijski. Gwoździem programu zabawy choinkowej był wybór królowej i króla balu. Zabawa choinkowa rozpoczęła się o godzinie 16.00, trwała do godziny 20.00. Wszystkim dopisywały dobre humory i świetnie się bawili. Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie pysznego poczęstunku dla dzieci.  Tegoroczna zabawa choinkowa na pewno zostanie mile zapamiętana.

 

Święto mojej Babci i Dziadka

W kalendarzu naszych imprez szkolnych nie mogło zabraknąć wyjątkowego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. 5 lutego 2020 r., każdy uczeń mógł powitać swoją babcię i dziadka w progach naszej szkoły. Szanowni Goście podziwiali występy swoich wnuków, jak też innych uczniów szkoły, którzy śpiewem, tańcem i piosenką zabawiali publiczność. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku, który zwyczajem lat ubiegłych przygotowali dla swoich rodziców ich dzieci, będący rodzicami naszych uczniów. Tak więc uroczystość ogarnęła swym zasięgiem trzy pokolenia. A oto kilka pamiątkowych ujęć fotograficznych…

 

Jasełka 2019

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi. To czas, który łączy rodziny, zapomina się  o sporach i waśniach.  Aby podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się świąt, uczniowie klasy III  wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Na widowni zasiedli starsi i młodsi koledzy aktorów, nauczyciele, zaproszeni nauczyciele emeryci oraz rodzice uczniów klasy III. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii, mali aktorzy przedstawiając sceny narodzin Chrystusa, ukazali całą prawdę o Bożym Narodzeniu. Jasełka miały charakter tradycyjny. Miały również piękne przesłanie na nadchodzący czas. Uczniowie ze sceny mówili o dobroci, życzliwości w stosunku do drugiej osoby. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. A oto kilka zdjęć z przedstawienia.

 

Jubileusz 100-lecia Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Gołaszynie

Uroczyste obchody odbyły się w sobotę, 7.12.2019 r.  Już przed godziną 11.00 w murach dostojnej Jubilatki pojawili się znamienici goście m.in. pan Sławomir Skwarek, poseł na sejm RP, pani Małgorzata Bogusz reprezentująca Wojewodę Lubelskiego, pan Ryszard Szczygieł radny Sejmiku Lubelskiego, pan Eugeniusz Pelak wicekurator lubelski oraz przedstawiciele lokalnych władz, pan Mariusz Osiak, wójt gminy Łuków, pan Janusz Kozioł wicestarosta powiatu łukowskiego, pan Adam Sosnowski prezes okręgu lubelskiego ZNP, przedstawiciele Gminnego Zespołu Oświatowego, Dyrektorzy szkół, przyjaciele naszej szkoły, uczniowie, rodzice i społeczność  lokalna.

Więcej…

 

Pamiętamy o tych, którzy walczyli o Polskę.

Jak co roku przed 1 listopada uczniowie klasy I z wychowawczynią Lidią Turską odwiedzili miejsce pamięci narodowej w lesie Kryńszczak. W czasie II wojny światowej lasy łukowskie były schronieniem, ale też miejscem walk partyzantów Armii Krajowej. W tragicznej walce 20 lipca 1944 roku za Gołaszynem, między Gręzówką a gajówką „Kryńszczak” poległo 25 partyzantów. Na pamiątkę tych wydarzeń na skraju lasu, przy szosie Łuków – Siedlce, ustawiono dwa kamienne obeliski. Uczniowie oczyścili teren wokół pomników z liści i zapalili znicze. Minutą ciszy uczcili pamięć poległych partyzantów. W ten sposób dzieci poznają historię swojego regionu oraz uczą się patriotyzmu.

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w marcu wynosi 115zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody