Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Dla nauczycieli
Podręczniki 2022/2023
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Nina Zacharska
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Drugiego września powitaliśmy uroczyście nowy rok szkolny 2019/2020. Inauguracja rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, następnie Pani Dyrektor, Hanna Lisiewska, wygłosiła przemowę skierowaną do uczniów, rodziców i nauczycieli, życząc wszystkim wytrwałej i owocnej pracy, po czym przedstawiła kadrę pedagogiczną. Tegoroczna inauguracja połączona była z akcją „Przerwany Marsz…”, której inicjatorem była Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczpospolitej Polskiej przy ministrze edukacji narodowej. Stąd wizyta jednego z najstarszych mieszkańców wsi Gołaszyn, byłego pracownika naszej szkoły, który opowiedział o trudnej sytuacji sprzed 80 lat, kiedy to wszystkich Polaków zaskoczyła wojna. Była to niezwykle interesująca lekcja historii, która poruszyła serca niejednego ucznia, za co serdecznie dziękujemy.

 

Viva Espana

Uczniowie z Zespołu Szkół w Gołaszynie  wypoczywali w wakacje w Hiszpanii na Costa Brava. Po drodze do Lloret de Mar zwiedzili Paryż, korzystali z atrakcji w Disneylandzie, a na miejscu zwiedzili piękną Barcelonę oraz popłynęli na rejs do miasteczka Tossa. W drodze powrotnej natomiast zwiedzili Monte Carlo i Monaco oraz korzystali z parku rozrywki Gardaland nad jeziorem Garda we Włoszech.

 

Festyn Rodzinny z Geologią

Animacje z dinozaurem, ekspozycje skamieniałości, występy dzieci i młodzieży szkolnej, warsztaty artystyczne, czy koło fortuny z licznymi nagrodami to tylko niektóre z propozycji oferowanych podczas Festynu Rodzinnego z Geologią. Odbył się on w niedzielne popołudnie 9 czerwca na terenie Zespołu Szkół w Gołaszynie. Wydarzenie poprzedziła plenerowa msza św., w której uczestniczyli mieszkańcy oraz osoby przybyłe na Festyn. Każdy kto zdecydował się przyjechać tego dnia na Festyn, znalazł dla siebie atrakcyjne propozycje. Najmłodsi z wielką pasją wykonywali z gliny miseczki, amonity oraz różne postaci ludzi i zwierząt, drewnianee wykonywali amonity oraz chętnie fotografowali się z przechadzającym się po placu szkolnym dinozaurem.

 

Więcej…

 

Zwiedzamy Warszawę…

Dnia 17 czerwca 2019 roku, tuż przed zakończeniem kolejnego roku edukacji uczniowie klas I-III, pod opieką swoich wychowawczyń zwiedzali stolicę. Pogoda była wspaniała, uśmiechy dopisywały, radości było mnóstwo. Dzieci mogły podziwiać szczególne miejsca w stolicy takie jak Zamek Królewski, nowoczesny Stadion Narodowy, panoramę miasta z XXX piętra PKiN oraz samoloty różnych linii lotniczych w czasie ich startów i lądowań na Lotnisku im. Chopina w Warszawie. A oto kilka pamiątkowych zdjęć…

 

SZKOLNY TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA 3 – 7 czerwca 2019 r.

Głównym celem realizacji programu był wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców, ochrona przed zagrożeniami. Staraliśmy się, aby nasi uczniowie nabyli wiedzę o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz nauczyli się umiejętności niezbędnych dla kształtowania właściwych postaw i zachowań.

 

 

Poprawiony (poniedziałek, 10 czerwca 2019 18:35)

Więcej…

 

Sprawozdanie z apelu informacyjnego dla społeczności szkolnej

16.05.2019 r. w ramach działań profilaktycznych oraz w trosce o bezpieczeństwo uczniów w szkole, został zorganizowany apel, na którym zostały przypomniane procedury bezpieczeństwa uczniów, procedury zachowania w sytuacjach kryzysowych oraz poruszony został  temat bezpiecznego zachowania się w szkole. Pani pedagog przypomniała obowiązujące w naszej szkole procedury a następnie zapoznała z nowymi. Dotyczą one zachowania uczniów wobec pojawienia się obcej osoby w szkole, pojawienia się ostrego narzędzia oraz schematu zachowania wobec ataku terrorystycznego.

Poprawiony (poniedziałek, 10 czerwca 2019 10:05)

Więcej…

 

Sukcesy naszych wychowanków

Dnia 6.06.2019 r. w Nadleśnictwie Puławy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Ligi Ochrony Przyrody pod tytułem ,,Mój las". Dwoje uczniów z  Zespołu Szkół w Gołaszynie otrzymało wyróżnienie w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Zuzanna Góral w kategorii klas 1-3 i Jakub Borkowski w kategorii klas 4-6. Gratulujemy sukcesu, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w  konkursach. Nasi wychowankowie oprócz nagród książkowych i dyplomów wzięli udział w leśnej ścieżce edukacyjnej,  w licznych konkursach i zabawach, a także ognisku i poczęstunku.

 

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…

Pełni radości i wiosennego optymizmu przystąpiliśmy do tegorocznych obchodów Dnia Wiosny. Jak co roku i tym razem nie zabrakło tańca i śpiewów, które każda klasa przygotowała specjalnie na ten cel. Nowatorskim pomysłem był konkurs na najciekawsze przebranie o tematyce przyrodniczej. Można było podziwiać przeróżne postacie zwierzęce, piękne rośliny a także naszą wspaniałą Ziemię wraz z jej nieodłącznymi elementami. Z uwagi, że 22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody uczestnicy unijnego projektu zatytułowanego „Nasza fauna i flora” przygotowali i wystawili przedstawienie o tematyce ekologicznej poświęcone właśnie ratowaniu wody.

 

Pejzaże Muzyki Polskiej w 100 Rocznicę Niepodległości

Pod takim hasłem gościnnie wystąpił dla nas znany już nam zespół Limbos. I tym razem mogliśmy posłuchać i pobawić się przy dźwiękach instrumentów strunowych, perkusyjnych i elektrofonów elektronicznych. Podczas tegorocznego koncertu dominowały jednak polskie pieśni patriotyczne – „Warszawianka”, „Mazurek F-dur” Fryderyka Chopina, „Polonez” z filmu pt. „Pan Tadeusz”, „Już nie zapomnisz mnie” z filmu pt. ,,Zapomniana melodia”, „Czarne chmury” – muzyka filmowa oraz tradycyjne melodie z repertuaru zespołów pieśni i tańca ,,Mazowsze” i ,,Śląsk”.

Poprawiony (wtorek, 07 maja 2019 13:29)

Więcej…

 

O bohaterkach marcowego święta

W dniu 8 marca, jak co roku, uroczyście obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kobiet. Już od rana w każdej klasie chłopcy przygotowali dla swoich koleżanek atrakcyjne niespodzianki, a Koło teatralne wystawiło zabawną inscenizację poświęconą właśnie płci żeńskiej. Po południu dołączyła do nas społeczność lokalna i zaproszeni goście. Oficjalne obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą odprawioną w intencji Kobiet, na zakończenie wszyscy uczestnicy integrowali się przy słodkim poczęstunku.  Dziewczęta i panie zostały obdarowane symbolicznym kwiatkiem i szczerym uśmiechem. Szkolne koło teatralne, i tym razem, wykazało się dużym profesjonalizmem i przygotowało humorystyczną inscenizację, która wprowadziła uczestników w dobry nastrój. Dużym zaskoczeniem i miłą niespodzianką okazały się wręczone paniom jabłuszka będące symbolem rajskiego ogrodu, które stanowiły jeden z elementów przedstawienia. To było bardzo przyjemne popołudnie, toteż serdecznie dziękujemy wszystkim Panom za pamięć i szacunek.

 

Zabawa choinkowa

W czwartek, 31 stycznia 2019 roku, w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Uczestniczyli w niej wszyscy uczniowie szkoły, przedszkolaki, rodzice i nauczyciele. Wszystkie dzieci wyglądały pięknie i kolorowo. Były: wróżki, księżniczki, czarownice, królewny, motyle i wiele innych baśniowych postaci. Atrakcją karnawałowej zabawy stały się liczne konkursy. Było dużo śmiechu, pozytywnych emocji i zabawy. Dzieci i młodzież chętnie tańczyli. Były korowody, tańce w kółeczkach i w parach. Uczniowie klasy III popisowo wykonali układ taneczny „Czekolada”.

Więcej…

 

Świętujemy Dzień Babci i Dziadka

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka 23.01.2019 r. gościliśmy w naszej szkole te ważne osoby w życiu każdego dziecka. Uczniowie wcielili się w role aktorów, piosenkarzy i tancerzy. Na początku goście obejrzeli przygotowane przez dzieci z klasy III ,,Jasełka”. Następnie każda klasa zaprezentowała specjalnie przygotowany dla swoich dziadków program artystyczny nawiązujący do tego święta. Dzieci złożyły wszystkim Babciom i Dziadkom najgorętsze życzenia oraz własnoręcznie zrobione kalendarze. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w czerwcu wynosi 52,50zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody