Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Podręczniki 2023/2024
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

golaszyn@gzolukow.pl

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka

Grzegorz Lubeńczuk
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl


Dzień Babci i Dziadka na wesoło.

8 lutego 2023 roku obchodziliśmy w naszej szkole święto naszych Babć i Dziadków. Przedszkolaki i uczniowie najmłodszych klas, mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalno-aktorskie przed swoimi dziadkami.

#LaboratoriaPrzyszłości#SonyDSCHX60

Poprawiony (poniedziałek, 12 czerwca 2023 11:17)

 

Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2023 roku ulicami Łukowa przeszedł Orszak Trzech Króli, w którym udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Gołaszynie wraz z rodzicami. Podczas orszaku panowała wesoła atmosfera, śpiewane były kolędy i pastorałki, a każdy uczestnik otrzymał koronę, śpiewnik i coś słodkiego. Jest nam niezmiernie miło, że nasi uczniowie tak licznie przybyli na orszak.

 

Sukces Agnieszki !!!

Agnieszka Milewska, uczennica klasy III naszej szkoły została nagrodzona w konkursie plastycznym organizowanym przez Wydział Prewencji KPP w Łukowie. Konkurs pod hasłem „ Jestem bezpieczny, bo słucham Komisarza Misia” przeznaczony był dla dzieci klas I—III szkół podstawowych Gminy Łuków. Serdecznie gratulujemy Agnieszce i życzymy dalszych sukcesów!

 

Szkoła dla Wojtka

19666,74 PLN - dotychczas taką kwotą zasililiśmy zbiórkę na leczenie naszego ucznia i kolegi Wojtusia Jonczyka. Są to wpłaty dokonane za pośrednictwem https://www.siepomaga.pl/wojtus-jonczyk. Pieniądze pochodzą z zysków z koncertu charytatywnego, ze zbiórki prowadzonej przez Samorząd Uczniowski oraz z charytatywnego występu iluzjonisty jaki miał miejsce w naszej Szkole: https://www.siepomaga.pl/wplata/zJS2n49R https://www.siepomaga.pl/wplata/66SkRPr6 https://www.siepomaga.pl/wplata/rLSbL47r Wszystkim darczyńcom serdecznie DZIĘKUJEMY. Nasza szkolna społeczność nie poprzestaje na tych akcjach. Działamy dalej Trwa konkurs na stroik i ozdobę świąteczną, które wkrótce będzie można wylicytować na stronie Wojtek - Nasz Mały Wielki Wojownik. Już 20 grudnia o godz. 17.00 zapraszamy do naszej szkoły na Charytatywny Koncert Świąteczny, a w nim jasełka, wspólne kolędowanie oraz kiermasz ciast. W niedzielę 18 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy w Łukowie trafią stroiki wykonane wspólnie przez klasowych kolegów i koleżanki Wojtka oraz ich rodziców Dochód z powyższych akcji również trafi na https://www.siepomaga.pl/wojtus-jonczyk Otwórzmy nasze serca

 

Uczniowie naszej szkoły promują czytelnictwo.

Z  tej okazji szkolne koło teatralne wystawiło przedstawienie pt. „Stan chorobowy”. Na scenie pojawiły się bajkowe postacie: Pinokio, Czerwony Kapturek, Wilk, Kopciuszek, Krasnoludki, Królewna Śnieżka, Królowa Śniegu. W role te wcielili się uczniowie kl. IV i V. Skrzywdzonych bohaterów uleczył doktor Paj-Chi-Wo, który odkrył , że chorobę wywołał wirus NCT, czyli nieczytelnictwo. Skruszone dzieci złożyły przysięgę, że zaczną więcej czasu spędzać w bibliotece. Zwieńczeniem tej akcji było rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego na rymowankę zachęcającą do spędzania czasu z książką. Na zwycięzców czekały nagrody książkowe.

 

Występ iluzjonisty

18 listopada 2022 roku odwiedził nas wyjątkowy gość - Pan Mateusz Zalewski (iluzjonista), który wprowadził nas w świat magii i czarów. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów został przekazany dla naszego Małego – Wielkiego Wojownika WOJTUSIA JONCZYKA.

Poprawiony (poniedziałek, 05 grudnia 2022 21:13)

 

Konkurs czytelniczy

 

Poprawiony (środa, 14 grudnia 2022 21:22)

 

Wycieczka do Londynu

W dniach 17-22.10.2022 odbyła się wycieczka- warsztaty językowe do Londynu, w której wzięli udział uczniowie klasy ósmej. Grupa autokarem przez Eurotunel przedostała się na drugą stronę Kanału La Manche, aby zobaczyć stolicę Wielkiej Brytanii. W Londynie uczniowie odwiedzili między innymi trzy z dziesięciu najlepszych muzeów i galerii na świecie: Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki. W programie nie zabrakło również rejsu statkiem po Tamizie oraz Tower of London, St. Paul's Cathedral, Millennium Bridge, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar. Ponadto, łącząc przyjemne z pożytecznym dzieci ćwiczyły swoje umiejętności językowe u rodzin, u których były zakwaterowane oraz w codziennych sytuacjach, takich jak zamawianie jedzenia czy pytanie o informacje. Nie ominęły ich również standardowe atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii takie jak Pałac Buckinghamn, London Eye, Big Ben czy twierdza Tower.

Red. Paulina Radzikowska

 

Wycieczka do Gniezna i Poznania.

W dniach 26 - 28 października odbyła się wycieczka szkolna o charakterze edukacyjnym. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Gniezno, kolebkę naszej państwowości. W Katedrze Gnieźnieńskiej mogliśmy naocznie podziwiać XIV-  wieczną sztukę gotycką. Duże wrażenie zrobiły na nas słynne drzwi gnieźnieńskie opowiadające żywot św. Wojciecha. W Muzeum Początków Państwa Polskiego pani przewodnik żywo opowiadała o historii naszego kraju.  To tu można było zobaczyć odrestaurowane średniowieczne księgi, narzędzia, którymi posługiwali się nasi przodkowie czy insygnia władzy.

Poprawiony (poniedziałek, 07 listopada 2022 18:36)

Więcej…

 

Pamiętamy o poległych...

Na kilka dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni udali się do lasu Kryńszczak, aby wzorem lat ubiegłych uporządkować teren wokół pomników poległych w czasie wojny partyzantów. Uczniowie oczyścili także pomniki i zapalili biało - czerwone znicze. Odczytano umieszczone hasło " Oddali życie, byś mógł wolny godnie żyć" oraz nazwiska i pseudonimy poległych. Uczczono pamięć poległych godną postawą.

Red. Jolanta Bonikowska

 

Dla każdego coś smacznego…

Na zakończenie bloku tematycznego „Od ziarenka do bochenka” uczniowie wykonali kanapki dekoracyjne. Wykorzystano produkty, które każdy lubi najbardziej. Kanapki wyglądały prześlicznie, również smakowały wybornie…. A na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć efekty naszych działań.

Red. Jolanta Bonikowska

 

„BLASK PRAWDY”

19 października odbyła się uroczysta akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „BLASK PRAWDY”. W akademii wzięli udział uczniowie ze Szkolnego Koła „Caritas” pod kierunkiem Bożeny Kowalczyk. Nie zabrakło wspólnego śpiewu piosenek papieskich, m.in. „ Lolek”, „Barka” i „Kochamy Cię Janie Pawle II”, a na koniec solo zaśpiewała piosenkę pt. ,, Fundament” uczennica kl. 6 Paulina Pastor, która zachwyciła swym talentem wokalnym.

Red. Marta Bąk i Bożena Kowalczyk

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 75zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody