Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Podręczniki 2023/2024
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka

Grzegorz Lubeńczuk
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

Wycieczka do Londynu

W dniach 17-22.10.2022 odbyła się wycieczka- warsztaty językowe do Londynu, w której wzięli udział uczniowie klasy ósmej. Grupa autokarem przez Eurotunel przedostała się na drugą stronę Kanału La Manche, aby zobaczyć stolicę Wielkiej Brytanii. W Londynie uczniowie odwiedzili między innymi trzy z dziesięciu najlepszych muzeów i galerii na świecie: Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Nauki. W programie nie zabrakło również rejsu statkiem po Tamizie oraz Tower of London, St. Paul's Cathedral, Millennium Bridge, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar. Ponadto, łącząc przyjemne z pożytecznym dzieci ćwiczyły swoje umiejętności językowe u rodzin, u których były zakwaterowane oraz w codziennych sytuacjach, takich jak zamawianie jedzenia czy pytanie o informacje. Nie ominęły ich również standardowe atrakcje stolicy Wielkiej Brytanii takie jak Pałac Buckinghamn, London Eye, Big Ben czy twierdza Tower.

Red. Paulina Radzikowska

 

Wycieczka do Gniezna i Poznania.

W dniach 26 - 28 października odbyła się wycieczka szkolna o charakterze edukacyjnym. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Gniezno, kolebkę naszej państwowości. W Katedrze Gnieźnieńskiej mogliśmy naocznie podziwiać XIV-  wieczną sztukę gotycką. Duże wrażenie zrobiły na nas słynne drzwi gnieźnieńskie opowiadające żywot św. Wojciecha. W Muzeum Początków Państwa Polskiego pani przewodnik żywo opowiadała o historii naszego kraju.  To tu można było zobaczyć odrestaurowane średniowieczne księgi, narzędzia, którymi posługiwali się nasi przodkowie czy insygnia władzy.

Poprawiony (poniedziałek, 07 listopada 2022 18:36)

Więcej…

 

Pamiętamy o poległych...

Na kilka dni przed Uroczystością Wszystkich Świętych uczniowie klasy trzeciej pod opieką wychowawczyni udali się do lasu Kryńszczak, aby wzorem lat ubiegłych uporządkować teren wokół pomników poległych w czasie wojny partyzantów. Uczniowie oczyścili także pomniki i zapalili biało - czerwone znicze. Odczytano umieszczone hasło " Oddali życie, byś mógł wolny godnie żyć" oraz nazwiska i pseudonimy poległych. Uczczono pamięć poległych godną postawą.

Red. Jolanta Bonikowska

 

Dla każdego coś smacznego…

Na zakończenie bloku tematycznego „Od ziarenka do bochenka” uczniowie wykonali kanapki dekoracyjne. Wykorzystano produkty, które każdy lubi najbardziej. Kanapki wyglądały prześlicznie, również smakowały wybornie…. A na załączonych zdjęciach możemy zobaczyć efekty naszych działań.

Red. Jolanta Bonikowska

 

„BLASK PRAWDY”

19 października odbyła się uroczysta akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego pod hasłem „BLASK PRAWDY”. W akademii wzięli udział uczniowie ze Szkolnego Koła „Caritas” pod kierunkiem Bożeny Kowalczyk. Nie zabrakło wspólnego śpiewu piosenek papieskich, m.in. „ Lolek”, „Barka” i „Kochamy Cię Janie Pawle II”, a na koniec solo zaśpiewała piosenkę pt. ,, Fundament” uczennica kl. 6 Paulina Pastor, która zachwyciła swym talentem wokalnym.

Red. Marta Bąk i Bożena Kowalczyk

 

Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej

W czwartek 13 października 2022 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na Uczniów Klasy Pierwszej. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Zapewniali także, że znają szkolną rzeczywistość i są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania. To był egzamin, który zdali na szóstkę.  Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Hanna Lisiewska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Zespołu Szkół w Gołaszynie.

Red. Marta Bąk

 

Nasz Mały Wielki Wojownik Wojtek

„Nasz Mały Wielki Wojownik Wojtek” - pod takim hasłem w naszej szkole 12 października zagraliśmy dla naszego ucznia Wojtusia, który potrzebuje pieniążków na leczenie. Po raz kolejny mieszkańcy Gołaszyna i okolic pokazali, że siła w grupie. Bo kto jak nie My? Z całego serca dziękujemy darczyńcom za wsparcie i ofiarność.  Serdeczne podziękowania dla Rodziców i uczniów z naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionej szkoły z Ról, dziękujemy także Komendzie Powiatowej Policji, którzy wsparli całym sercem akcję, strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej, chłopakom z Małej Orkiestry Dni Naszych, a także Orkiestrze Dętej Towarzystwa Muzycznego im. Antoniego Próchniewicza z Łukowa, KPP w Łukowie oraz wszystkim, którzy zechcieli nam umilić dzisiejsze popołudnie i zagrać charytatywnie dla Wojtka. Mamy przygotowały pyszne ciasta, nauczyciele aukcję i loterię fantową, a uczniowie pięknie zatańczyli i  wystąpili przed publicznością.

Red. Marta Bąk

 

Akcja „Sprzątanie Świata”

Oficjalne hasło 29. edycji sprzątania świata brzmi „Wszystkie śmieci są nasze”. Ta myśl ma dotrzeć przede wszystkim do tych, którzy śmiecą. W końcu nie chodzi o to, aby cały czas sprzątać, ale o to, aby przestać śmiecić.

Red. P. Radzikowska

 

Wideokonferencja dla rodziców

W dniu 14 września 2022 r. o godz. 16.30 Lubelski Kurator Oświaty  zaprasza rodziców szkół województwa lubelskiego  do udziału w wideokonferencji .  Spotkanie na temat profilaktyki chorób zakaźnych poprowadzi Pan płk dr n. biol. Aleksander Michalski Komendant 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie.

Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie zachęca wszystkich rodziców do udziału w konferencji.

Link do wideokonferencji dla rodziców:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_NTA0OWU0MGUtOWFlZS00ZDNiLTlmMTQtODYzYzFkOTcyYjU0%40thread.v2/0?context=%7B%22Tid%22%3A%22e006472f-3211-4ea2-a7c6-ebaa0cb3af78%22%2C%22Oid%22%3A%226a1b2b3d-b231-4191-be07-b53d2de349cb%22%2C%22IsBroadcastMeeting%22%3Atrue%2C%22role%22%3A%22a%22%7D&btype=a&role=a

 

Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego

Wytyczne zachowania bezpieczeństwa zdrowotnego MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

L I N K

Poprawiony (środa, 07 września 2022 18:17)

 

Narodowe Czytanie 2022

W poniedziałek, 5 września br. w Zespole Szkół w Gołaszynie odbyło się Narodowe Czytanie 2022. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas VIII i V. Tym razem tematem – w Roku Romantyzmu i z okazji 200 rocznicy publikacji - były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Młodsi uczniowie popisali się w recytacji utworu „Pani Twardowska” , natomiast starsi przedstawili scenę z ballady, pt.  „Świtezianka”. Narodowe Czytanie od lat wpisało się w kalendarz uroczystości szkolnych.

Red.  Marta Bąk

 

Pierwszy dzwonek

Jak co roku, na początku września, zabrzmiał pierwszy dzwonek, zwiastujący zakończenie wakacyjnego czasu beztroski. Przed nami kolejny rok szkolny wypełniony nauką, ale również zabawą, spotkaniami z kolegami, nauczycielami i pełen nowych wyzwań i wrażeń. 1 września na sali gimnastycznej spotkali się uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i troskliwymi rodzicami. Dla pierwszoklasistów dzwonek zabrzmiał po raz pierwszy i odtąd to on, przez wiele lat, będzie wyznaczał ich rytm życia. W tak doniosłej chwili nie mogło zabraknąć Hymnu Mazurka Dąbrowskiego. Pani dyrektor Hanna Lisiewska powitała zebranych i zapewniła, że zrobimy wszystko, aby uczniowie czuli się dobrze i bezpiecznie w naszej szkole. Po uroczystości uczniowie spotkali się w salach ze swoimi wychowawcami i kolegami.

Red: Marta Bąk

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w listopadzie wynosi 100zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody