IV Gminny Festiwal Piosenki Niepodległościowej
11 listopada 2017 r. w kościele parafialnym w Zarzeczu Łukowskim odbył się IV Gminny Festiwal Piosenki Niepodległościowej z udziałem uczniów naszej szkoły. Piosenkę pt. „Przybyli ułani pod okienko” wykonali uczniowie klasy czwartej w składzie: Anielka Krasuska, Patrycja Pastor, Natalia Ochmańska, Zuzanna Śmietanka, Szymon Celiński i Wojciech Karwowski. Podczas festiwalu zaprezentowali się również recytatorzy. Mateusz Buczek deklamował wiersz Edwarda Słońskiego „Ta, co nie zginęła”. Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny. Podczas obchodów Dnia Niepodległości obecne były władze samorządowe, powiatowe oraz poseł na sejm RP. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
XVII DZIEŃ PAPIESKI
Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (czyli: na początku nowego tysiąclecia) - dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II 6 stycznia 2001 roku. Dzisiaj, po 16 latach, te słowa nie straciły nic ze swej aktualności. Wydaje się nawet, że stają się aktualnym przynagleniem. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i wizyta Papieża Franciszka bez wątpienia stanowiły ubogacenie duchowe w życiu Kościoła.
Pasowanie na ucznia
Poniedziałek, 30 października 2017 roku był w naszej szkole szczególnie uroczystym dniem. Tego dnia odbyło się Ślubowanie i Pasowanie na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Gołaszynie. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.
Poprawiony (czwartek, 09 listopada 2017 09:56)
Wycieczka do Siedlec grupy przedszkolnej 5-6 – Latków
4 października 2017r. dzieci naszej placówki razem z grupą przedszkolną z Zespołu Szkół w Rolach były na wycieczce w Siedlcach z okazji Dnia Chłopaka. Opiekę nad grupą sprawowały wychowawczynie: Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska. Program wycieczki był ciekawy i dostosowany do wieku dzieci. Przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny ,,Duszek Śmieciuszek”. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w teatrze. Spektakl przypomniał naszym podopiecznym o segregacji śmieci i dbaniu o czystość wokół nas.
Tym, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy…
Pod takim hasłem obchodziliśmy 16 października Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor zaproszonych gości, rodziców i całą społeczność szkolną. Następnie głos zabrali młodzi artyści – członkowie Koła teatralnego, którzy przygotowali część artystyczną. Tym razem śpiewająco opowiadali nam o swoich wrażeniach na temat nauczycieli i przedmiotów nauczanych w szkole.
Sprzątanie świata
15 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Sprzątanie Świata". Każde dziecko otrzymało niezbędne narzędzia pracy (rękawiczki i worki). Pod nadzorem wychowawców wyruszyliśmy w teren. Maluchy uprzątnęły teren wokół szkoły, natomiast starsze dzieci sprzątały pobocza drogi. Uczniowie zebrali dużą ilość śmieci, które zostały przygotowane do wywiezienia.
Całe życie jest szkołą…
Pod takim hasłem 4 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/2018. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie Dyrektor, Pani Hanna Lisiewska, odczytała list Pani Minister Edukacji Narodowej, Anny Zalewskiej, skierowany do Dyrektorów Szkół, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów, w którym zostały wyrażone słowa podziękowania dla środowiska nauczycielskiego za sprawne wdrażanie reformy edukacji i życzenia dla uczniów i rodziców, by nowy rok szkolny obfitował w pasma licznych sukcesów. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali uczniowie prezentacji kadry pedagogicznej, która znacznie się powiększyła z uwagi na przekształcanie szkół w 8-letnie szkoły podstawowe. Dla niektórych uczniów było to pierwsze spotkanie ze szkołą, a dla innych kolejna okazja do spotkania koleżanek i kolegów ze szkolnej ławki.
Narodowe Czytanie „Wesela” Wyspiańskiego
W br. po raz drugi przystąpiliśmy do Akcji Narodowe Czytanie, której organizatorem jest Prezydent RP. Pomysł wspólnego czytania sięga 2012 roku. Mieliśmy już okazję posłuchać wielu wspaniałych dzieł polskich twórców m.in. „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, „Trylogii” Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa czy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza, które zabrzmiały w 2200 miejscach m.in. w naszej szkole. W roku 2017 spośród trzech wspaniałych dzieł literatury polskiej „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, „Pamiątek Soplicy” Henryka Rzewuskiego i „Beniowskiego” Juliusza Słowackiego to „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego zostało wybrane w wyniku głosowania przez internautów jako to dzieło, które tym razem mogliśmy wspólnie przeżywać dzięki wspaniałym lektorom, którzy świetnie wcielili się w role swoich bohaterów. Serdecznie dziękujemy!