Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Podręczniki 2023/2024
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka

Grzegorz Lubeńczuk
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

Misterium Paschalne

Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w kościele katolickim. Długi okres przygotowań, a później ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa skłaniają nas do refleksji. Od kilku lat członkowie Koła teatralnego wystawiają w tym okresie Misterium Paschalne, które mogą zobaczyć uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście.  Tematyka tego spotkania oscyluje wokół trudnego dla nas problemu, ponieważ prezentowane przez aktorów zdarzenia i sposób postępowania bohaterów niejednokrotnie odzwierciedlają nasze postępowanie.

 

Poprawiony (czwartek, 17 maja 2018 09:06)

Więcej…

 

Warsztaty wielkanocne i nie tylko…

Nadchodzące Święta Wielkanocne były dla uczniów klasy I okazją do uczestnictwa w warsztatach zdobienia jajek techniką batikową. To piękna tradycja i jednocześnie wspaniała technika tworzenia wielkanocnych pisanek. Warsztaty odbyły się 12 marca 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Łukowie pod kierunkiem twórczyni ludowej pani Edyty Sak. Dzięki zwiedzaniu Muzeum dzieci poznały także przeszłość i inne zwyczaje nie tylko naszego regionu. Dopełnieniem atrakcji tego dnia było oglądanie filmu „Jaskiniowiec” w Kinie Łuków.

 

Witaj Wiosno!!!

Jak co roku, Pierwszy Dzień Wiosny rozpoczął się od lekcji prowadzonych przez uczniów. Dzięki temu niektórzy mogli przekonać się, jak na co dzień wygląda praca nauczyciela. Zdecydowana większość poradziła sobie znakomicie, toteż w przyszłości być może poszerzą grono pedagogiczne. Druga część miała charakter rozrywkowy. Wszyscy uczniowie  i przedszkolaki piosenką bądź okrzykiem przywitali Wiosnę. Na zakończenie odbyły się konkurencje sportowe. Wszyscy, którzy wzięli udział zostali nagrodzeni słodkimi upominkami. Słońce i dobre humory nie opuszczały uczestników do końca.

 

Świat w oczach kobiet

W marcu, tradycyjnie, obchodziliśmy na wesoło Dzień Kobiet. Członkowie Szkolnego koła teatralnego dwukrotnie zaprezentowali przygotowaną na ten cel część artystyczną – raz  w świetlicy wiejskiej w Gołaszynie, korzystając z zaproszenia Radnego i Sołtysa, a następnie w rodzimej placówce, występując dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.Społeczność lokalna oprócz teatralnego repertuaru mogła uczestniczyć we Mszy Świętej dedykowanej w szczególności „płci pięknej”. Zwieńczeniem przyjemnego spotkania był słodki poczęstunek. Profesjonalna gra aktorska, scenki rodzajowe ukazujące w zabawny sposób postrzeganie świata przez kobiety i mężczyzn wprawiły  w dobry nastrój wszystkich uczestników uroczystości.

 

Narty 2018

W dniach od 28 lutego do 4 marca 2018 r. wzorem lat ubiegłych uczniowie klas III –VII wzięli udział w obozie narciarskim zorganizowanym we współpracy ze stowarzyszeniem Sportowo i Zdrowo. W tym roku swoje umiejętności narciarskie szlifowało aż 29 uczestników z naszej szkoły. Dzieci uczyły się pod czujnym okiem instruktorów narciarstwa. Dzieci po kilka godzin dziennie z zapałem szusowały na stoku Harenda w Zakopanem oraz Kozieniec i Litwinka w Czarnej Górze.

 

Więcej…

 

Zabawa choinkowa

W sobotę, 27 stycznia, przy dźwiękach muzyki disco,  w odświętnie przygotowanej sali odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział uczniowie, absolwenci , pracownicy szkoły i rodzice. W szampański nastrój wprowadzał wszystkich wodzirej, który co chwilę angażował uczestników do udziału w licznych zabawach i konkursach, podczas których można było wykazać się zwinnością, sprytem a przede wszystkim dobrym humorem.

 

Więcej…

 

Święto Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka Dnia 24 stycznia uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawczyń przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie pani dyrektor Hanna Lisiewska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci z udziałem mam przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców i cukierków. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.

 

ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018

6 stycznia 2018r. już po raz czwarty mieszkańcy Łukowa wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Przemienienia Pańskiego, którą celebrował Kanclerz Kurii Siedleckiej ksiądz kanonik Jan Babik oraz ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka. Następnie na Placu Narutowicza zawiązano Orszak. Pojawili się Trzej Królowie i Święta Rodzina. Tu też odegrano pierwszą ze scen: „Edykt Cezara Augusta”. Następnie wszyscy wyruszyli w drogę do Betlejem.

 

Więcej…

 

CICHA NOC…

21 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy III. W tym roku dzieci przygotowane zostały pod kierunkiem nauczycieli pani Małgorzaty Goławskiej oraz pani Bożeny Kowalczyk. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Radny Gminy Dariusz Borkowski, sołtys Przemysław Izdebski, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Gołaszynie, emerytowani pracownicy Zespołu Szkół w Gołaszynie, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Cudowny śpiew kolęd i pastorałek przy akompaniamencie  fletu i dzwonków oraz gra aktorska w wykonaniu trzecioklasistów wprowadziły wszystkich widzów w klimat nadchodzących Świąt, zaś przepiękna scenografia dodała spotkaniu wyjątkowego charakteru. Uroczystość jasełkowa zakończyła się wzajemnym składaniem sobie świątecznych życzeń, a także wręczeniem upominków wykonanych przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.

 

Andrzejki w naszej szkole

Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Więcej…

 

XIV Gminny Przegląd Recytatorski w Gołaszynie.

„Jestem pediatrą w literaturze, na receptach wypisuję uśmiech”. W sierpniu br. odeszła od nas Wanda Chotomska - jedna z najsłynniejszych polskich pisarek, która swą twórczość poświęciła wyłącznie dzieciom, dlatego  zdecydowaliśmy, że  XIV Gminny Przegląd Recytatorski będzie poświęcony właśnie tej znakomitej poetce. Zainteresowanie jej twórczością okazało się ogromne, ponieważ w uroczystości wzięło udział  aż 64 recytatorów z klas I-VII z 12  szkół naszej Gminy. W czasie recytacji mogliśmy usłyszeć 48 utworów tej poetki.

 

Więcej…

 

II EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,JESTEM POLAK MAŁY” W GRUPIE ,,SŁONECZKA”

20  listopada 2017r. w Zespole Szkół w Gołaszynie  rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Jestem Polak Mały” dla oddziału przedszkolnego, grupy ,,Słoneczka”. Wpłynęło  13 prac dzieci. Jury zakwalifikowało wszystkie prace zgodnie  z regulaminem konkursu, które zostały złożone w terminie. Celem konkursu było:  promowanie twórczości dziecięcej, zachęcanie do aktywności plastycznej oraz czerpania radości podczas tworzenia ilustracji, promowanie spędzania wolnego czasu wraz z rodzicami, promowanie postaw patriotycznych. Prace wykonane zostały różnorodną techniką. Komisja przyznała 4 nagrody  i  6 wyróżnień. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym. Gratulujemy autorom świetnych pomysłów i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udział w następnych edycjach.

Wychowawcy: M. Czerska i A. Ochmańska.

Poprawiony (czwartek, 07 grudnia 2017 09:51)

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Opłata za obiady w lutym wynosi 70zł za miesiąc.

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody