Dzień Rodziny
Rodzina to podstawowa komórka życia, to wspólnota wiary, nadziei i miłości. W społeczności szkolnej również odgrywa istotną rolę opartą na partnerskich relacjach. Jednym ze wspólnych działań są uroczyste obchody Dnia Rodziny. W bieżącym roku szkolnym miały one miejsce w czerwcowe popołudnie i brali w nim udział uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie i mieszkańcy Gołaszyna. Nie zabrakło również przejezdnych gości, którzy bardzo chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. W pierwszej części uroczystości odbyły się występy naszych uczniów. Każda klasa przygotowała własny repertuar, który dedykowany był rodzicom i dziadkom.
Szczyt możliwości
W dniach 27 i 30 maja odbyła się szkolna wycieczka w Karkonosze, zorganizowana przez panią Martę Wierzejską i panią Agnieszkę Celińską. Dnia 27 maja o godzinie 7:30 wyjechaliśmy spod Zespołu Szkół w Gołaszynie na czterodniową wycieczkę. O godzinie 15:00 zwiedzaliśmy Panoramę Racławicką we Wrocławiu. Ogromnej wielkości dzieło Jana Styki i Wojciecha Kossaka wywarło na nas duże wrażenie. Byliśmy zauroczeni rozmiarem dzieła i połączeniem realistycznych elementów z kompozycją malarską. Wieczorem dojechaliśmy do pensjonatu „Koala” w Karpaczu, gdzie czekały na nas smaczne posiłki i przyjemne pokoje.
Edukacyjna wycieczka do Lublina
14 czerwca 2018 roku uczniowie klas I-III udali się na wycieczkę do Lublina. Wyjazd ten bardzo ubogacił uczniów w wiedzę o bliskim terytorialnie regionie, o takiej małej ojczyźnie. Jednym z wydarzeń była wizyta w Muzeum Wsi Lubelskiej. Tu w atmosferze klimatu dawnej wsi, uczniowie dowiedzieli się, jak żyli mieszkańcy wsi i miasta naszego regionu w minionych stuleciach.
Poprawiony (poniedziałek, 25 czerwca 2018 16:33)
Dzień Dziecka w Raj-Parku
We wtorek 5 czerwca 2018 r uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień Dziecka. Z tej to okazji wybrali się do Raj-Parku w Ławkach. Dzieci korzystały ze wszystkich atrakcji- dmuchanego zamku, zjeżdżalni, trampolin, kul wodnych. Na zielonej trawie grały też w piłkę nożną. W dużym pawilonie ogrodowym zjadły posiłek- gorące kiełbaski z grilla i wypiły soki owocowe. Wszyscy świetnie się bawili.
Spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa
17 maja 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie przedstawiciela Nadleśnictwa Łuków z uczniami klas I-III. Pani leśnik przekazała dzieciom wiele informacji na temat lasu, jego mieszkańców a także zagrożeń jakie niosą niewłaściwe zachowanie człowieka i liczne szkodniki. Uczniowie mieli okazję zobaczyć ilustracje leśnych intruzów oraz poznać sposoby ochrony lasu i jego mieszkańców. Spotkanie odbyło się w ramach programu „Czyste środowisko-najlepsze uzdrowisko” realizowanego przy współudziale WFOŚiGW w Lublinie. Biblioteka szkolna otrzymała również książkę o najbliżej położonym rezerwacie Jata, uczniowie ubogacili się w nową wiedzę dotyczącą lasu – zielonych płuc.
SZKOLNY TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA
Głównym celem realizacji programu był wzrost świadomości dotyczącej bezpieczeństwa wśród dzieci i ich rodziców, ochrona przed zagrożeniami. Staraliśmy się, aby nasi uczniowie nabyli wiedzę o bezpieczeństwie, zdrowiu oraz nauczyli się umiejętności niezbędnych dla kształtowania właściwych postaw i zachowań.
Poprawiony (niedziela, 10 czerwca 2018 21:00)
227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W tym roku podobnie jak w roku poprzednim w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę (227 uchwalenia Konstytucji 3-Maja). Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej Szkoły, dlatego też jest wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm. Uczniowie, oglądając krótki film, dowiedzieli się jak doszło do uchwalenia tej najważniejszej ustawy. Po wysłuchaniu historii uchwalenia Konstytucji 3-Maja, został przeprowadzony konkurs wiedzy. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą, za którą zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.
Poprawiony (poniedziałek, 28 maja 2018 13:14)
Wycieczka do Lublina
W kwietniu uczniowie klas IV – VII wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem było zwiedzanie letniej rezydencji Zamoyskich w Kozłówce. Pałac, którego wnętrza obejrzeliśmy, jest nie do opisania: ogromne komnaty przyozdobione złotem, setki malowideł i wiele innych cennych zabytków to tylko niewielka część tego, co można tam zobaczyć. Zwiedziliśmy również Muzeum Socrealizmu znajdujące się w wyżej wymienionym zespole pałacowym. Kolejnym, niezwykle atrakcyjnym punktem wycieczki, była wizyta w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Ziemia, to wyspa zielona…
Wiosna to nie tylko cieplejsze i dłuższe dni. To piękna rozwijająca się zieleń drzew, kolorowe kwiaty, czyste, błękitne niebo. Łatwo zburzyć tą harmonię, jeśli przestanie się dbać o środowisko. Co roku przypominamy o konieczności działań na rzecz ochrony przyrody. W br. z okazji Dnia Ziemi uczniowie biorący udział w zajęciach ekologicznych „Nasza flora i fauna” przygotowali ciekawą inscenizację, podczas której zaproponowali działania zmierzające do poprawy naszego środowiska. Przypomnieli uczniom zasady korzystania z terenów zieleni, uwrażliwili na piękno przyrody i konieczność działań rzecz jej ochrony. Ciekawe kostiumy, sugestywna gra aktorów przykuwały uwagę widowni. Na zakończenie Patrycja Pastor z klasy V podsumowała rozważania piękną piosenką „Ziemia to wyspa zielona”, za co dostała gromkie brawa.
W ramach ochrony środowiska
Dnia 20 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy pierwszej przedstawili inscenizację pt.”Kto ma olej w głowie” dla starszych kolegów i koleżanek z klasy II i III, dotyczącą ochrony środowiska poprzez właściwą segregację śmieci i odpowiednie zachowania prośrodowiskowe. Przedstawienie odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole programu „Czyste środowisko – najlepsze uzdrowisko” współfinansowanego przez Gminę Łuków i WFOŚiGW w Lublinie. Po inscenizacji wszyscy obejrzeli film edukacyjny dotyczący w/w tematyki, rozwiązywali interaktywne quizy oraz segregowali różne odpady do właściwych pojemników, tworząc w ten sposób tematyczną pracę plastyczną. Dzieci z dużym zainteresowaniem brały udział w tych działaniach, wzbogacając się o nowe doświadczenia i kształtując pożądane dla środowiska zachowania.
Misterium Paschalne
Święta Wielkanocne to najważniejsze święta w kościele katolickim. Długi okres przygotowań, a później ukrzyżowanie i śmierć Chrystusa skłaniają nas do refleksji. Od kilku lat członkowie Koła teatralnego wystawiają w tym okresie Misterium Paschalne, które mogą zobaczyć uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Tematyka tego spotkania oscyluje wokół trudnego dla nas problemu, ponieważ prezentowane przez aktorów zdarzenia i sposób postępowania bohaterów niejednokrotnie odzwierciedlają nasze postępowanie.
Poprawiony (czwartek, 17 maja 2018 09:06)
Warsztaty wielkanocne i nie tylko…
Nadchodzące Święta Wielkanocne były dla uczniów klasy I okazją do uczestnictwa w warsztatach zdobienia jajek techniką batikową. To piękna tradycja i jednocześnie wspaniała technika tworzenia wielkanocnych pisanek. Warsztaty odbyły się 12 marca 2018 roku w Muzeum Regionalnym w Łukowie pod kierunkiem twórczyni ludowej pani Edyty Sak. Dzięki zwiedzaniu Muzeum dzieci poznały także przeszłość i inne zwyczaje nie tylko naszego regionu. Dopełnieniem atrakcji tego dnia było oglądanie filmu „Jaskiniowiec” w Kinie Łuków.