Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Dzień otwarty w przedszkolu

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się dni otwarte, na które zostały zaproszone wszystkie nowoprzyjęte  dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od  wyboru szafeczek w szatni  i zrobienia wizytówek. Dzieci włączyły się do zajęć przygotowanych przez nauczycielkę: uczestniczyły w zabawach integracyjnych, przy pomocy rodziców przygotowały biedronki, które zostały wykorzystane jako rekwizyty w zabawie ruchowej. Był też czas na zwiedzanie przedszkola i swobodne zabawy zabawkami. Dzięki spotkaniu dzieci miały okazję poznać się z rówieśnikami i oswoić  z nowym miejscem, które od września będą regularnie odwiedzać.  Wszystkie przedszkolaki opuściły przedszkole pełne wrażeń   z  własnoręcznie wykonanymi biedronkami i drobnymi upominkami.

 

W Wiosce Indiańskiej Grala

Z okazji Dnia Dziecka  w  upalny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Grala niedaleko Skórca. Już od samego wyjścia z autokaru byliśmy zauroczeni scenerią wioski indiańskiej. Nasza przygoda rozpoczęła się przy ognisku, gdzie śpiewaliśmy i słuchaliśmy opowieści o Indianach. Kiedy nasze twarze zostały już przyozdobione w piękne kolorowe wzory, rozpoczęliśmy zabawy integracyjne . Mieliśmy również możliwość zwiedzenia tipi, czyli tradycyjnego indiańskiego domu, w którym zobaczyliśmy  tradycyjny męski i damski ubiór, nakrycia głowy, narzędzia, instrumenty oraz zabawki.

 

Więcej…

 

III Gminny Turniej Taneczny Przedszkolaków

W dniu 07 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Świdrach odbył się III  Gminny Turniej Taneczny dla Przedszkolaków  pod patronatem Wójta Gminy Łuków.  Zespół   z Grupy 5-6 latków z naszego przedszkola w składzie Lena Borkowska, Blanka Goławska, Nikola Jastrzębska, Izabela Jonczyk, Zuzanna Korczyńska, Zuzanna Krasuska, Amelia Pacyna, Paulina Pastor, Paulina Piasecka   wytańczyły  wygraną III miejsce.  Tancerki uhonorowane zostały pamiątkowym pucharem, medalami  oraz dyplomem. Cieszymy się, że po raz kolejny nasza ciężka praca i zapał zostaje doceniany.

 

DZIEŃ STRAŻAKA

W dniu św. Floriana składamy najlepsze życzenia wszystkim strażakom.

4 maja w Międzynarodowy Dzień Strażaka przedszkolaki z Gołaszyna pojechały z prezentami do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Strażacy codziennie ryzykują zdrowie i życie niosąc pomoc podczas pożarów, wypadków drogowych czy powodzi. Nie mogliśmy zatem zapomnieć podziękować im za to, że są gotowi w każdej chwili pełnić swój obowiązek.   Dla dzieci strażacy natomiast zorganizowali  pokazy i liczne atrakcje w terenie. Niezapomnianym  przeżyciem dla maluchów były próby zjazdu po rurze i wejście do wozu strażackiego. Każdy mógł się przebrać i przez chwilę poczuć się strażakiem, a może u niektórych  dzieci pojawiły się nawet takie marzenia.

 

Z WIZYTĄ W GROCIE SOLNEJ

15 kwietnia " Zajączki" wybrały się na wycieczkę pod opieką p. Marty Kulik i p. Joanny Mironowicz- Dyszpit do Groty Solnej w Łukowie. Grota solna ma taki mikroklimat jak ten, który jest nad morzem. Podobnie też działa na nasz organizm. Czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, odpręża i wspomaga leczenie wielu chorób - astmy, nieżytów górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok. 1 seans - 45 min odpowiada 1 dniu pobytu nad morzem. Komfort zapewniają wygodne fotele i łagodne oświetlenie. Seanse w jaskini to prawdziwa zabawa w solnej piaskownicy, podczas której można poczuć morski klimat.

 

DZIEŃ MARCHEWKI

DZIEŃ MARCHEWKI BARDZO ZDROWY, DZIEŃ POMARAŃCZOWY
WIĘC W TYM DNIU MOI MILI BĘDZIEMY GÓRĘ MARCHEWEK GOŚCILI
BYŚMY BYLI PIĘKNI, ZDROWI- PIJMY SOCZEK MARCHEWKOWY.

W naszym przedszkolu 8 kwietnia " Zajączki" obchodziły  Dzień Marchewki. Wszystkie działania w tym dniu były związane z marchewką. Wspólnie zaśpiewaliśmy solenizantce sto lat, bawiliśmy się w zabawy związane z warzywami, rozwiązywaliśmy zagadki, słuchaliśmy wierszyków, a nawet lepiliśmy z masy solnej małe marchewki. Piliśmy sok marchewkowy i jedliśmy surową marchewkę.

 

Poprawiony (czwartek, 12 maja 2016 06:43)

Więcej…

 

WYCIECZKA DO RESTAURACJI " BROFAKTURA"

W marcu przedszkolaki z Gołaszyna  wyruszyły na wycieczkę do Siedlec na warsztaty kulinarne do restauracji ,,Brofaktura". Na początku dzieci wysłuchały wielu ciekawostek o pochodzeniu pizzy. Następnie przystąpiły do działania - przygotowywały pizzę przy pomocy kucharzy, którą potem z wielkim apetytem konsumowały. Wszystko popijały bardzo smaczną lemoniadą. Po obfitym posiłku wszyscy wrócili  pełni wrażeń do przedszkola.

Poprawiony (czwartek, 12 maja 2016 05:57)

 

Witamy wiosnę

W tym roku przedszkolaki witały wiosnę razem z koleżankami i kolegami ze szkoły. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane na zielono. Zajęcia w przedszkolu  wyglądały nieco inaczej, ponieważ prowadzili je uczniowie ze szkoły. Później przyszedł czas na wspólną zabawę. Rozpoczęło się od pokazów artystycznych poszczególnych grup i klas.  Próbowaliśmy śpiewem przywołać wiosnę. Odbyła się prezentacja dzieci przebranych za wiosnę, oraz gałązek „gaików-maików”. Na koniec za udział w zabawie wszyscy otrzymali słodkie nagrody.

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia” – w ten oto sposób nasze przedszkolaki przywitały babcie i dziadków przybyłych do naszego przedszkola aby wspólnie ze swoimi wnukami obchodzić swoje święto. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje  wnuczęta, które z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Goście ze wzruszeniem patrzyli na swoje pociechy i wielkimi brawami dziękowali za występy.

Więcej…

 

Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową

Przed świętami w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs na ozdobę bożonarodzeniową. Głównym celem konkursu było  rozpropagowanie tradycji własnoręcznego wykonywania ozdób bożonarodzeniowych oraz stworzenie dzieciom i rodzicom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych. W związku z tym że na konkurs wpłynęło dużo pięknych i ciekawych prac komisja konkursowa miała niełatwe zadanie. Oceniający brali pod uwagę pomysł, estetykę, inwencję twórczą oraz walory artystyczne.

Poprawiony (poniedziałek, 22 lutego 2016 09:56)

Więcej…

 

Jarmark Bożonarodzeniowy

Jak co roku nasze przedszkole  wzięło udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Rodzice i dzieci  z Zespołu Szkół w Gołaszynie przygotowali ozdoby świąteczne (bombki, choinki, stroiki ) i ciasta. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania i sprzedaż na kiermaszu. Dochód ze sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców.

 

Spotkanie opłatkowe u Krasnoludków

21 grudnia był dla małych przedszkolaków i ich rodziców dniem szczególnym. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się kolejne już spotkanie opłatkowe. Przybyli goście mieli okazję podziwiać zdolności teatralne i wokalne małych przedszkolaków,  które odświętnie ubrane przedstawiły program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Wszyscy z wielkim wzruszeniem oglądali występ, w czasie którego maluszki  pięknie recytowały wiersze i śpiewały kolędy. Na koniec przedstawienia dzieci wręczyły rodzicom upominki  wykonane w przedszkolu. Po występie wszyscy zasiedli do świątecznie udekorowanego  stołu, na którym znajdowały się wigilijne potrawy  przygotowane  przez rodziców. Wspólne spotkanie wprowadziło wszystkich obecnych w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój.

 

Spotkanie opłatkowe z rodzicami

22 grudnia w naszym przedszkolu dzieci pięcioletnie przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus. Na uroczyste spotkanie opłatkowe zostali zaproszeni rodzice i Pani Dyrektor Hanna Lisiewska. Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci to zawsze wzruszające przedstawienie. Dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swojej publiczności. Wspólne kolędowanie, bożonarodzeniowe dekoracje i życzenia przy opłatku wprowadziły nas w świąteczny klimat. Po jasełkach dzieci wręczyły rodzicom upominki, a za piękne występy otrzymały od wychowawczyni i Pani Dyrektor słodkie nagrody. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem, na który potrawy przygotowali  rodzice. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko, a rodzicom i nauczycielom dali wiele wzruszających chwil podczas oglądania.

 

Mikołaj w przedszkolu.

Do dzieci z grupy " Zajączków" Mikołaj zawitał 7 grudnia. Do naszego przedszkola często przybywa dużo miłych gości, ale w tym dniu zawitał do nas niezwykły, długo oczekiwany przez dzieci gość. Zgodnie z tradycją do nas też przeszedł z dużym workiem prezentów. Zanim jednak je rozdał, dzieci pochwaliły się wierszami i piosenką. Mikołaj został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, wspólnych tańców i śpiewu. Dzieci z ogromną radością zaprosiły go do nas za rok, obiecując, że czekając na niego będą bardzo grzeczne. Dziękujemy Mikołajowi za piękne upominki i wspaniałą zabawę.

 

Wizyta Mikołaja w przedszkolu

7 grudzień  był to dzień pełen wrażeń i radości. Nasze przedszkole odwiedził od dawna oczekiwany gość- Mikołaj. Maluszki przywitały wędrowca bardzo serdecznie i zaśpiewały mu piosenkę. Wszystkie dzieci przez cały rok starały się  być grzeczne, dlatego Mikołaj  przyniósł im prezenty. Każdy sam odbierał upominek od niezwykłego gościa. Dzieci pamiętały, że tego dnia  Mikołaj ma swoje imieniny i z tej okazji złożyły mu życzenia. Nie zabrakło również  wspólnej zabawy z Mikołajem. Mikołaj obiecał, że jeśli dzieci będą grzeczne, to w przyszłym roku też odwiedzi nasze przedszkole.

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00