Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Dzień Kropki w naszym przedszkolu...

„Międzynarodowy Dzień Kropki”obchodzony jest na całym świecie 15 września. Jest to święto, które ma na celu pobudzanie kreatywności, pomysłowości, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Dzieci tego dnia uczestniczyły w wielu zabawach z kropką - wykonały kropkowe opaski, malowały kropkowe „dzieła", układały „kropkowe” wzory, była także „kropkowa gimnastyka”.

 

Niezwykli goście z Policji…

14 września 2021r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie przedszkolaków z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne na temat bezpieczeństwa dzieci w miejscu ich zamieszkania, na placach zabaw, w drodze do przedszkola. Dzieci dowiedziały się gdzie i jak przechodzić przez ulicę, jak ważne jest noszenie odblasków. Omówione zostało także umundurowanie Policji oraz przedmioty potrzebne w pracy Policjanta.

 

Rozpoczęcie zajęć w przedszkolu

Zajęcia we wszystkich  grupach przedszkolnych, w tym grupy „0” rozpoczynają się 1 września 2021 r. w godzinach pracy przedszkola 8.00-16.00. Rodziców, którzy chcieliby zwiększyć zadeklarowaną liczbę godzin pobytu dziennego w przedszkolu prosimy o wypełnienie deklaracji zmieniającej (link do deklaracji) i dostarczenie jej przed 1 września lub ostatecznie w dniu 1 września do sekretariatu. 1 września 2021 r. o godz. 16.30 odbędzie się na sali gimnastycznej zebranie z rodzicami grup słoneczka, biedroneczki i żabki.

Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie – Hanna Lisiewska

 

Konkurs plastyczny dla placówek wychowania przedszkolnego pt. „Mój wymarzony dom”

Urząd Statystyczny w Lublinie zaprasza placówki wychowania przedszkolnego z województwa lubelskiego do udziału w konkursie plastycznym pt. „Mój wymarzony dom”.

Cele Konkursu:

  • rozwój umiejętności plastycznych i rozbudzenie kreatywności dzieci,
  • umożliwienie dzieciom zaprezentowania swojego talentu,
  • poszerzenie wiedzy na temat statystyki publicznej i Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 wśród dzieci,
  • wyłonienie najlepszych prac wykonanych przez dzieci.

 

Poprawiony (środa, 21 kwietnia 2021 19:20)

Więcej…

 

Zasady funkcjonowania szkół i placówek od 19 kwietnia

Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają placówki wychowania przedszkolnego. Dodatkowo możliwe będzie prowadzenie zajęć sportowych w określonych typach szkół.  Pozostałe obostrzenia w funkcjonowaniu szkół i placówek zostają przedłużone do 25 kwietnia.

Placówki wychowania przedszkolnego

Od 19 kwietnia 2021 r. zostaje przywrócona stacjonarna działalność przedszkoli, innych form wychowania przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zajęcia sportowe w szkołach

Od poniedziałku, 19 kwietnia 2021 r. będzie możliwość prowadzenia zajęć sportowych SKS na wolnym powietrzu.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Szkoły i placówki nadal pracują zdalnie – przedłużenie obowiązujących obostrzeń do 18 kwietnia

Do 18 kwietnia br. zostały przedłużone wszystkie obowiązujące zasady ograniczonego funkcjonowania szkół i placówek. Z uwagi na nadal utrzymujący się wysoki poziom zachorowalności w kraju i konieczność zahamowania pandemii niezbędne jest przedłużenie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Tak jak dotychczas, ograniczona zostaje praca stacjonarna przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych form wychowania przedszkolnego.

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Koszyczek Wielkanocny 2021”

W marcu odbył się w naszej szkole międzyszkolny konkurs „Koszyczek Wielkanocny 2021”, cieszył się on dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych:3-4 oraz 5-6 latków. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu.

 

 

 

 


Poprawiony (poniedziałek, 29 marca 2021 11:46)

Więcej…

 

Zmiana organizacji pracy Przedszkola w Gołaszynie

Zmiana organizacji pracy Przedszkola w Gołaszynie

w dniach od 29 marca 2021 r. do  11 kwietnia 2021 r.

Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną i w związku z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki  w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w okresie od 29 marca 2021 r. do 11 kwietnia 2021 r. zajęcia w grupach przedszkolnych zostają zawieszone. Nauczyciele w tym okresie zapewnią rodzicom źródła i niezbędne materiały do realizacji zadań w domu poprzez komunikator Messenger oraz stronę internetową przedszkola w zakładce „zdalne nauczanie” z uwzględnieniem poszczególnych grup. Na wniosek rodziców, którzy pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne związane ze zwalczaniem COVID-19  przedszkole zapewni opiekę. Rodzice dzieci do lat 8 mogą skorzystać z  przysługującego im dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Więcej informacji - Zawieszenie pracy stacjonarnej przedszkoli do 11 kwietnia - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie- Hanna Lisiewska

 

Projekt mleko w grupie Żabki

"Mleko, mleko samo zdrowie
każde dziecko wam to powie.
Wapnia duże ma ilości
dzięki temu wzmacnia kości.
Mleko piją wszystkie ssaki:
kotki, pieski i cielaki.
Mleko spotkasz w różnym składzie:
ciastkach, lodach, czekoladzie.
Jogurt, kefir, ser wędzony
także z mleka jest zrobiony".
Żabki poznawały właściwości mleka

Poprawiony (czwartek, 25 marca 2021 12:19)

 

Koszyczek Wielkanocny 2021

Regulamin konkursu znajduje się w MENU-Informacje.

 

WALENTYNKI

„MAM SERDUSZKO, WIELKIE SERCE, SPÓJRZ JAKIE CZERWONE.

KOGO KOCHAM, KOGO LUBIĘ, RZUCĘ W JEGO STRONĘ.

CIEBIE KOCHAM, CIEBIE LUBIĘ, CIEBIE POCAŁUJĘ.

A CZERWONE DZIŚ SERDUSZKO, WSZYSTKIM PODARUJĘ".

 

15 LUTEGO 2021 ROKU BYŁ DLA ŻABEK PRAWDZIWYM, CZERWONYM DNIEM MIŁOŚCI I PRZYJAŹNI.

Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami m.in.: szukały drugiego takiego samego serca, brały udział w konkursach, rozwiązywały zagadki. Dla bliskich zrobiły walentynkowe upominki. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę: misia.

 

BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Ważnym elementem tego okresu są bale, także dla najmłodszych.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się dzieci z grupy Żabki 3 lutego podczas balu karnawałowego. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!

 

Zimowe obrazki żabek

Przedszkolaki z grupy Żabki brały udział w niezwykłych zajęciach plastycznych. Dzieci malowały na folii stretch. Dodatkową atrakcją było to, że zajęcia odbywały się przy muzyce i wyjątkowym oświetleniu. Dzieci mogły eksperymentować z kolorami, poznały nową technikę plastyczną. Była to także okazja do plastycznej inwencji twórczej, przeżywania sztuki oraz ćwiczeń manualnych. Zabawa ta dostarczyła wielu pozytywnych emocji i sprawiła dzieciom wiele radości.

 

„DZIEŃ BABCI I DZIADKA U ŻABEK"

Babcia i Dziadek to osoby, które w życiu każdego dziecka odgrywają bardzo ważną rolę, bo kto pocieszy, przytuli, upiecze szarlotkę, u kogo są najcudowniejsze wakacje i święta? Dlatego nikomu nie trzeba przypominać o ich święcie. Czwartek 21 stycznia był dla Żabek dniem wyjątkowym, innym od wszystkich dotychczasowych dni w przedszkolu. Odbyło się bowiem nagranie przedstawienia dla babć i dziadków oraz rodziców. Nasze przedszkolaki zaraz po feriach wzięły się ochoczo do pracy: piosenki, wierszyki, tańce oraz prezenty, to wszystko dla kochanych babć i dziadków. Dzieci wiedziały, że nie można zaprosić bliskich do przedszkola, bo jest pandemia, ale mimo to chętnie podejmowały każde zadanie. Wreszcie, kiedy nadszedł ten dzień, kamera poszły w ruch. Przedszkolaki zachowały się jak prawdziwi aktorzy. Film z nagraniem występu został rozesłany przez grupowego messangera. Mamy nadzieję, że sprawił wiele radości i wycisną niejedną łzę wzruszenia!

Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia i 100 lat życia!!!


Poprawiony (czwartek, 04 lutego 2021 07:27)

 

Mikołajki w grupie Biedroneczek

W poniedziałek 7 grudnia w przedszkolu wszystko działo się wokół tematu mikołajkowego. Dzieci  od samego rana czekały na  Mikołaja. Aby umilić sobie czas wysłuchały opowieści o Mikołaju, układały puzzle z Mikołajem, rozkodowały portret Mikołaja, kolorowały mikołajowe kolorowanki i oczywiście śpiewały mikołajowe piosenki. Mimo oczekiwań Mikołaj nie pojawił się w naszej sali, ale był gdzieś w okolicy, ponieważ w pewnym momencie było słychać głośne pukanie do drzwi.  W szatni znaleźliśmy dwa ogromne worki z prezentami. W worku znajdował się również  list od Mikołaja, w którym wytłumaczył dlaczego nie mógł do nas przyjść. Wszyscy zostali obdarowani wspaniałymi upominkami. To był cudowny, radosny dzień, pełen atrakcji.

Poprawiony (środa, 27 stycznia 2021 23:56)

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00