Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Wycieczka do Łukowskiego Ośrodka Kultury

20.03.2019r. dzieci z przedszkola w Gołaszynie pojechały do Łukowskiego Ośrodka Kultury w Łukowie na spektakl ,,Leśna przygoda ,czyli na ratunek Planecie”. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu. Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się na krótki spacer ulicami Łukowa. Utrwaliliśmy zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i podziwialiśmy uroki tego miasta.

Poprawiony (piątek, 31 maja 2019 21:45)

 

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE SŁONECZKA

W środę 27 lutego w oddziale przedszkolnym Słoneczka odbył się bal karnawałowy. Wspólnie z grupą przedszkolną Biedroneczki wszyscy bawili się wesoło.  Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie. Na balu można było spotkać : wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Poprawiony (piątek, 31 maja 2019 11:55)

 

Warsztaty w Czekoladowym Autobusie

29.01.2018r. dzieci z grupy Słoneczka wzięły udział w warsztatach kulinarnych, w których poznały historię powstania czekolady.  Po degustacji przyszedł czas zabrać się do pracy. Każdy przedszkolak z wielkim zaangażowaniem wykonał swoją własną tabliczkę czekolady oraz czekoladowy rysunek , który później zabrał do domu. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplom mistrza czekolady. Słodkie warsztaty sprawiły wszystkim mnóstwo radości.

 

Dzień Babci i Dziadka

23.01.2019r. gościliśmy w naszej szkole Babcie i Dziadków ważne osoby w życiu każdego dziecka. Przedszkolaki z grupy Słoneczka przygotowały specjalny dla nich program artystyczny. Następnie wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie zrobione kalendarze. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku dla zaproszonych gości. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

 

Wycieczka do Siedlec

22 stycznia dzieci z przedszkola w  Gołaszynie wyruszyły na wycieczkę do Siedlec na spektakl  ,,O Piracie Buciorze, który stracił skarb a zyskał przyjaciela’’. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz poznanie zasad zachowania. Dzieci  z zapartym tchem śledziły pełną przygód opowieść oraz nagrodziły aktorów gromkimi brawami.

 

Spotkanie wigilijne w grupie Słoneczka

W środę 19.12.2018r. w przedszkolu w Gołaszynie odbyło się wspólne spotkanie wigilijne dzieci i rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od wystawienia przez dzieci  Jasełek Bożonarodzeniowych przygotowanych pod kierunkiem pani Agnieszki Ochmańskiej. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Wystawione Jasełka wprawiły wszystkich w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja świąt Bożego Narodzenia.

 

Wizyta Mikołaja w grupie Słoneczka

06.12.2018r. nasze przedszkole odwiedził św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach dzieci. Mikołaj przygotował dla każdego piękne prezenty, które miał ukryte w wielkim worze. Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały piosenkami.  Był to dzień pełen radości i uśmiechu, który niewątpliwie wprowadził wszystkich w okres oczekiwania na upragnione Święta Bożego Narodzenia.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

23.11.2018r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia . Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoim ulubionym pluszakiem.  Przedszkolaki na początku wysłuchały krótkiej historii powstania tego święta, następnie wspólnie ze swoimi maskotkami wesoło bawiły się przy muzyce. Cała zabawa zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza najważniejszych uroczystości przedszkolnych.

 

Wycieczka do Łukowskiego Ośrodka Kultury

07.11.2018r. dzieci z grupy ,,Słoneczka” wraz z wychowawczyniami wyruszyły na wycieczkę do Łukowskiego Ośrodka Kultury na spektakl  ,,Orlątko” oraz do Sali Zabaw ,,Arkabos”. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu ,,Orlątko” w wykonaniu profesjonalnych aktorów.  Wielką atrakcją dla dzieci była także sala zabaw. Zadowoleni, lekko zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola z nadzieją, że wkrótce ponownie odwiedzimy to miejsce.

 

Dzień Postaci z Bajek

05.11.2018r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia dzieci były przebrane za różne postacie z bajek. Na początku każdy z nas opowiedział, za kogo się przebrał  i z jakiej bajki ta postać pochodzi. Nie zabrakło także zagadek słowno – obrazkowych  i oczywiście było dużo ruchu podczas tańców.  Dzień Postaci z Bajek dostarczył dzieciom dużo wrażeń.

 

Dzień Chłopaka

28.09.2018r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji panie razem z dziewczynkami przygotowały drobne upominki. Był to dzień pełen wrażeń, radości  i dobrej zabawy dla wszystkich przedszkolaków, a w szczególności dla chłopców.

 

Dzień Przedszkolaka w grupie Słoneczka

20.09.2018r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski  Dzień Przedszkolaka . Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Przedszkolaki  rzucały kółkiem do celu, chodziły z woreczkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Radość i  śmiech dzieci świadczyły o wspaniałej zabawie.

 

Dzień Kobiet w grupie „Biedroneczki”

Z okazji dnia Kobiet w grupie „Biedroneczki” odbyła się uroczystość. Wszyscy mali panowie zaśpiewali swoim koleżankom piosenkę  następnie wręczyli piękne prezenty . Tego dnia w przedszkolu panowała wesoła atmosfera. Było można usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Chłopcy nie zapomnieli o swoich mamusiach, którym zanieśli  do domu upominki.

 

Wspominamy zimę

Za oknem mamy już prawdziwą wiosnę a my wspominamy, jak przyjemnie i wesoło bawiliśmy się na śniegu.

 

BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU

W czwartek 25.01.2017 r. w oddziale przedszkolnym ,,Słoneczka” odbył się bal karnawałowy.  Dzieci przebrały się za bohaterów ze znanych bajek. Na sali wspólnie z grupą przedszkolną ,,Biedroneczki”wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. Podczas odpoczynku przedszkolaki mogły posilić się słodkościami. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.  Kolejny bal karnawałowy już za rok.

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00