Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

SPRAWOZDANIE Z POWITANIA WIOSNY

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca Przedszkolaki młodszej i starszej grupy zgodnie  z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od przygotowania sukni dla naszej Marzanny, wspólnie rozmawialiśmy i śpiewaliśmy piosenkę o wiośnie. Ubrana w piękną kolorową sukienkę ozdobioną kwiatami Marzanna wraz z dziećmi wyruszyła z przedszkola do ogrodu szkolnego. Zebrane wokół słomianej panny dzieci donośnymi okrzykami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno, Ciebie pożegnamy, wiosnę powitamy” pożegnały zimę.

 

Więcej…

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedroneczek

Dzień Babci i Dziadka w grupie 3- 4 latków na stałe wpisany jest w kalendarz imprez przedszkolnych i obchodzony jest co roku bardzo hucznie. W tym roku również babcie i dziadkowie przybyli do naszego przedszkola aby wspólnie ze swoimi wnukami obchodzić swoje święto. Licznie przybyli goście mieli okazję podziwiać swoje  wnuczęta, które z dużym przejęciem i zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. W ten sposób dzieci mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez mamy słodki poczęstunek. Jak co roku był to dzień pełen uśmiechu, wzruszeń i radości.

 

Jasełka u Biedroneczek

21 grudnia był dla małych przedszkolaków i ich rodziców dniem szczególnym. Tego dnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne, w którym wzięli udział, rodzice,  dzieci oraz panie. Wszyscy mieli okazję podziwiać zdolności teatralne i wokalne małych przedszkolaków,  które przedstawiły program artystyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Rodzice z wielkim wzruszeniem oglądali występy swoich pociech, które pięknie recytowały i śpiewały. Po części artystycznej odbyło się  wręczenie bożonarodzeniowych kartek świątecznych, które zostały samodzielnie przygotowane przez wszystkie przedszkolne rodziny. Po występie zasiedliśmy do świątecznie udekorowanego  stołu, na którym znajdowały się wigilijne potrawy  przygotowane  przez rodziców.

 

Bal karnawałowy w przedszkolu w Zespole Szkół w Gołaszynie.

Karnawał to wyjątkowy czas dla naszych przedszkolaków. Karnawał to też  miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W naszym przedszkolu także odbył się taki bal, bal przebierańców. W czwartek 16 lutego 2017r. już od rana  maluchy i starszaki pojawiały się przebrane za  kolorowe postaci. Dzieci były przebrane za bohaterów z bajek , można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider- Mana, Batmana, ...  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wychowawczynie p. M. Czerska, p. A. Ochmańska i p. J. Klajda- Rubacha również miały ciekawe stroje. Przepięknie przebrane przedszkolaki z dumą prezentowały wymyślone stroje.

Więcej…

 

Sprawozdanie z uroczystości Dnia Babci i Dziadka w grupie 5 i 6 – Latków.

W dniu 7 lutego 2017r.  w naszej grupie  odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego  w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach  i wspólnie ze swoimi paniami i rodzicami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Pani dyrektor naszej szkoły  Hanna Lisiewska  przywitała przybyłych wspaniałych gości oraz złożyła piękne życzenia.

 

Więcej…

 

Wycieczka do Centrum Rozrywki „Arkabos”

12 grudnia dzieci z grupy Biedroneczki były na wycieczce w Centrum Rozrywki „Arkabos”. Wyjazd był nagrodą za udział  w konkursie „Zaczarowane kanapki” organizowanym przez  Zakłady Mięsne w Łukowie a co za tym idzie sponsorowany był przez tę firmę. Dzięki temu przedszkolaki zupełnie za darmo mogły przez 2 godziny korzystać z  licznych atrakcji: basenu z piłeczkami, zjeżdżalni, karuzeli, wspinaczki, samochodów, kącików tematycznych. Oprócz tego miały przygotowany poczęstunek w postaci  przepysznej pizzy. Wyjazd był tak udany, że w przyszłym roku jeśli będzie taka możliwość też przystąpimy do konkursu. Tym bardziej, że jest to ciekawe połączenie przyjemnego z pożytecznym, bo wszyscy wiemy, jak ważne jest zdrowe odżywianie się.

 

Wizyta górnika w przedszkolu

W grudniu naszych przedszkolaków odwiedził niezwykły gość. Z wizytą do nas przyszedł pan Grzegorz, który jest pracownikiem Górnictwa Naftowego i Gazowego. Zaproszony gość opowiedział dzieciom na czym polega praca górników w kopalniach węgla i soli a także  jak należy bezpiecznie korzystać z  gazu.  Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska galowemu mundurowi górnika a także przymierzyć czapkę górniczą – czako, do której umocowany był biały pióropusz z gęsich piór. Dowiedzieliśmy się, że kolory pióropusza wskazują na  rodzaj pracy jaką wykonuje dany górnik: biały- sztygar, inżynier, pracownik biurowy, zielony – dyrektor, czarny –górnik pracujący pod ziemią, czerwony – członek orkiestry górniczej. Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy.

Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi za wizytę w naszym przedszkolu.

Poprawiony (czwartek, 29 grudnia 2016 17:56)

 

Mikołaj u Biedroneczek

6 grudnia od samego rana wszystkie maluszki z niecierpliwością czekały na niecodziennego gościa, który miał odwiedzić nasze przedszkole. Mikołaj przyszedł zaraz po śniadaniu. Przyniósł ze sobą ogromny wór prezentów. Znalazły się w nim upominki dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki  były zachwycone. Pięknie podziękowały Mikołajowi, zaśpiewały piosenkę i obiecały, że będą grzeczne. Mikołaj pożegnał się z dziećmi i ruszył w dalszą drogę. Przecież musiał odwiedzić jeszcze wiele dzieci, które czekały na prezenty. Obiecał, że przybędzie do nas w przyszłym roku.

 

Pasowanie na przedszkolaka

Pod koniec  listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość  Pasowania na Przedszkolaka. W związku z tym, że w tym roku nasza grupa zmieniła nazwę na Biedroneczki wszystkie dzieci zostały oficjalnie mianowane Biedroneczkami a  nowe dzieci pasowane na przedszkolaka. Zanim to nastąpiło maluszki   przed rodzicami, nauczycielami i dziećmi ze szkoły zaprezentowały  program słowno- muzyczny wypełniony wierszami i piosenkami. Wykazały się  wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w przedszkolu. Przysięgały być pilne, grzeczne i uśmiechnięte. Po świetnie zdanym egzaminie Pani Dyrektor Hanna Lisiewska dokonała uroczystego aktu pasowania  dzieci na przedszkolaków. Wszystkie „Biedroneczki” otrzymały pamiątkowe dyplomy, oraz upominki. Po części oficjalnej czekał na nie słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszystkim dzieciom gratulujemy i życzymy wielu miłych chwil w przedszkolu.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Z tej okazji wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego pluszaka.  Na początku przedszkolaki  poznały  historię powstania pluszowego misia a następnie każde z nich przedstawiło koleżankom i kolegom  swojego ulubieńca. Tego dnia w przedszkolu było bardzo wesoło. Dzieci  rozpoznawały swojego pluszaka za pomocą dotyku, śpiewały piosenki o misiach, tańczyły, kolorowały ich portrety, układały puzzle z Misiem Haribo. Najsłodszym punktem obchodów tego święta było samodzielne dekorowanie ciasteczek w kształcie misia, które upiekła pani Jola. Pięknie ozdobione i smaczne ciasteczka powędrowały z dziećmi do domu. Na koniec każde dziecko otrzymało odznakę z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.

 

Spacer w deszczu

Nasze małe przedszkolaki wychodzą na dwór nie tylko wtedy gdy jest piękna pogoda i świeci słońce. Padający deszcz też ich nie wystraszył a wszystko dzięki pięknym kolorowym parasolom. Przyznacie, że od razu zrobiło się bardziej kolorowo i przyjemnie jak przedszkolaki wyszły na dwór.

 

Poczytaj mi proszę…

Wszyscy wiemy, jak ogromną rolę w wychowaniu i rozwoju człowieka i to  już od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny dziecka. Rozumiejąc to w naszym przedszkolu realizowany jest projekt „ Poczytaj mi, proszę”. W ramach akcji nauczyciele codziennie po obiedzie czytają dzieciom książki. Oprócz tego regularnie przychodzą do nas dziewczynki z kolektywu bibliotecznego, których opiekunem jest p dyrektor Hanna Lisiewska i czytają przedszkolakom swoje ulubione bajki. Zachęcamy również rodziców do przychodzenia do przedszkola i czytania dzieciom książek.

 

Wspominamy jesienne zabawy na świeżym powietrzu

Zanim nastały deszczowe i zimne dni, przedszkolaki korzystały z pięknej pogody wychodząc na świeże powietrze. Bawiły się na placu zabaw, który w tym roku powiększył się o nowe atrakcje dostosowane specjalnie dla nich a także spacerowały. W czasie tych wypraw zbierały liście, różne  jesienne skarby, oraz podziwiały piękno tej kolorowej pory roku. Teraz przed nami kolejna niespodzianka a mianowicie zabawy na śniegu.

 

Zajęcia otwarte dla rodziców „ Robimy zaczarowane kanapki”

We wrześniu w grupie „Biedroneczki” odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było zachęcenie do przestrzegania zasad zdrowego żywienia, wdrażanie do dbania o zdrowie swoje i innych oraz rozumienie potrzeby zdrowego odżywiania się, a przede wszystkim zachęcenie rodziców do wspólnej aktywności. Przedszkolaki poznawały zdrowe produkty, które są im niezbędne do  prawidłowego rozwoju, jak również i te, których  powinny unikać w swojej codziennej diecie. W czasie zajęć dzieci wraz z rodzicami przygotowały piękne kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki, które zostały zgłoszone na konkurs organizowany przez Zakłady Mięsne w Łukowie pt. „Zaczarowane kanapki”.

 

Dzień Chłopaka w grupie Biedroneczek

Dnia 30 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Chłopaka.  Dzień ten upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze. Z racji święta, wszyscy chłopcy  zostali wyróżnieni: dziewczynki złożyły chłopcom najlepsze życzenia oraz wręczyły upominki. Był również słodki poczęstunek.  Cały dzień upłynął dzieciom na tańcach, śpiewie i zabawach.

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00