Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Wycieczka na spektakl

W lutym dzieci z obu grup przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do Łukowa. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Najpiękniejsze baśnie dalekiego wschodu”. Dla niektórych dzieci było to pierwsze spotkanie z żywym aktorem na scenie, jak również pierwsza przejażdżka autobusem. Oprócz tego dzieci pojechały na plac zabaw „Wystrzałowy poligon” do Łazów, gdzie bardzo miło spędziły czas na zabawie.

 

Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola i szkoły gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Licznie przybyli  Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Maluszki  zaśpiewały Babci i Dziadkowi piosenkę, oraz  zaprosiły do wspólnego tańca. Dzieci wręczyły upominki a następnie zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

 

Spotkanie opłatkowe u Biedroneczek

Spotkania opłatkowe mają wieloletnią tradycję w naszym przedszkolu, a jasełka w wykonaniu naszych maluszków nabierają szczególnego wdzięku. W dniu 19.12. w grupie przedszkolnej Biedroneczki odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział nauczyciele i dzieci wraz z całymi rodzinami. Jak co roku z tej okazji dzieci zaprezentowały jasełka. Dzieci pięknie odgrywały swoje role oraz śpiewały kolędy. Rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i dumy z własnych pociech, zadbali o ładne stroje występujących. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do bogato zastawionego stołu, aby spożyć potrawy wigilijne przyniesione przez rodziców. Na zakończenie odbyło się wręczenie prezentów, które zostały wykonane przez rodziców i dzieci.

 

Wizyta Mikołaja

Jak co roku na początku  grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Każde dziecko otrzymało upominek . Dzieci w  podziękowaniu za prezenty zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i zagrały na instrumentach. Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci w przyszłym roku.

 

Spotkanie z policjantami

W październiku  do naszego przedszkola zaprosiliśmy policjantów z psami. Przedszkolaki z obu grup miały możliwość obejrzeć pokaz tresury psów a także wysłuchały pogadanki na temat sposobu zachowania się podczas, gdy zaczepia nas nieznajoma osoba lub atakuje pies. Policjanci zaprezentowali bezpieczną pozycję podczas ataku psa.

 

Kodowanie na dywanie

W naszym przedszkolu w grupie 3-4 latków w bieżącym roku prowadzona jest innowacja pedagogiczna w postaci zajęć edukacyjnych „ Kodowanie to dla malucha wyzwanie”. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. W czasie zajęć dzieci korzystają z maty do kodowania, kolorowych kubeczków, krążków i klocków.

 

Dzień Misia

W dniu 25.11 nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne.

 

Dzień Chłopaka

W naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo uroczyście święto naszych chłopców. Dziewczynki złożyły chłopcom najwspanialsze życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Był poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólna zabawa. Cieszymy się, że mogłyśmy takim drobnym gestem sprawić im przyjemność.

 

Spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających edukację w przedszkolu i ich rodziców. Dzieci miały  możliwość poznać panie, które pracują w przedszkolu, nowe koleżanki i kolegów, oraz przedszkole (salę zajęć, łazienkę, szatnię oraz plac zabaw). Celem zajęć było  eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej.

Poprawiony (niedziela, 16 lutego 2020 21:42)

Więcej…

 

Dzień Mamy w grupie Słoneczka

29.05.2019r. w grupie Słoneczka odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Licznie przybyłe mamy z podziwem i wielkim wzruszeniem oklaskiwały swe pociechy. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie z przedszkola.

Poprawiony (czwartek, 06 czerwca 2019 12:19)

 

Wycieczka do Straży Pożarnej w Łukowie

22.05.2019r. dzieci z grupy Słoneczka i Biedroneczki były na wycieczce w sali zabaw ,,Wystrzałowy poligon” i  Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Wielką atrakcją okazała się sala zabaw. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji. Wiele satysfakcji naszym milusińskim sprawiła również wizyta w Straży Pożarnej. Już samo wejście na główny plac wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili licznych atrakcji.  Dzięki ich życzliwości, przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się tak odpowiedzialnej pracy. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba.

Poprawiony (czwartek, 06 czerwca 2019 12:44)

 

Przedszkolaki z Małego Wolontariatu Słoneczka w Anielinie

Dnia 04.04.2019r. dzieci z wolontariatu w Gołaszynie z opiekunami przedstawiały część artystyczną dla pensjonariuszy Ośrodka Pomocy Dziennej w Anielinie. W podziękowaniu za piękny występ każdy wolontariusz otrzymał upominek.

Poprawiony (czwartek, 06 czerwca 2019 12:53)

 

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Wesołe Nutki”

W dniach 29.03.2019r. uczennice Agnieszka Milewska, Andżelika Korczyńska oraz Lena Izdebska wzięły udział w Ogólnopolskim Przeglądzie ,,Wesołe Nutki”. Andżelika Korczyńska dostała nominację na etap Wojewódzki ,,Śpiewający Słowik” .

 

Powitanie Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca Przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Dzieci tego dnia uczestniczyły w programie Dnia Wiosny w naszej szkole.

 

Dzień Kobiet

8 marca w grupie przedszkolnej Słoneczka odbył się Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie. Następnie odśpiewali ,,sto lat”, złożyli życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00