Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Wielkanocne zajęcia otwarte dla rodziców

W  naszym przedszkolu tuż przed świętami odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Głównym celem było wspólne wykonanie przez rodziców i dzieci  pisanek. Jednak zanim do tego doszło rodzice mieli możliwość obserwowania  swoich pociech podczas zajęć dydaktycznych w  czasie których maluszki  rozwijały  takie  umiejętności jak  porównywanie i  klasyfikowanie, utrwaliły nazwy kolorów, a także  poznały wielkanocny zwyczaj wożenia kogucika. Podczas pracy  na tablicy interaktywnej utrwaliły sobie symbole związane z Wielkanocą. Na koniec  przyszedł czas na wykonania wraz z rodzicami własnej pisanki.  Wspólna praca sprawiła dzieciom wiele radości a pisanki, które powstały były przepiękne, co można zobaczyć w naszej galerii.

 

Gdzie jesteś wiosno?

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na nadejście wiosny. Póki co po kilku słonecznych dniach znowu jest zimno. Mimo tej niezbyt wiosennej pogody nasze przedszkolaki uroczyście obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia wszystkie dzieci ze szkoły i przedszkola miały ubrać się na kolorowo. Nasze maluszki wylosowały kolor niebieski. Zajęcia w przedszkolu  też wyglądały nieco inaczej, ponieważ prowadziły je uczennice ze szkoły.

 

Więcej…

 

My w przedszkolu się nie nudzimy!

Program zajęć Metody Dobrego Startu jest realizowany w naszym przedszkolu  od stycznia  2015 r.   w czasie pracy indywidualnej w godz. 14.00 - 16.00. Zajęcia obfitują w zabawy muzyczno - ruchowe i ćwiczenia grafomotoryczne, które pomagają dziecku trenować sprawność dłoni  oraz pomogą w rozwijaniu koordynacji wzrokowo - ruchowej. Dzieci mają również okazję pracować różnymi technikami plastycznymi i spróbować swoich sił na polu artystycznym. Na zajęciach świetnie się bawimy, ale przede wszystkim przygotowujemy się do nauki pisania i czytania. Dzięki odpowiednio zorganizowanej zabawie aktywnie uczymy się symboli graficznych: łatwych wzorów, wzorów literopodobnych i znaków matematycznych. Realizacja tego założenia odbywa się poprzez rozwijanie funkcji, które biorą udział w uczeniu się czytania i pisania. Wbrew utartym przekonaniom nauka może być fajna!

 

Wizyta w teatrze

Na początku  marca dzieci z przedszkola i oddziału przedszkolnego  wybrały się na wycieczkę  do Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach na spektakl pt. „Świat Andersena”  przygotowany przez wrocławski Teatr In-Art. Przedstawienie było niezwykłe.  Składało się z trzech różnych baśni: „ Świniopas, „Nowe szaty króla, oraz  „Brzydkie kaczątko”. Każda z nich przedstawiona była w innej technice aktorskiej: plan żywy, teatr maski i teatr lalki, co umożliwiło dzieciom poznanie i zaobserwowanie różnic między nimi.

 

Więcej…

 

Spotkanie z Panią Barbarą Ciemską - autorką książeczek dla dzieci

Dnia 30 stycznia w naszym przedszkolu gościliśmy szczególnego gościa a mianowicie pisarkę  Panią Barbarę Ciemską autorkę książek dla dzieci. W spotkaniu oprócz maluszków uczestniczyły także dzieci z oddziału przedszkolnego.  Pisarka przeczytała dzieciom jedną ze swoich najnowszych książeczek pt. „Kubuś i kotek” z serii świat uczuć. W czasie rozmowy w ciekawy sposób zaprezentowała przedszkolakom skutki jakie mogą wywołać nieprzemyślane i nieodpowiedzialne psoty. Dzieci przypomniały sobie, jak należy mądrze bawić się, aby nie wyrządzić  krzywdy sobie i innym. Następnie przedszkolaki wykonały plakaty przedstawiające skutki niebezpiecznych zabaw. Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało książeczkę z dedykacją autorki.

 

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Styczeń jest miesiącem w którym  w sposób szczególny pamiętamy o swoich Babciach i Dziadziach. Z okazji ich święta maluszki zaprosiły swoje Babcie i Dziadziusiów do przedszkola na spotkanie w czasie którego zaprezentowały program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły i grały na instrumentach a goście z dumą i wzruszeniem patrzyli na swoje wnuczęta. Po części artystycznej były zabawy ze śpiewem, wspólne tańce a także rozmowy przy słodkim poczęstunku. Każda Babcia i Dziadzio otrzymali od swoich wnuków mnóstwo życzeń a także własnoręcznie wykonany upominek.

 

Jarmark Bożonarodzeniowy

Dnia 21 grudnia 2014 r. po raz kolejny wzięliśmy udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury. Na Placu Wolności i Solidarności usytuowane były kramy różnych organizacji i szkół, które oferowały wyroby cukiernicze i rękodzieła: stroiki świąteczne, choinki z makaronu, szyszek, orzechów a nawet z kawy oraz inne niezwykle oryginalne ozdoby choinkowe. Wszystkie ozdoby zostały wykonane przez uczniów i ich rodziców, którzy pełnili też role sprzedawców, za co serdecznie dziękujemy. Ceny wyrobów były na tyle atrakcyjne, że bardzo szybko znalazły swoich nabywców. Dochód ze sprzedaży zasilił konto Rady Rodziców.

 

Spotkanie opłatkowe w przedszkolu

W środę 17 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie opłatkowe dzieci i rodziców na które został zaproszony także Pan Dyrektor Jarosław Skrzyszewski. Spotkanie rozpoczęło się od wystawienia Jasełek  Bożonarodzeniowych przygotowanych  przez przedszkolaków. Maluszki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat.

 

Więcej…

 

Mikołaj w przedszkolu

W tym roku Mikołaj przyszedł do nas wcześniej, bo już 5 grudnia. Aby wyróżnić ten dzień od pozostałych wszystkie przedszkolaki założyły czerwone ubrania i  mikołajkowe czapki. Mikołaj zjawił się w przedszkolu zaraz po śniadaniu z ogromnym  workiem prezentów. Długo wyczekiwanego gościa dzieci powitały piosenką. Po krótkiej rozmowie z przedszkolakami Mikołaj przystąpił do rozdawania prezentów, które wszystkim sprawiły wiele radości.

 

Pasowanie na przedszkolaka

Na początku listopada odbyło się w naszym przedszkolu uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzieci ubrane w odświętne krasnoludkowe stroje wesoło prezentowały swoje umiejętności przed zgromadzonymi rodzicami: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły, grały na instrumentach. Po występach odbyła się „ceremonia" pasowania symbolicznym ołówkiem na dzielnych przedszkolaków Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało odznakę, słodki upominek a od rodziców książeczkę.

 

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada w naszym przedszkolu obchodzony był Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszakami. Przedszkolaki opowiadały o swoich maskotkach, słuchały historii powstania pluszowego misia,  bawiły się w starego niedźwiedzia, tańczyły z misiami w rytm piosenek. Punktem kulminacyjnym obchodów tego święta była wizyta przedszkolaków u starszych kolegów i koleżanek w zerówce, w czasie której wszystkie dzieci skosztowały pysznego misiowego tortu. Ten dzień wywołał u dzieci wiele radości i uśmiechu.

 

Pieczemy gofry

Wszystkie dzieci uwielbiają zajęcia kulinarne o czym przekonaliśmy się już w ubiegłym roku. W związku z tym wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom zorganizowaliśmy w przedszkolu pieczenie gofrów. Zgromadziliśmy potrzebne składniki, które dzieci kolejno wsypywały do miski. Następnie ciasto zostało dokładnie wymieszane mikserem.

 

Więcej…

 

Wycieczka na plac zabaw

Rok przedszkolny dopiero się rozpoczął a my już mamy za sobą pierwszą wycieczkę. Rozpoczęliśmy od miejsca, które nigdy dzieciom nie nudzi się a mianowicie placu zabaw w Centrum Rozrywki „Arkabos”. Poprzez wspólną zabawę przedszkolaków i dzieci z zerówki chcieliśmy uczcić święto naszych chłopców. Prezent okazał się strzałem w dziesiątkę. Jak zwykle wszystkie dzieci wróciły do przedszkola zmęczone ale zadowolone.

 

Kolejny rok pracy przedszkola

To już czwarty rok istnienia naszego przedszkola. W tym roku grupa „Krasnoludki”  liczy 24 przedszkolaków, którzy z radością i zapałem codziennie przestępują próg naszej placówki. Co prawda mieliśmy na początku kilka trudnych dni, kiedy to ciężko było rozstać się z rodzicami ale teraz to już tylko wspomnienie. U nas nie ma czasu na nudę i tęsknotę.

 

Więcej…

 

Dzień otwarty w przedszkolu

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszym przedszkolu został zorganizowany „Dzień Otwarty”. Tego dnia do przedszkola przybyły wszystkie nowoprzyjęte dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Nasi goście mogli obejrzeć całe przedszkole, plac zabaw i zapoznać się z paniami. Dzieci włączyły się do zajęć zorganizowanych przez nauczycielki: robiły wizytówki, ozdabiały motylki, które później posłużyły im jako rekwizyty w opowieści ruchowej. Oczywiście był także czas na swobodne zabawy. Dzięki prezentacji multimedialnej przygotowanej przez wychowawczynię rodzice dowiedzieli się jak przygotować swoje pociechy  do przedszkola. Dzieci opuściły przedszkole pełne wrażeń  z własnoręcznie ozdobionymi motylkami i drobnymi upominkami.

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00