Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Zabawa choinkowa w grupie Biedroneczek

W środę 24 stycznia. w naszym przedszkolu odbyła się zabawa choinkowa. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły do przedszkola przebrane w kolorowe stroje bohaterów znanych bajek i postaci. Wśród uczestników balu były wróżki, księżniczki, biedroneczki, pszczółki, policjanci,strażacy, zwierzątka. Dzieci bawiły się w rytmach znanych piosenek dla dzieci z wykorzystaniem różnych rekwizytów: pomponów, balonów. W czasie przerw w tańcu częstowały się smakołykami przygotowanymi przez rodziców. Popisy taneczne i liczne zabawy umiliły dzieciom ten niecodzienny czas. Przedszkolaki wracały do domu we wspaniałych humorach.

 

Dzień Babci i Dziadka w grupie Biedroneczek

Dzień 22 stycznia był dniem, w który nasze maluszki obchodziły święto swoich babć i dziadziusiów. Dzieci z grupy Biedroneczki zaprosiły swoje babcie i dziadków na przedszkolne uroczystości, aby w szczególny sposób podziękować im za ich miłość, dobroć i cierpliwość. Przedszkolaki przedstawiły Jasełka. Z wielkim zaangażowaniem tańczyły, recytowały wierszyki i śpiewały piosenki. Dziadkowie uczestniczyli we wspólnych zabawach z wnukami. Jako wyraz wdzięczności za okazywaną miłość i troskę otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez swoje wnuki. Oczywiście był też słodki poczęstunek przygotowany przez mamy. Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy długiego życia, dobrego zdrowia i szczęścia.

 

Spotkanie wigilijne w grupie Biedroneczek

W czwartek 21 grudnia w naszym przedszkolu odbyło się wspólne spotkanie wigilijne dzieci i rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od wystawienia  przez przedszkolaków Jasełek  Bożonarodzeniowych przygotowanych  pod kierunkiem pani Jolanty Klajdy-Rubachy. Maluszki w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role. Scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom świąteczne prezenty a same otrzymały od wychowawczyni słodkie upominki. Spotkanie zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem na który potrawy przygotowali  rodzice.Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, wzajemne życzenia, oraz wspólna wigilia, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt.

 

Wizyta Mikołaja u Biedroneczek

Dnia 6 grudnia nasze maluszki odwiedził długo wyczekiwany gość - Św. Mikołaj. Dzieci z ogromną radością przywitały Św. Mikołaja śpiewając mu piosenkę Każde dziecko złożyło obietnice, iż będzie grzeczne i posłuszne. Po tym Św. Mikołaj obdarzył wszystkich prezentami i zapewnił, że za rok też odwiedzi przedszkolaków. Na koniec każde dziecko miało możliwość zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w grupie Biedroneczki

25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nasze maluszki z grupy Biedroneczki świętowały ten dzień 24 listopada. Tego szczególnego dnia dzieci przyniosły do przedszkola  swoje ulubione pluszowe przytulanki. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z historią pluszowego misia oraz przypomnienia najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie maluszki obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Uszatek”. Tego dnia do przedszkola przybył do dzieci duży miś,, który każdemu dziecku wręczył medal Przyjaciela Pluszowego Misia. Były wspólne zabawy z misiami przy piosenkach o misiach, oraz zabawy z chustą animacyjną. Najciekawszym punktem spotkania było upieczenie misiowego ciasta, które bardzo smakowało wszystkim dzieciom.

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka w wieku przedszkolnym a bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się barwny i radosny. W piątek 3 listopada dzieci z grupy Biedroneczki i Słoneczka świętowały w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane w przepiękne bajkowe stroje. Młodsze dzieci słuchały bajek czytanych przez panią Jolę, układały puzzle, nazywały bajkowe postacie i kolorowały swoich ulubionych bohaterów. Starsze dzieci opowiadały treść ulubionych bajek, układały bajkowe historyjki obrazkowe i odgadywały zagadki. Tego dnia odbył się bal. Na ten dzień zaplanowane były również przeróżne konkursy dla dzieci oraz zabawa i tańce przy muzyce.

 

Koncert Małej Orkiestry Dni Naszych

Dnia 27.10.2017 roku w naszej szkole odbył się koncert muzyczny zespołu „Mała Orkiestra Dni Naszych”, który obejrzały również nasze przedszkolaki. W  koncercie zespół poprzez piosenki i muzykę przekazał ważne zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa , profilaktyki, oraz znaczenia przyjaźni i wzajemnego pomagania sobie. Pomysłodawcą i twórcą scenariuszy oraz piosenek jest prowadzący spotkania - Jerzy Kobyliński.

 

„Biedroneczki” na jesiennym spacerze

Zanim nastaną deszczowe i zimne dni, przedszkolaki korzystają z pięknej pogody i wychodzą na świeże powietrze. Bawią się na placu zabaw a także spacerują. W czasie tych wypraw zbierają liście, różne  jesienne skarby, oraz podziwiają piękno tej kolorowej pory roku.

 

Biedroneczki świętują Dzień Chłopaka

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. Dlatego nie mogliśmy zapomnieć o święcie naszych chłopców, które obchodzimy pod koniec września. Dziewczynki i panie złożyły chłopcom najlepsze życzenia, oraz wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło zabaw i pląsów przy muzyce. Na koniec czekał na wszystkich słodki poczęstunek.

 

„Zaczarowane kanapki”

Pod koniec września w naszym  przedszkolu odbyły się  zajęcia kulinarne. Przedszkolaki poznawały zdrowe produkty, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju, jak również i te, których powinny unikać w swojej codziennej diecie. Tego dnia dzieci przy pomocy pań przygotowywały zdrowe, kolorowe kanapki, które zostały zgłoszone na konkurs pt. „Zaczarowane kanapki” organizowany przez Zakłady Mięsne w Łukowie. W przyszłości będziemy kontynuować tę tradycję, gdyż poprzez zabawę dzieci uczą się samodzielności. Zabawa połączona z przygotowywaniem jedzenia wpływa również pozytywnie na rozwijanie wyobraźni i właściwych nawyków żywieniowych.

 

Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

1 września w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne, na które zostały zaproszone dzieci, które od września rozpoczynają edukację w naszym przedszkolu wraz ze swoimi rodzicami. Spotkanie rozpoczęło się od  wyboru szafeczek w szatni  i zrobienia wizytówek. Dzieci włączyły się do zajęć przygotowanych przez nauczycielkę: uczestniczyły w zabawach integracyjnych, przy pomocy rodziców przygotowały biedronki, które później zabrały do domu Był też czas na zwiedzanie przedszkola i swobodne zabawy zabawkami. Wychowawczyni p. Jolanta Klajda-Rubacha przedstawiła rodzicom prezentację multimedialną dotyczącą adaptacji dzieci w przedszkolu. Dzięki spotkaniu dzieci miały okazję zapoznać się z rówieśnikami i oswoić  z nowym miejscem, które będą regularnie odwiedzać.  Wszystkie przedszkolaki opuściły przedszkole pełne wrażeń   z  własnoręcznie wykonanymi biedronkami i drobnymi upominkami.

 

PRZEDSZKOLAKI NA ,,WESOŁYCH NUTKACH” W ŁOK- U

26 marca 2017r. dwie dziewczynki z oddziału przedszkolnego reprezentowały naszą szkołę na XXXVIII Powiatowym Przeglądzie Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Wesołe Nutki’’. Celem imprezy  było: prezentacja dorobku artystycznego solistów, popularyzacja polskich piosenek, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz wymiana doświadczeń wykonawców i nauczycieli. Naszą szkołę reprezentowała Amelia Pacyna, zaśpiewała piosenkę ,,Kolory wszystko ma” i Wiktoria Krasuska, która zaśpiewała piosenkę pt. ,,Przyszła do nas wiosna”. Dziewczynki pięknie wykonały swoje piosenki, wystąpiły w strojach odpowiednich do utworów. Dzieci przygotowywały wychowawcy p. M. Czerska i  p. A. Ochmańska z pomocą rodziców.

 

Koncert Orkiestry Dni Naszych

W maju, już po raz kolejny nasze przedszkolaki miały możliwość uczestniczyć w koncercie zespołu „Orkiestra Dni Naszych”, który na zaproszenie Pani Dyrektor przybył do szkoły. Muzycy zaprezentowali dzieciom utwory nawiązujące do właściwego zachowywania się, zdrowego trybu życia oraz kultury osobistej. Koncert okazał się wspaniałą zabawą dla najmłodszych.

 

Wycieczka do ŁOKu

Dnia 30.03.2016r. nasze wszystkie przedszkolaki: 3-4 oraz 5-6 latki pojechały na wycieczkę do Łukowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie w Łukowskim Ośrodku Kultury spektaklu pt. „Ostrożniaczek i Chojraczek na Ratunek” w wykonaniu Teatru Króla z Łodzi. Dzieci obejrzały  uroczy, mądry, zabawny  i  wzruszający  spektakl  opowiadający o  przygodach  dwóch Braci Ostrożniaczka i Chojraczka. Gdy ojciec chłopców zachorował na ciężką chorobę chłopcy wyruszyli w poszukiwaniu zaczarowanej uzdrawiającej rośliny.

Więcej…

 

Dzień Kobiet u Biedroneczek

8 marca to wyjątkowy dzień w roku, ponieważ tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Chłopcy z naszego przedszkola stali się w tym dniu prawdziwymi dżentelmenami - obdarowali swoje koleżanki, panie oraz mamy  miłymi życzeniami i kwiatami i prezentami. Nie zabrakło również wspólnych zabaw i słodkiego poczęstunku.

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00