Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Gerwazego Protazego
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Biedroneczki świętują Dzień Pluszowego Misia

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia” to  już tradycja w naszym przedszkolu. To jedno ze świąt, które dzieci lubią najbardziej. Jak zwykle było mnóstwo atrakcji, ciekawych zadań i zabaw. Odwiedził nas miś, który opowiedział dzieciom swoją historię i przyniósł słodkie misiowe czekoladki. Przedszkolaki odgadywały zagadki o misiach, wykonały misiową pracę plastyczną oraz zaprosiły misia do wspólnej zabawy.  Na koniec każde dziecko zrobiło sobie zdjęcie w misiowej fotobudce.

 

Święta Bożego Narodzenia u Żabek

Magia Świąt Bożego Narodzenia zaczyna się od przybycia Świętego Mikołaja,

który w tajemniczy sposób przynosi prezenty...


Święta Bożego Narodzenia to czas najpiękniejszy i niepowtarzalny– pełen radości i wzruszeń poprzedzony intensywnymi przygotowaniami. Jest to czas, na który czekają nie tylko dzieci ale i dorośli.  Również w naszym przedszkolu przygotowywaliśmy się do tego niezwykłego wydarzenia. Poprzez realizację tematyki związanej ze Świętami Bożego Narodzenia Żabki pogłębiły swoją wiedzę na temat obyczajów i tradycji bożonarodzeniowych. Uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, pastorałki. Dzieci wykonywały ozdoby świąteczne, tworzyły piękne upominki świąteczne, a także wspólnie ubierały choinkę. Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna Wigilia. W tym dniu dzieliliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie świąteczne życzenia. Po życzeniach, przy pięknie przybranym stole, zjedliśmy świąteczny obiad, a później wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Cała uroczystość przebiegła w miłej, radosnej atmosferze i zostanie na długo w naszej pamięci.

Poprawiony (niedziela, 03 stycznia 2021 20:52)

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA U ŻABEK

Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.



Poprawiony (czwartek, 10 grudnia 2020 18:10)

Więcej…

 

11 listopada Narodowe Święto Niepodległości.

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Już u takich małych dzieci, trzeba rozbudzać zainteresowanie swoją Ojczyzną i kształtować poczucie dumy z przynależności do Narodu Polskiego. Dlatego też 10 listopada 2020 r. wzięliśmy udział w akcji ,,Szkoła do hymnu“. Dzieci z placówki dokładnie o godz. 11:11 wspólnie odśpiewały „Mazurka Dąbrowskiego” przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły rocznicę odzyskania Niepodległości.

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 listopada w naszym Przedszkolu dzieci z grupy Żabki, Biedroneczki i Słoneczka  obchodziły  ,, Dzień Postaci z Bajek”. Tego dnia nasza sala zamieniła się w wielką krainę bajek, do której przybyło mnóstwo baśniowych postaci. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów swoich ulubionych bajek oraz rysowały  ulubioną postać z bajki. Były zabawy ruchowe, muzyczne, zgadywanki bajkowe oraz prezentacja dziecięcych przebrań. Ten dzień sprawił dzieciom wiele radości , a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

 

„Ekoludki – dobre krasnoludki”

W najmłodszej grupie Żabki odbył się tydzień ekologiczny pod hasłem ,,Ekoludki – dobre krasnoludki”. Każdego dnia tygodnia dzieci uczestniczyły w ciekawych zajęciach, które miały na celu w sposób twórczy i praktyczny przybliżyć dzieciom wiedzę o ekologii. Dla dzieci zostały zorganizowane zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których dzieci konstruowały ze starych gazet, ulotek nowe zabawki. W tym czasie dzieci dowiedziały się, w jaki sposób mogą dbać i chronić naszą Ziemię. Zwieńczeniem tygodnia ekologicznego było zrobienie swojego Ekoludka.

 

Pasowanie na Przedszkolaka

Pierwszą ważną uroczystością dla dzieci najmłodszych jest uroczystość Pasowania na Przedszkolaka. Wszystkie dzieci czują się tego dnia bardzo ważne, stają się bowiem prawdziwymi przedszkolakami. W naszym przedszkolu od samego rana trwały przygotowania do uroczystości. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Hannę Lisiewską. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek. Dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli

Poprawiony (środa, 18 listopada 2020 11:07)

 

Biedroneczkowe kodowanie na dywanie

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i wakacjami powróciliśmy do zajęć z kodowania. Zaczęliśmy od prostych zabaw z kubeczkami. Niby proste, ale wymagało skupienia, uwagi a także współpracy z rówieśnikami. Dało przy tym  dzieciom mnóstwo radości.

 

Jesienne zabawy

Wrzesień i październik nie żałowali nam ciepłych i słonecznych dni, dlatego też korzystaliśmy z tych darów i wychodziliśmy na dwór, aby biegać, bawić się i spacerować a przy tym podziwiać piękno jesiennej przyrody.

 

Pracowita jesień.

Jesienna pogoda nam nie straszna! W przedszkolu nasze Słoneczka, Biedroneczki i Żabki nigdy się nie nudzą.

 

Kasztanowy dzień u Żabek i Biedronek.

Wiatr pogłaskał stary kasztan po złotej czuprynie,
A w ogródku już kasztanki skaczą po ścieżynie.

Jeden w prawo, drugi w lewo, trzeci skoczył boczkiem,
Ten malutki, okrąglutki w trawie błyska oczkiem.

 

Dary jesieni

„Tu w koszyku mam ziemniaki,
por, marchewkę i buraki.
Ogród nam je wszystkie dał,
bo podzielić się dziś chciał.

Tu kasztany i żołędzie,
z których potem ludzik będzie.
Mam też liście kolorowe,
jarzębinę, grzybki zdrowe.

I zgadnijcie teraz sami,
jaka ze mnie dzisiaj Pani?”

ŻABKI WITAJĄ JESIEŃ !!!

Poprawiony (sobota, 24 października 2020 20:37)

 

DZIEŃ CHŁOPAKA W PRZEDSZKOLU

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola. Równie ważne jest więc Święto Chłopców, które obchodzimy 30 września. W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki, składały życzenia by nasi chłopcy rośli duzi i szczęśliwi.

 

OGŁOSZENIE!

Szanowni Państwo, informuję, że istnieje możliwość zorganizowania w przedszkolach w na terenie Gminy Łuków dyżuru wakacyjnego w okresie od 1 lipca 2020 r. do 31 sierpnia 2020 r. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, z opieki przedszkolnej w pierwszej kolejności, będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo  będą miały  dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. W  związku z tym, proszę o wypełnienie wniosku i złożenie go w macierzystym przedszkolu do dnia 5 czerwca 2020 r.

Hanna Lisiewska

Dyrektor Zespołu Szkół - Przedszkola  w Gołaszynie

WNIOSEK

HARMONOGRAM

Poprawiony (środa, 27 maja 2020 08:49)

 

Informacja dotycząca otwarcia przedszkola od 6 maja 2020 r.

Szanowni Państwo!

Przesyłam informacje dotyczące otwarcia przedszkoli od 6 maja 2020 r.

Zgodnie z apelem Ministerstwa Edukacji Narodowej,  z opieki przedszkolnej w pierwszej kolejności, będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

MEN apeluje, aby pierwszeństwo uzyskały dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

 

Stopniowe uruchamianie pracy naszego  przedszkola będzie przeprowadzone zgodnie z wytycznymi wydanymi przez Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz MEN.

  • Zgodnie z wytycznymi GIS rodzice proszeni są, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi.
  • Do placówki nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.
  • Każde dziecko przed wejściem do przedszkola będzie miało mierzoną temperaturę. W przypadku podwyższonej temperatury (36,9 i wyżej) lub objawów chorobowych (katar, kaszel, kichanie, łzawienie z oczu, senność itp.), dziecko nie będzie przyjęte w danym dniu do przedszkola.

Rodzice przyprowadzający i odbierający dzieci muszą mieć obowiązkowo zakryte usta i nos oraz na dłoniach rękawiczki jednorazowe

Rodzice, którzy chcą skorzystać z możliwości zapewnienia opieki przez przedszkole, powinni o tym fakcie powiadomić dyrektora placówki. W tym celu proszę o złożenie deklaracji wg załączonego wzoru do 4 maja 2020 r. do godziny 15.00. Wypełnione deklaracje należy przesłać na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub złożyć w budynku szkoły na stoliku podawczym.

DEKLARACJA RODZICÓW DZIECKA - POBIERZ

Szczegółowe wytyczne dotyczące organizacji pracy

Przedszkola w Gołaszynie będą na bieżąco zamieszczane  na stronie internetowej placówki.

Z wyrazami szacunku dyrektor Zespołu Szkół w Gołaszynie Hanna Lisiewska

Załączniki:

  1. Wytyczne GIS i MZ - PRZECZYTAJ
  2. Komunikat MEN otwieramy przedszkola od 6 maja 2020 roku - PRZECZYTAJ
  3. Wytyczne dla przedszkoli - PRZECZYTAJ

Poprawiony (piątek, 01 maja 2020 15:30)

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w maju wynosi 114zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 152zł.


Godziny pracy przedszkola

 

7:30 - 16:00