Get Adobe Flash player
Szukaj na stronie
Linki

Nasi przyjaciele
Imieniny
: Marleny Seweryna
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

zsgolaszyn@gmail.com

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

Spotkanie opłatkowe u Biedroneczek

Spotkania opłatkowe mają wieloletnią tradycję w naszym przedszkolu, a jasełka w wykonaniu naszych maluszków nabierają szczególnego wdzięku. W dniu 19.12. w grupie przedszkolnej Biedroneczki odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym wzięli udział nauczyciele i dzieci wraz z całymi rodzinami. Jak co roku z tej okazji dzieci zaprezentowały jasełka. Dzieci pięknie odgrywały swoje role oraz śpiewały kolędy. Rodzice, którzy nie kryli wzruszenia i dumy z własnych pociech, zadbali o ładne stroje występujących. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do bogato zastawionego stołu, aby spożyć potrawy wigilijne przyniesione przez rodziców. Na zakończenie odbyło się wręczenie prezentów, które zostały wykonane przez rodziców i dzieci.

 

Wizyta Mikołaja

Jak co roku na początku  grudnia nasze przedszkole odwiedził Mikołaj z wielkim workiem prezentów. Każde dziecko otrzymało upominek . Dzieci w  podziękowaniu za prezenty zaśpiewały Mikołajowi piosenkę i zagrały na instrumentach. Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci w przyszłym roku.

 

Spotkanie z policjantami

W październiku  do naszego przedszkola zaprosiliśmy policjantów z psami. Przedszkolaki z obu grup miały możliwość obejrzeć pokaz tresury psów a także wysłuchały pogadanki na temat sposobu zachowania się podczas, gdy zaczepia nas nieznajoma osoba lub atakuje pies. Policjanci zaprezentowali bezpieczną pozycję podczas ataku psa.

 

Kodowanie na dywanie

W naszym przedszkolu w grupie 3-4 latków w bieżącym roku prowadzona jest innowacja pedagogiczna w postaci zajęć edukacyjnych „ Kodowanie to dla malucha wyzwanie”. Głównym celem wprowadzanej innowacji jest rozwijanie u dzieci uniwersalnych kompetencji, takich jak: logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, czy umiejętność pracy zespołowej w sposób najbardziej przyjazny dzieciom: w zabawie, w ruchu, poprzez doświadczanie i eksperymentowanie. W czasie zajęć dzieci korzystają z maty do kodowania, kolorowych kubeczków, krążków i klocków.

 

Dzień Misia

W dniu 25.11 nasze przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem Misiem. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy, poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów oraz wykonały prace plastyczno - techniczne.

 

Dzień Chłopaka

W naszym przedszkolu obchodziliśmy bardzo uroczyście święto naszych chłopców. Dziewczynki złożyły chłopcom najwspanialsze życzenia oraz wręczyły drobne upominki. Był poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólna zabawa. Cieszymy się, że mogłyśmy takim drobnym gestem sprawić im przyjemność.

 

Spotkanie adaptacyjne dla nowych przedszkolaków

W ostatnim tygodniu sierpnia w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia adaptacyjne dla dzieci rozpoczynających edukację w przedszkolu i ich rodziców. Dzieci miały  możliwość poznać panie, które pracują w przedszkolu, nowe koleżanki i kolegów, oraz przedszkole (salę zajęć, łazienkę, szatnię oraz plac zabaw). Celem zajęć było  eliminowanie stresu związanego z rozpoczęciem edukacji przedszkolnej.

Poprawiony (niedziela, 16 lutego 2020 21:42)

Więcej…

 

Dzień Mamy w grupie Słoneczka

29.05.2019r. w grupie Słoneczka odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Wszystkie dzieci z bijącym sercem i wypiekami na twarzy recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Licznie przybyłe mamy z podziwem i wielkim wzruszeniem oklaskiwały swe pociechy. Po występie były życzenia, całusy, prezenty oraz wiele uśmiechów i radości. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez panie z przedszkola.

Poprawiony (czwartek, 06 czerwca 2019 12:19)

 

Wycieczka do Straży Pożarnej w Łukowie

22.05.2019r. dzieci z grupy Słoneczka i Biedroneczki były na wycieczce w sali zabaw ,,Wystrzałowy poligon” i  Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie. Wielką atrakcją okazała się sala zabaw. W sali zabaw przedszkolaki mogły skorzystać z licznych atrakcji. Wiele satysfakcji naszym milusińskim sprawiła również wizyta w Straży Pożarnej. Już samo wejście na główny plac wzbudziło u dzieci zafascynowanie oraz wielki podziw. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili licznych atrakcji.  Dzięki ich życzliwości, przedszkolaki mogły z bliska przyjrzeć się tak odpowiedzialnej pracy. Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba.

Poprawiony (czwartek, 06 czerwca 2019 12:44)

 

Przedszkolaki z Małego Wolontariatu Słoneczka w Anielinie

Dnia 04.04.2019r. dzieci z wolontariatu w Gołaszynie z opiekunami przedstawiały część artystyczną dla pensjonariuszy Ośrodka Pomocy Dziennej w Anielinie. W podziękowaniu za piękny występ każdy wolontariusz otrzymał upominek.

Poprawiony (czwartek, 06 czerwca 2019 12:53)

 

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej ,,Wesołe Nutki”

W dniach 29.03.2019r. uczennice Agnieszka Milewska, Andżelika Korczyńska oraz Lena Izdebska wzięły udział w Ogólnopolskim Przeglądzie ,,Wesołe Nutki”. Andżelika Korczyńska dostała nominację na etap Wojewódzki ,,Śpiewający Słowik” .

 

Powitanie Wiosny

Pierwszy Dzień Wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci. 21 marca Przedszkolaki zgodnie z tradycją pożegnały zimę i powitały upragnioną wiosnę. Dzieci tego dnia uczestniczyły w programie Dnia Wiosny w naszej szkole.

 

Dzień Kobiet

8 marca w grupie przedszkolnej Słoneczka odbył się Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała już od samego rana. Chłopcy wyręczali dziewczynki w codziennych obowiązkach, np. w porządkowaniu sali po zabawie. Następnie odśpiewali ,,sto lat”, złożyli życzenia oraz wręczyli drobne upominki. Uroczystość zakończyła się smacznym poczęstunkiem. Uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o miło spędzonym czasie.

 

Wycieczka do Łukowskiego Ośrodka Kultury

20.03.2019r. dzieci z przedszkola w Gołaszynie pojechały do Łukowskiego Ośrodka Kultury w Łukowie na spektakl ,,Leśna przygoda ,czyli na ratunek Planecie”. Celem wycieczki było obejrzenie spektaklu. Po obejrzeniu spektaklu udaliśmy się na krótki spacer ulicami Łukowa. Utrwaliliśmy zasady przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną i podziwialiśmy uroki tego miasta.

Poprawiony (piątek, 31 maja 2019 21:45)

 

BAL KARNAWAŁOWY W GRUPIE SŁONECZKA

W środę 27 lutego w oddziale przedszkolnym Słoneczka odbył się bal karnawałowy. Wspólnie z grupą przedszkolną Biedroneczki wszyscy bawili się wesoło.  Dla przedszkolaków to dzień szczególny, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie. Na balu można było spotkać : wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów i wiele innych postaci. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach. Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Poprawiony (piątek, 31 maja 2019 11:55)

 

OGŁOSZENIE


Opłata za obiady w październiku wynosi 105zł za miesiąc. Pełne wyżywienie 136,50zł.