Wycieczka zawodoznawcza
Uczniowie klasy 8 uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Planowania Kariery, gdzie mieli okazję zapoznać się z różnorodnymi zawodami oraz ścieżkami kariery. W trakcie warsztatów, prowadzący przedstawili metody planowania przyszłości zawodowej, uwzględniając zainteresowania i umiejętności młodych ludzi. Uczniowie wzięli również udział w ćwiczeniach pomagających w rozwoju umiejętności miękkich, takich jak komunikacja czy praca zespołowa, co miało na celu lepsze przygotowanie ich do wyboru odpowiedniej drogi zawodowej w przyszłości.
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
W czwartek 5 grudnia obchodziliśmy jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, w związku z tym odbył się w naszej szkole apel z tej okazji. Na początku wolontariusze- uczniowie klasy 7 przedstawili ideę działalności wolontariatu oraz opowiedzieli, czym zajmuje się Szkolne Koło Wolontariatu. W drugiej części uczniowie z przedszkolakami z grupy Słoneczka zaśpiewali piosenkę „Piosenka o pomaganiu” Orkiestry Dni Naszych, a przedszkolaki wyrecytowały wiersz ,, Pomaganie jest fajne”. Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Marzena Czerska i Agnieszka Ochmańska złożyły życzenia wszystkim wolontariuszom oraz zachęciły zebranych do wstępowania do wolontariatu i pomocy innym osobom. Na koniec pani dyrektor Hanna Lisiewska podziękowała uczniom za przygotowanie apelu i przypomniała o zbieranie żywności dla Polaków mieszkających na Ukrainie.
Wycieczka do schroniska dla zwierząt „Zwierzaki do wzięcia”.
W dniu 2 grudnia 2024r. w ramach Szkolnego Wolontariatu dzieci z oddziału przedszkolnego, przedstawiciele SU z kl. VIII i uczniowie kl. VI - VII odwiedziły schronisko dla zwierząt w Goździe. Kilka tygodni przed wyjazdem odbyła się zbiórka jedzenia dla psów od dzieci z przedszkola i szkoły. Cieszymy się że dzieci oraz rodzice wykazali się tak dużym zainteresowaniem i chętnie przystali na propozycję zbiórki karmy. Głównym celem wycieczki było uwrażliwienie dzieci i uczniów naszej placówki na los bezdomnych zwierząt oraz chęć gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Podczas wycieczki dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje schronisko, zobaczyły jak wyglądają pomieszczenia dla psów. Uczniowie klas VI- VIII wyprowadzili psy na spacer po okolicy schroniska. Wszyscy uczestnicy wycieczki postanowili, co jakiś czas pomóc tym psom. Apelujemy do wszystkich POMAGAJCIE, bo naprawdę warto. Podziękowania naszym Rodzicom za pomoc składają Agnieszka Ochmańska i Marzena Czerska opiekunowie Wolontariatu.
Odmawiam nawet łyka energetyka.
W trosce o zdrowie naszych uczniów, w dniu 18 listopada, panie pedagożki zorganizowały warsztaty profilaktyczne poprowadzone przez panią Beatę Baran, pracownika Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łukowie. Tematem zajęć był wpływ spożywania napoi energetycznych na zdrowie młodego człowieka. Uczniowie dowiedzieli się, jak szkodliwy dla ich zdrowia jest skład „energetyków” oraz jak te substancje oddziałują na organizm. Przeprowadzone tego dnia warsztaty, są jednym z elementów kampanii profilaktycznych realizowanych w szkole.
Dzieci z oddziału przedszkolnego w bibliotece
Dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedziły bibliotekę szkolną aby dowiedzieć się na temat Święta Niepodległości. Podczas zajęć zapoznały się z symbolami narodowymi, kolorowały godło, słuchały pieśni patriotycznych, oraz nauczyły się wiersza” Katechizm polskiego dziecka”. Była to dla dzieci prawdziwa lekcja patriotyzmu.
11 LISTOPADA ŚWIĘTO WSZYSTKICH POLAKÓW
Listopad to wyjątkowy miesiąc, który skłania nas do refleksji nad tym, co dla nas ważne. To miesiąc, w którym wspominamy tych, którzy odeszli i świętujemy odzyskanie niepodległości. Dlatego też 8 listopada cała społeczność naszej szkoły spotkała się, aby wspólnie uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.
Dnia 31.10.2024 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia pierwszej klasy, na którą zostali zaproszeni rodzice, dyrekcja, nauczyciele, przedszkolaki oraz dzieci z zerówki, a także uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Ślubowanie na ucznia, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego dziecka, dlatego święto miało charakter podniosły, a zarazem radosny. Pierwszoklasiści przygotowali z tej okazji program artystyczny złożony z piosenek oraz wierszyków.
Dzień Edukacji Narodowej
W piątek 11 października obchodziliśmy szkolny Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od powitania przez Panią Dyrektor zaproszonych gości, rodziców i całą społeczność szkolną. Następnie głos zabrali młodzi artyści – członkowie Koła teatralnego, którzy przygotowali część artystyczną. Przedstawiając różnorodne scenki pokazali w krzywym zwierciadle szkolną rzeczywistość. Rozbawienie na twarzach oglądających wskazywało, że prezentowane obrazki doskonale odzwierciedlają ich postępowanie bądź sytuacje, w których brali udział. Profesjonalna gra aktorska i sceniczne obycie naszych aktorów zostały nagrodzone głośnymi oklaskami. Na zakończenie uczniowie złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły serdeczne życzenia i podziękowania za wkład jaki wnoszą w wychowanie i edukację swoich podopiecznych.
Narodowe czytanie
W piątek, 8 września, wzięliśmy udział w 13. już odsłonie Narodowego czytania. Tym razem obcowaliśmy z utworem Juliusza Słowackiego Kordian – dziełem, które powstało sto dziewięćdziesiąt lat temu. To dramat, który zagłębia się w polską duszę i polskość, odkrywając zarazem uniwersalną prawdę o świecie. Poeta nakreślił w nim sugestywną wizję historii, w której dobro walczy ze złem, a prawda z kłamstwem, ale na pierwszym planie umieścił polskiego patriotę – z jego tęsknotą za wolną i suwerenną ojczyzną, wyzwoloną spod rosyjskiego jarzma.
Przedszkolaki z grupy Biedronek i Słoneczek w taatrze.
„Znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu.”
09 października nasza społeczność świętowała Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej okazji odbyły się zajęcia w klasach VII-VIII. Z tej okazji została wykonana gazetka ścienna na korytarzu szkolnym. W pierwszej części zajęć uczniowie zapoznali się z jej treścią. Następnie uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące ciekawostek językowych. Rozwiązywali quizy online, rozpoznawali flagi różnych państw, uzupełniali tabelę z przykładowymi wyrazami w różnych europejskich językach, zapisywali polskie wyrazy mając do dyspozycji cyrylicę. Szczególnie naszym podopiecznym podobało się tzw. „biegane dyktando”, podczas którego zapisywali zapamiętane słowa w języku angielskim i rosyjskim. Po rozwiązaniu przydzielonych zadań reprezentanci klas przedstawili zebranym wyniki swojej pracy. W ten sposób pozostali mogli dowiedzieć się ciekawostek dotyczących języków europejskich.