Narty 2018
W dniach od 28 lutego do 4 marca 2018 r. wzorem lat ubiegłych uczniowie klas III –VII wzięli udział w obozie narciarskim zorganizowanym we współpracy ze stowarzyszeniem Sportowo i Zdrowo. W tym roku swoje umiejętności narciarskie szlifowało aż 29 uczestników z naszej szkoły. Dzieci uczyły się pod czujnym okiem instruktorów narciarstwa. Dzieci po kilka godzin dziennie z zapałem szusowały na stoku Harenda w Zakopanem oraz Kozieniec i Litwinka w Czarnej Górze.
Zabawa choinkowa
W sobotę, 27 stycznia, przy dźwiękach muzyki disco, w odświętnie przygotowanej sali odbyła się długo oczekiwana zabawa choinkowa. Wzięli w niej udział uczniowie, absolwenci , pracownicy szkoły i rodzice. W szampański nastrój wprowadzał wszystkich wodzirej, który co chwilę angażował uczestników do udziału w licznych zabawach i konkursach, podczas których można było wykazać się zwinnością, sprytem a przede wszystkim dobrym humorem.
Święto Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka Dnia 24 stycznia uczniowie klas 0-III pod opieką wychowawczyń przygotowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Na wstępie pani dyrektor Hanna Lisiewska przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami i złożyła serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych formach artystycznych. Dzieci z udziałem mam przygotowały również dla nich poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty oraz owoców i cukierków. Następnie obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
ORSZAK TRZECH KRÓLI 2018
6 stycznia 2018r. już po raz czwarty mieszkańcy Łukowa wzięli udział w Orszaku Trzech Króli. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele Przemienienia Pańskiego, którą celebrował Kanclerz Kurii Siedleckiej ksiądz kanonik Jan Babik oraz ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka. Następnie na Placu Narutowicza zawiązano Orszak. Pojawili się Trzej Królowie i Święta Rodzina. Tu też odegrano pierwszą ze scen: „Edykt Cezara Augusta”. Następnie wszyscy wyruszyli w drogę do Betlejem.
CICHA NOC…
21 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klasy III. W tym roku dzieci przygotowane zostały pod kierunkiem nauczycieli pani Małgorzaty Goławskiej oraz pani Bożeny Kowalczyk. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Radny Gminy Dariusz Borkowski, sołtys Przemysław Izdebski, przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Koła Gospodyń Wiejskich w Gołaszynie, emerytowani pracownicy Zespołu Szkół w Gołaszynie, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Cudowny śpiew kolęd i pastorałek przy akompaniamencie fletu i dzwonków oraz gra aktorska w wykonaniu trzecioklasistów wprowadziły wszystkich widzów w klimat nadchodzących Świąt, zaś przepiękna scenografia dodała spotkaniu wyjątkowego charakteru. Uroczystość jasełkowa zakończyła się wzajemnym składaniem sobie świątecznych życzeń, a także wręczeniem upominków wykonanych przez młodzież ze Szkolnego Koła Caritas.
Andrzejki w naszej szkole
Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
XIV Gminny Przegląd Recytatorski w Gołaszynie.
„Jestem pediatrą w literaturze, na receptach wypisuję uśmiech”. W sierpniu br. odeszła od nas Wanda Chotomska - jedna z najsłynniejszych polskich pisarek, która swą twórczość poświęciła wyłącznie dzieciom, dlatego zdecydowaliśmy, że XIV Gminny Przegląd Recytatorski będzie poświęcony właśnie tej znakomitej poetce. Zainteresowanie jej twórczością okazało się ogromne, ponieważ w uroczystości wzięło udział aż 64 recytatorów z klas I-VII z 12 szkół naszej Gminy. W czasie recytacji mogliśmy usłyszeć 48 utworów tej poetki.
II EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,JESTEM POLAK MAŁY” W GRUPIE ,,SŁONECZKA”
20 listopada 2017r. w Zespole Szkół w Gołaszynie rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Jestem Polak Mały” dla oddziału przedszkolnego, grupy ,,Słoneczka”. Wpłynęło 13 prac dzieci. Jury zakwalifikowało wszystkie prace zgodnie z regulaminem konkursu, które zostały złożone w terminie. Celem konkursu było: promowanie twórczości dziecięcej, zachęcanie do aktywności plastycznej oraz czerpania radości podczas tworzenia ilustracji, promowanie spędzania wolnego czasu wraz z rodzicami, promowanie postaw patriotycznych. Prace wykonane zostały różnorodną techniką. Komisja przyznała 4 nagrody i 6 wyróżnień. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Prace zostały wystawione na korytarzu szkolnym. Gratulujemy autorom świetnych pomysłów i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udział w następnych edycjach.
Wychowawcy: M. Czerska i A. Ochmańska.
Poprawiony (czwartek, 07 grudnia 2017 09:51)
Święto Niepodległości
Dnia 13 listopada 2017 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Święta Niepodległości. Uczniowie z klasy VI i VII, pod kierunkiem pani Agnieszki Celińskiej, przygotowali uroczystą akademię. Na początku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali nasz hymn narodowy. Potem wysłuchali patriotycznych pieśni. Wszyscy mięli okazję zapoznać się z okolicznościami utraty przez Polskę niepodległości oraz z tym jak ona została odzyskana.
IV Gminny Festiwal Piosenki Niepodległościowej
11 listopada 2017 r. w kościele parafialnym w Zarzeczu Łukowskim odbył się IV Gminny Festiwal Piosenki Niepodległościowej z udziałem uczniów naszej szkoły. Piosenkę pt. „Przybyli ułani pod okienko” wykonali uczniowie klasy czwartej w składzie: Anielka Krasuska, Patrycja Pastor, Natalia Ochmańska, Zuzanna Śmietanka, Szymon Celiński i Wojciech Karwowski. Podczas festiwalu zaprezentowali się również recytatorzy. Mateusz Buczek deklamował wiersz Edwarda Słońskiego „Ta, co nie zginęła”. Organizatorem festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ojczyzny. Podczas obchodów Dnia Niepodległości obecne były władze samorządowe, powiatowe oraz poseł na sejm RP. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.
XVII DZIEŃ PAPIESKI
Tegoroczny XVII Dzień Papieski obchodzimy pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte (czyli: na początku nowego tysiąclecia) - dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II 6 stycznia 2001 roku. Dzisiaj, po 16 latach, te słowa nie straciły nic ze swej aktualności. Wydaje się nawet, że stają się aktualnym przynagleniem. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i wizyta Papieża Franciszka bez wątpienia stanowiły ubogacenie duchowe w życiu Kościoła.
Pasowanie na ucznia
Poniedziałek, 30 października 2017 roku był w naszej szkole szczególnie uroczystym dniem. Tego dnia odbyło się Ślubowanie i Pasowanie na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej w Gołaszynie. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Na ceremonię przybyli Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. To był egzamin, który zdali na szóstkę.
Poprawiony (czwartek, 09 listopada 2017 09:56)