Get Adobe Flash player
E-DZIENNIK
Podręczniki 2024/2025
Laboratoria Przyszłości
Dla nauczycieli
Wymagania edukacyjne
Kontakt

Telefon:

25 798 28 86

email:

golaszyn@gzolukow.pl

Adres do korespondencji:

Zespół Szkół w Gołaszynie

Gołaszyn 29

21-400 Łuków

INSPEKTOR DANYCH
OSOBOWYCH:

Justyna Jabłonka

Grzegorz Lubeńczuk
e-mail:
iod.lukow@rodowsamorzadach.pl

Działania w ramach programu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości  to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Ich wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

________________________________________________________________________________

AKCJA „GOŁASZYN BIEGA"

Jedną z naród akcji były medale z drukarki 3d.


________________________________________________________________________________

Robotyka. Składamy i programujemy robota Q-scout.


_________________________________________________________________________________

Poznajemy drukarkę 3D


________________________________________________________________________________

Lekcja kodowania z Korbo Robotem.


________________________________________________________________________________

Poznajemy technologię 3D

Uczniowie klasy czwartej i piątej zapoznali się z okularami 3D.

GALERIA ZDJĘĆ

________________________________________________________________________________

Zwiedzamy targ w Indonezji z okularami Aktin

Podczas lekcji o zdrowym żywieniu, uczniowie klasy drugiej mogli zwiedzić targ w Indonezji za pomocą okularów 3D firmy Aktin.

GALERIA ZDJĘĆ

________________________________________________________________________________

Wstęp do kodowania z klockami Korbo.

23 września  uczniowie klasy czwartej na lekcji informatyki zapoznawali się z tajnikami kodowania za pomocą klocków"Korbo". Klocki Korbo powstały między innymi po to, żeby idea nauki przez zabawę znalazła potwierdzenie w praktyce. Ich tajemnica tkwi w tym, że każdą zbudowaną z nich konstrukcję można wprawić w ruch, przyglądając się jak dzięki precyzyjnie zaplanowanemu układowi kół zębatych i łączników wszystko się kręci. Dziecko uczy się jak za pomocą kół zębatych przenosi się napęd i jak działa przekładnia mechaniczna. Uczniowie świetnie czuli się układając konstrukcje zgodnie z instrukcjami, ale także wykazali się ogromną kreatywnością i wyobraźnią w realizacji wielu, świetnych, własnych pomysłów.

GALERIA ZDJĘĆ

___________________________________________________________________________________

Zajęcia na świetlicy, to doskonały czas na wykorzystanie klocków KOBO- sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

GALERIA ZDJĘĆ

 

 

 

Poprawiony (poniedziałek, 05 czerwca 2023 11:11)

 
OFFICE 365

OGLOSZENIE


Udanych Wakacji!!!

Szukaj na stronie
Linki
PRZYJACIELE NASZEJ SZKOŁY
Lekcje

800 – 845

850 – 935

940 – 1025

1045 – 1130

1150 – 1235

1240 – 1325

1330 – 1415

1420 – 1505

1510 – 1555

Przerwy

745 – 800

845 – 850

935 – 940

1025 – 1045

1130 – 1150

1235 – 1240

1325 – 1330

1415 – 1420

1505 – 1510

1555 – 1600

Prognoza pogody